Берое удари Локомотив (Пловдив) с 1:0 с късен гол в здрава битка от петия кръг на първата четворка на втората осмица и изпревари ЦСКА 1948 на седмата позиция, даваща право на участие в бараж за евроквота. Алиун Фал (90) реализира победения гол за домакините.

Йосипш Томашевич бе записан в титулярния състав, но се контузи на загрявката и бе заменен от Александър Василев. Още в началото на двубоя Парвиз Умарбаев се свлече на терена и получи медицинска помощ на два пъти. '

В 9-ата минута Стив Фуртадо върна към Серкан Юсеин, който шутира неточно от далечна дистанция. Домакините бяха по-активни, но защитата на гостите се справяше.

В 35-ата минута Джоната Перейра бе изведен от Стив Фуртадо и се опита да си свали топката с глава, а тя излезе извън очертанията на терена. Осем минути по-късно Генадий Ганев спаси удар на Лукас Салинас.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Малко след почивката Даниел Генов излезе на добра позиция сам срещу вратаря Илко Пиргов, но прати топката далеч от целта. Минути по-късно Давиде Мариани опита да прехвърли Пиргов, но стражът на "смърфовете" улови с лекота. В 52-ата минута Пиргов отрази удар и на Алиун Фал.

Домакините продължиха да притискат съперника и Джуниет Али центрира остро в наказателното поле, но и в този случаи вратарят на гостите се извиси над всички и хвана топката. Четвърт час преди края на мача излезлият от игра Парвиз Умарбаев получи жълт картон на пейката и трябваше се прибере в съблекалните. В 79-ата минута Ганев отрази удар на Христо Иванов с крак, а секунди по-късно спаси и удар с глава на Ивайло Димитров.

В последната 90-а изстрел на Даниел Генов бе блокиран от играч на Локо Пд, но топката стигна до Алиун Фал, който с глава вкара за 1:0 и донесе победата за домакините.

След равенството старозагорци имат 41 точки и са с една пред ЦСКА 1948, а „смърфовете“ имат 37 точки и загубиха шансове за седмото място. В последния кръг Берое гостува на Арда, а Локомотив (Пловдив) приема ЦСКА 1948.

33 - Генадий Ганев излезе напред, за да спре Венсан Марсел
35 - Джоната Перейра бе изведен от Стив Фуртадо и се опита да си свали топката с глава, но тя напусна терена
43 - Кристиан Гомис спря Даниел Генов, а играчът на заралии поиска нарушение, но такова не бе отсъдено и при ответната атака Ганев спаси изстрел на Лукас Салинас
45+3 - Край на първата част!
.....................................................
46 - Начало на второто полувреме
48 - Даниел Генов получи пас отляво и влезе на скорост към наказателното поле на гостите, елиминира Гомис и останал очи в очи със стража на Локомотив, не успя да направи добър удар
52 -  Илко Пиргов спаси след удар на Алиун Фал
79 - Генадийй Ганев отрази удар на Христо Иванов с крак
80 - Ганев отново се намеси решително, след като Ивайло Димитров засече с глава центриране отляво
90 - ГОООЛ за Берое! Удар на Даниел Генов бе блокиран от играч на Локо Пд, но топката стигна до Алиун Фал, който с глава вкара за 1:0
90+4 - Край на мача! Берое победи Локомотив (Пловдив) с 1:0 и записа важна победа по пътя към Европа

Берое: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 5. Сиам Бен Юсеф, 7. Даниел Генов, 10. Серкан Юсеин, 11. Алиун Фал , 15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев, 18. Давиде Мариани (81 4. Христо Митев), 20. Стив Фуртадо, 43. Джонатан Перейра
Резерви: 12. Иван Гошев, 3. Мирослав Енчев, 4. Христо Митев, 6. Кевин Тапоко
Треньор: Петър Хубчев

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов, 19. Александър Василев, 61. Райън Бидунга , 4. Кристиан Гомис, 20- Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 7. Парвиз Умарбаев  (58 44. Христо Иванов), 16. Лукас Салинас, 10. Венсан Марсел (59 5. Мартин Паскалев), 9. Бирсент Карагарен, 99. Преслав Боруков (59 11. Ивайло Димитров)
Резерви: 71. Лукас Рейдър, 5. Мартин Паскалев, 44. Христо Иванов, 15. Петър Андреев, 39. Иван Сулев, 11. Ивайло Димитров
Треньор: Александър Томаш

Стадион: Берое, Стара Загора
Съдия: Георги Иванов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия