Станимир Стоилов дебютира с трудна победа начело на "Ботев" (Пловдив). "Канарчетата" се наложиха с 4:2 срещу третодивизионния Свиленград в контрола, играна в Александруполис, където Мъри подготвя футболистите си.

Шестият в Югоизточната "В" група максимално затрудни "Жълто-черните", като десетина минути преди края резултатът беше равен - 2:2. В 82-ата обаче Ангел Рахов направи 3:2, а крайното 4:2 оформи Костадин Дяков. Преди това точни за "Ботев" бяха Петър Атанасов и новото попълнение Николай Павлов.

На проверката в Александруполис присъстваха около 300 привърженици на "Ботев", които пътуваха до южната ни съседка, за да гледат любимия си отбор на живо. Желаещите да посетят мача бяха повече, но както вече ви информирахме, на гръцка територия не бяха допуснати около 50 автомобила, тръгнали от Пловдив.

Свиленград изненадващо откри в 8-ата минута. Бившият играч на "канарчетата" Ридван Хаджифейзула подаде на сина на легендата на Локомотив (Пловдив) Аян Садъков - Аян Садъков-младши, който стреля и след рикошет в крак на защитник топката влезе в мрежата на "Ботев". Вратата на "жълто-черните" през първите 45 минути пази полякът Адам Стаховяк.

Избраниците на Станимир Стоилов се хвърлиха да изравняват резултата и го сториха само 120 секунди по-късно. Петър Атанасов направи 1:1 в 10-ата минута с удар отблизо, след разбъркване пред вратата на Свиленград.

"Жълто-черните" още повече вдигнаха оборотите и не след дълго стигнаха до пълния обрат. В 23-ата минута точен за 2:1 беше новото попълнение Николай Павлов. Бившият играч на Любимец засече топката на голлинията след брилянтно двойно между бразилците Вандер Виейра и Артур Енрике.

След почивката Мъри пусна изцяло нов състав. Футболистите на Свиленград успяха да възстановят равенството чрез Петьо Димитров в 59-ата, а до края "канарчетата" съумяха да реализират още две попадения и така да стигнат до трудната победа.

В 82-ата Ангел Рахов се разписа след центриране от ъглов удар и изведе "Ботев" напред - 3:2. Крайното 4:2 оформи Костадин Дяков в 87-ата. Станислав Костов го намери с дълъг пас на левия фланг, Дяков нахлу в наказателното поле, финтира защитник и с левия крак изпрати топката в далечния ъгъл на вратата на Свиленград.

Следващата контрола на "жълто-черните" на лагера им в Гърция е на 23 януари - срещу втородивизионния Чавдар (Етрополе), отново в Александруполис. След проверката Стоилов и футболистите му се завръщат в Пловдив.

"БОТЕВ" (Пловдив) - СВИЛЕНГРАД 4:2
0:1 Аян Садъков (8), 1:1 Петър Атанасов (10), 2:1 Николай Павлов (23), 2:2 Петьо Димитров (59), 3:2 Ангел Рахов (82), 4:2 Костадин Дяков (87)

Съставът на "Ботев" (първо полувреме): Адам Стаховяк, Стефан Станчев, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров, Артур Енрике, Борис Галчев, Томаш Иршак, Николай Павлов, Петър Атанасов, Вандер Виейра, Иван Цветков.

Съставът на "Ботев" (второ полувреме): Андонов, Христов, Караславов, Рахов, Марин, Паласуелос, Огнянов, Костов, Дяков, Неделев, Бамого

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА