Лудогорец се наложи над Берое с 1:0 като гост в Стара Загора в мач от шестия кръг в efbet Лига. Тодор Неделев донесе успеха на разградчани, след като бе точен от бялата точка в 65-ата минута.

След четвъртия си пореден успех в българския елит след четвъртия си изигран двубой, Лудогорец вече има 12 точки, като заема 3-то място във временното класиране. Берое пък остава на 6-а позиция с 10 точки.

Лудогорец започна по-активно срещата. В 10-ата минута Рик Джонатан отправи удар от средна дистанция, който обаче беше блокиран от защитник на Берое.

Минута по-късно Аслак Фон Витри отправи удар от далечна дистанция, но не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Артур Мота.

Аслак Фон Витри отправи силен удар от границата на наказателното поле на Берое в 30-ата минута, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата на Артур Мота.

Енцо Еспиноса направи пробив по лявото крило на нападението на Берое в 33-ата минута, след което центрира по земя за Леандро Годой, чийто удар премина покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Серджо Падт.

Ивайло Чочев отправи силен удар от средна дистанция в 35-ата минута, но и той не успя да намери целта.

Най-добрата възможност за Лудогорец от началото на мача дойде в 37-ата минута, когато Тодор Неделев центрира на първа греда от корнер към Якуб Пьотровски, който стреля с глава. За негово нещастие обаче, топката разтресе напречната греда.

В третата минута от добавеното време на първата част след разбъркване, дошло след изпънение на ъглов удар, Рик Джонатан отправи мощен изстрел, но топката премина над напречната греда.

Лудогорец продължи да бъде много активен на старта на втората част. В 50-ата минута Тодор Неделев получи топката на границата на наказателното поле на Берое и веднага шутира, но над напречната греда на вратата на домакините.

Георги Русев центрира отляво на втора греда, където Спас Делев отправи удар с глава, нотопката премина покрай десния страничен стълб на вратата в 57-ата минута.

В 60-ата минута Тодор Неделев центрира в наказателното поле към Спас Делев, който бе задържан от Ойер Сариеги. След преразглеждане на ситуацията с помощта на ВАР, Владимир Вълков отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Лудогорец. В 65-ата минута Тодор Неделев се нае с изпълнението на дузпата, изпрати Артур Мота в обратния ъгъл и реализира, за да изведе разградчани напред в резултат

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Тодор Неделев 65 (дузпа)

Най-интересното по минути:

1 - Начало на мача
10 - Рик Джонатан опита удар от далечна дистанция, но след рикошет в защитник на Берое топката премина на сантиметри от гредата.
30 - Аслак Фон Витри отправи силен удар от границата на наказателното поле на Берое, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата.
33 - Енцо Еспиноса направи пробив по лявото крило и центрира по земя за Леандро Годой, чийто удар премина покрай дясната греда.
37 - Тодор Неделев центрира на първа греда от корнер към Якуб Пьотровски, който стреля с глава. За негово нещастие обаче, топката разтресе напречната греда.
45+3 - При разбъркване с ъглов удар, Рик Джонатан отправи мощен изстрел, но топката премина над напречната греда.
45+3 - Край на първата част - 0:0

-----------------------------------------------

46 - Начало на второто полувреме

50 - Тодор Неделев получи топката на границата на наказателното поле на Берое и веднага шутира, но над напречната греда на вратата на домакините.
57 - Георги Русев центрира отляво на втора греда, където Спас Делев отправи удар с глава, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата
65 - ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!  В 60-ата минута Тодор Неделев центрира в наказателното поле към Спас Делев, който бе задържан от Ойер Сариеги. След 5-минутно преразглеждане на ситуацията с помощта на ВАР, реферът отсъди дузпа, която Неделев вкара.
90+1 - Франсиско Сагардия получи топката, след което я заложи и стреля от границата на наказателното поле на Лудогорец. Серджо Падт изби топката, която след рикошет в десния страничен стълб излезе в корнер.
90+5 - Край на мача и победа за Лудогорец с 1:0

БЕРОЕ: 1. Артур Мота – 2. Ойер Сариеги, 4. Франко Минго (к), 3. Хуан Пабло Саломони, 5. Лучано Скуадроне (81 - 21. Алберто Салидо), 15. Енцо Еспиноса – 17. Хуанка Пинеда, 8. Сегундо Пачаме (81 - 23. Кевин Сейхас), 24. Стефан Гаврилов, 12. Винисиус Белоти (26 - 10. Франсиско Политино) – 9. Леандро Годой (86 - 7. Франсиско Сагардия)
Резерви: 96. Рубен Дуарте – 7. Франсиско Сагардия, 10. Франсиско Политино, 14. Викторио Вълков, 18. Стилян Русенов, 21. Алберто Салидо, 23. Кевин Сейхас
Треньор: Хосе Луис Ачиари

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджо Падт – 16. Аслак Фон Витри, 15. Едвин Куртулуш, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков (к) (44 - 14. Дени Групер) – 6. Якуб Пьотровски (78 - 30. Педро Нареси), 18. Ивайло Чочев – 11. Кайо Видал (46 - 90. Спас Делев), 8. Тодор Неделев, 7. Рик Джонатан (46 - 19. Георги Русев) – 12. Руан Круз (69' - 9. Квадво Дуа)
Резерви: 39. Хендрик Бонман – 5. Георги Терзиев, 9. Квадво Дуа, 14. Дени Групер, 19. Георги Русев, 20. Агибу Камара, 23. Дерой Дуарте, 30. Педро Нареси, 90. Спас Делев
Треньор: Захари Сираков

Стадион: "Берое", Стара Загора
                       Съдия: Владимир Вълков
                       Жълти картони: Винисиус Белоти, Франсиско Политино, Леандро Годой, Ойер Сариеги, Кевин Сейхас; Аслак Фон Витри