ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Вижте прогнозите на Исак Гозес и Станислав Станков за крайния резултат от мача!

Славия и ЦСКА завършиха 1:1 в много интригуващ мач от 19-ия кръг на Еfbet Лига. Главното действащо лице в столичното дерби в "Овча купел" беше съдията Станимир Тренчев, който малко преди почивката първо отмени дузпа на "белите", след което не зачете попадение на "армейците". И при двете ситуации той промени решенията си след преглед на ситуациите на ВАР монитора.

В 67-ата минута Мартин Георгиев си отбеляза автогол и ЦСКА поведе. В 86-ата резервата Роберто Райчев изравни за тима на Златомир Загорчич с първото си съприкосновение с топката и отне победата на тима на Нестор Ел Маестро. "Червените" бяха в серия от пет поредни победи в официални мачове.

"Белите" изненадаха Лудогорец в понеделник, побеждавайки с 3:2 в Разград, докато "червените" се справиха с Етър ден по-рано (2:0 в неделя). В "Овча купел" ЦСКА преследваше победата на всяка цена, за да дръпне на върха. След ремито "червените" са първи с 42 точки. Вторият Черно море има 39 преди гостуването си на Етър в събота. Лудогорец е трети с 36 т. и два двубоя по-малко от ЦСКА. Славия е десети към момента с 21 точки.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Първата добра възможност за ЦСКА беше в 18-ата минута. Матиас Фаетон подаде на Дюкенс Назон, който беше непокрит на границата на наказателното поле. Нападателят се забави, но все пак успя да продължи към Тобиас Хайнц, който стреля, а Светослав Вуцов спаси.

В 30-ата минута "белите" създадоха сериозни проблеми на гостите. Първо Християн Петров се намеси добре при пас на Тони Тасев към Владимир Николов и не позволи на втория да стреля към Бусато. Секунди след това домакините удариха греда. Тасев изпълни ъглов удар, като не успя да центрира топката а я изпрати към близката греда. Тибо Вион не се намеси по най-добрия начин и тя рикошира в десния страничен стълб, след което Ерол Дост я засече, но право в тялото на бразилския страж.

Малко преди почивката атмосферата на стадиона в "Овча купел" доста се нажежи. В 43-ата минута съдията Станимир Тренчев маркира нарушение на Eнес Махмутович срещу Венцислав Керчев на ъгъла на наказателното поле и посочи бялата точка. Реферът прегледа ситуацията с ВАР и промени решението си - няма дузпа.

Във втората минута на добавеното време Джонатан Линдсет се разписа след центиране на Хайнц от корнер, но след преглед с ВАР попадението бе отменено. Тренчев маркира игра с ръка на Дюкенс Назон. По този начин двата състава се оттеглиха към съблекалните при нулево равенство.

Второто полувреме стартира равностойно без сериозни опасности пред вратите. В 56-ата минута Загорчич направи принудителна смяна заради контузия на Виктор Генев. Младият защитник Мартин Георгиев се появи на терена. В 63-ата минута Ел Маестро извърши две смени и в игра се появиха Майкъл Естрада и Станислав Шопов, които замениха Назон и Хайнц. "Червените" вдигнаха оборотите и в 67-ата откриха резултата. Линдсет отново изигра ключова роля в ситуацията, при която Тибо Вион върна топката в наказателното поле към него и Мартин Георгиев не се намеси по добър начин, засичайки я в собствената си врата - 1:0 за ЦСКА.

В 86-ата минута току-що появилият се на терена 17-годишен Роберто Райчев шокира гостите. Младежкият ни национал засече центриране отдясно на Ертан Томбак и изравни с първото си съприкосновение с топката - 1:1. За сина на бившия играч на Славия Илия Илиев това е първи гол в Efbet Лига този сезон. През миналия шампионат Роберто вкара едно попадение - при победата с 2:0 над Локомотив (София) на 6 юни 2023 г.

Ел Маестро опита още повече да усили атаката - Данило Асприля замени Марселино Кареасо. До края "армейците" наложиха натиск, но Вуцов не беше затруднен и срещата приключи 1:1.

Във вторник от 17:30 часа Славия и ЦСКА се срещат отново в "Овча купел". Осминафиналът им за Купата на България е от 17:30 часа на стадион "Александър Шаламанов".

Купа на България - сезон 2023/2024
Еfbet Лига - сезон 2023/2024
Класирането в Efbet Лига

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!

СЛАВИЯ - ЦСКА 1:1
0:1 Мартин Георгиев (67-автогол), 1:1 Роберто Райчев (86)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
1 - "Белите" създадоха опасност още в началото. Денислав Александров центрира към Тони Тасев, той беше изпреварен от Енес Махмутович, който изчисти топката пред пред погледа му.
18 - Първа добра атака на ЦСКА. Фаетон подаде на Назон, който беше непокрит на границата на наказателното поле. Нападателят се забави, но все пак успя да продължи към Тобиас Хайнц, който стреля, Вуцов спаси.
28  Венцислав Керчев центрира към Галин Иванов, който продължи с пета към Ерол Дост, а той от изгодна позиция не успя да уцели вратата.
30  Тони Тасев се опита да подаде на Владимир Николов в наказателното поле на ЦСКА, но Християн Петров бе заел добра позиция и изчисти.
30  ГРЕДА! Тасев изпълни последвалия корнер, като не успя да центрира топката а я изпрати към близката греда. Тибо Вион не се намеси по най-добрия начин и тя рикошира в десния страничен стълб, след което Ерол Дост я засече, но право в тялото на Бусато.
34 - Изстрел на Назон, топката прелетя високо над вратата на домакините.
35 - Играта временно беше прекъсната заради развързана връзка на обувката на Бусато.
39  Жълт картон за Ел Маестро за бгурни реакции край тъчлинията.
43  ДУЗПА за Славия. Съдията Станимир Тренчев маркира нарушение на Eнес Махмутович срещу Венцислав Керчев на ъгъла на наказателното поле.
45  НЯМА ДУЗПА! Тренчев изгледа ситуацията с ВАР и промени първоначалното си решение.
45 - Добавеното време е 4 минути.
45+1  Иван Турицов опита да изненада Вуцов с далечен изстрел, стражът на Славия се протегна максимално и изби в ъглов удар.
45+2 - ГОЛ! 1:0 за ЦСКА след попадение на Джонатан Линдсет. Норвежецът прати топката във вратата на Вуцов след центриране на Хайнц.
45+4  НЯМА ГОЛ! След преглед с ВАР Тренчев маркира игра с ръка на Назон в наказателното поле преди Линдсет да отбележи.
45+5 - Край на първото полувреме.
-----------
46 - Начало на второто полувреме.
48  Иван Турицов нахлу опасно отдясно и беше повален от Тони Тасев малко преди да влезе в наказателното поле. "Армейците" с претенции за втори жълт картон на крилото на Славия.
56  Принудителна смяна за домакините. Виктор Генев е контузен и не може да продължи. Мартин Георгиев влиза в игра.
62  Жълт картон за Тибо Вион за грубо нарушение. Играчът на ЦСКА ще бъде наказан за един мач заради натрупани картони.
63  Тони Тасев опита да изненада Бусато от пряк свободен удар, бразилецът успя да се намеси, след което спаси удар и на Ерол Дост.
64 Емил Стоев отправи удар от воле малко след като влезе като резерва, топката прелетя покрай дясната греда.
67  AВТОГОЛ на Мартин Георгиев, ЦСКА успя да поведе с 1:0. Tибо Вион центрира в наказателното поле на Славия към Линдсет, който не успя да засече топката. Това обаче направи резервата Мартин Георгиев, който я изправи в собствената си врата.
69
 Попадението е потвърдено след преглед с ВАР - 1:0 за ЦСКА!
86  ГОЛ! Славия шокира ЦСКА - 1:1. Появлият се преди секунди Роберто Райчев беше изпуснат от защитата на "армейците" и пред Бусато засече топката във вратата му след отлично центриране отдясно на Ертан Томбак.
90 - Добавеното време е 7 минути.
90+8 - Край на мача. Славия и ЦСКА завършиха 1:1.

Славия София
СЛАВИЯ: 21.Светослав Вуцов , 3.Ертан Томбак, 5.Велко Йеленкович, 4.Виктор Генев  (56  6.Мартин Георгиев ), 37.Венцислав Керчев , 27.Емил Мартинов (84  73.Иван Минчев), 17.Ерол Дост, 33.Галин Иванов (к) (77  71.Кристиян Стоянов), 23.Денислав Александров, 88.Тони Тасев (84  14.Роберто Райчев ), 10.Владимир Николов  (56  8.Eмил Стоев)
Резерви: 12.Николай Кръстев, 11.Кристиан Добрев, 73.Иван Минчев, 93.Сибири Кейта, 8.Емил Стоев, 71.Кристиян Стоянов, 6.Мартин Георгиев, 73.Иван Минчев, 14.Роберто Райчев, 19.Чунг Нгуен До
Треньор: Златомир Загорчич

ЦСКА София
ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 19.Иван Турицов, 22.Енес Махмутович, 6.Християн Петров, 15.Тибо Вион , 21.Амос Юга (к), 14.Тобиас Хайнц (64  8.Станислав Шопов ), 26.Марселино Кареасо (87  30.Данило Асприля), 7.Джонатан Линдсет, 9.Дюкенс Назон (64  29.Майкъл Естрада), 11.Матиас Фаетон
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 3.Сейни Санянг, 4.Мено Кох, 13.Браян Кордоба, 20.Асен Дончев, 17.Емануел Шакич, 8.Станислав Шопов, 30.Данило Асприля, 29.Майкъл Естрада
Треньор: Нестор Ел Маестро

София, стадион "Александър Шаламанов
Съдия: Станимир Тренчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР