Арда (Кърджали) победи Ботев (Враца) с 3:2 у дома в среща от 14-ия кръг на Efbet лига.

Домакините първи пропуснаха да се разпишат, но Иван Тилев не успя да уцели вратата от удобна позиция. Арда все пак стигна до гол в 33-ата минута, когато Спас Делев се разписа отблизо (1:0). До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и резултатът се запази.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Секунди след подновяването на играта Арда удари за втори път в мача с гол красавец на Румен Руменов, който прехвърли вратаря от границата на наказателното поле за 2:0.

Гостите от Враца обаче не се отказаха от това да търсят нещо повече в мача и получиха дузпа в 48-ата минута. Дориан Бабунски я превърна в гол в 51-ата за 2:1, а отново той изравни резултата с глава (2:2) три минути по-късно.

Арда остана с човек по-малко в 70-ата минута заради втори жълт картон на Алекс Петков.

До края и домакините, и гостите можеха да стигнат до победата, а Арда измъкна успеха в продължението с гол на резервата Тонислав Йорданов за крайното 3:2.

Домакините от Кърджали вече са седми в класирането със 17 точки, докато врачани остават 13и и с 11.

АРДА - БОТЕВ (ВР) 3:2
1:0 Спас Делев (33'), 2:0 Румен Руменов (46'), 2:1 Дориан Банунски (51' дузпа), 2:2 Дориан Бабунски (54'), 3:2 Тонислав Йорданов (90+2')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
19'  ПЪРВИ ПРОПУСК в мача! Александър Георгиев центрира отляво към Иван Тилев, който стреля с глава, но топката мина покрай десния стълб на вратаря на Ботев Враца.
33'  ГООООЛ за Арда! Спас Делев остана непокрит и получи топката на границата на вратарското поле, след което нямаше проблем да открие резултата.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
46'  ГООООЛ за Арда!!! Иван Тилев върна топката към Румен Руменов на границата на наказателното поле и той елегантно прехвърли Костов за 2:0.
48'  ДУЗПА за Ботев (Враца). Алекс Петков събори играч на гостите в наказателното поле.
51'  ГООООЛ за Ботев (Враца). Дориан Бабунски бележи за 2:1 от бялата точка.
54'  ГООООЛ за Ботев (Враца)! Отново Бабунски е точен, този път с глава.
70'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Алекс Петков от Арда напуска играта за втори жълт картон!
78'  КАКЪВ ПРОПУСК на Арда! Домакините отправиха три удара към вратата на Ботев (Враца) в рамките на секунди, но отбраната на гостите се справи.
89'   ГРЕДА за Ботев (Враца)! Резервата Георги Николов удари напречния стълб след корнер.90+2' 90+2'  ГООООЛ за Арда! Тонислав Йорданов получи топката на границата на наказателното поле и с техничен удар я насочи в мрежата за 3:2.
90+4' Край на мача!

АрдаАРДА: 12. Иван Караджов, 11. Александър Георгиев (86  25. Давид Кики). 8. Милен Желев, 24. Алекс Петков , 81. Атанас Зехиров , 80. Лъчезар Котев, 19. Румен Руменов  (65  98. Тонислав Йорданов ), 33. Иван Тилев (86  77. Илия Юруков ), 17. Иван Коконов, 9. Спас Делев  , 37. Едимар Жуниор (72   4. Милен Стоев)
Резерви: 36. Васил Симеонов, 18. Слободан Рубежич, 70. Христо Иванов
Старши треньор: Георги Чиликов

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВР): 76. Красимир Костов, 2. Валери Христов, 5. Костадин Ничев, 6. Антонио Георгиев, 15. Мирослав Маринов (84'  21. Сержиньо) 16. Матеус Касини  (74'  94. Юлиан Ненов), 18. Илия Миланов, 20. Дориан Бабунски  , 22. Диего Фераресо  (74  77. Мартин Николов), 28. Красимир Тодоров (88  9. Георги Николов), 88. Йоан Бауренски(84' 23. Иван Митрев )
Резерви: 33. Христо Георгиев, 30. Гонсало Виейр
Старши треньор: Дани Моралес

Съдия: Радослав Гидженов
Стадион: Арена Арда (Кърджали)
Легенда - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия