Арда победи ЦСКА 1948 с 3:2 в среща от 13-ия кръг на Efbet лига.

Двубоят започна с разменени опасности пред двете врати, за да се стигне до 33-ата минута, в която гостите поведоха с автогол на Лазар Марин (1:0). Арда се възползва от объркването при домакините и Алекс Петков удвои резултата само пет минути по-късно (2:0). Резултатът можеше да стане класически в края на полувремето, но засада лиши Иван Коконов от радостта да се разпише.

Минута след това ЦСКА 1948 удари греда след шут на Георги Русев, с което подсказа, че няма да се предаде лесно и ще опита да вземе нещо повече от мача.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

Малко повече от 10 минути трябваха на столичани след почивката, за да променят резултата и това стана с попадение на Ивайло Чочев, разписал се за 2:1.

Късмет лиши Арда от трети гол след малко повече от час игра, когато мощен удар на Жуниньо срещна гредата след намеса на Наумов. ЦСКА 1948 успя да изравни четвърт час преди края на мача след попадение на Симеон Петров с глава (2:2).

Спас Делев вкара много красив гол в 85-ата минута, след като изскочи зад отбраната и прехвърли Наумов и . Попадението му първоначално беше отменено заради засада, но след ВАР, реферът Георги Кабаков посочи центъра (3:2). До края на мача и двата тима пропуснаха по една добра ситуация, при които Иван Коконов и Галин Иванов можеха да променят резултата, но не го сториха.

С трите точки от тази вечер Арда вече е на 8-а позиция в класирането с 14 точки, докато ЦСКА 1948 е сред последните в таблицата с 11 точки.

ЦСКА 1948 - АРДА 2:3
0:1 Лазар Марин (33' автогол), 0:2 Алекс Петков (38'), 1:2 Ивайло Чочев (57'), 2:2 Симеон Петров (75'), 2:3 Спас Делев (85')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
14' Спас Делев отправи успореден на голлинията пас, но Иван Коконов и Жуниньо се разминаха с кълбото.
24' Ивайло Чочев да стреля от пряк свободен удар, но изстрелът обаче срещна стената и излезе в корнер.
33'  ГООООЛ за Арда!  Центриране към Жуниньо в наказателното поле, при което Лазар Марин насочи топката в собствената си врата.
38'  ГООООЛ за Арда! Центриране на Спас Делев и Алекс Петко заби топката с глава.
43' ОТМЕНЕН ГОЛ! Иван Коконов излезе сам срещу вратаря на ЦСКА 1948, преодоля го и вкара, но попадението е отменено заради засада.
45'  ГРЕДА за ЦСКА 1948! Георги Русев стреля директно от пряк свободен удар, но изстрелът му срещна гредата!
45' Край на първото полувреме.

46'  Начало на втората част.
57'  ГООООЛ за ЦСКА 1948! Ивайло Чочев беше на добра позиция в наказателното поле.
64'  ГРЕДА за Арда! Жуниньо стреля мощно към вратата на Наумов, но стражът изби. Топката се удари в страничния стълб и помогна на ЦСКА 1948.
75'  ГООООЛ за ЦСКА 1948! Симеон Петров изравни резултата след удар с глава.
85'  ГООООЛ! Спас Делев изскочи сам зад отбраната на ЦСКА 1948, върна топката метър назад и прехвърли елегантно вратаря Наумов.
90'  НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК на Арда! Иван Коконов с удар от няколко метра.
90+1'  СТРАХОТЕН ШАНС за ЦСКА! Галин Иванов стреля встрани от добра позиция.
90+3 Край на мача.

ЦСКА 1948ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 6. Деян Лозев , 25. Георги Ангелов (46  87. Симеон Петров ) , 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин , 18. Ивайло Чочев , 8. Ивайло Климентов  (73  37. Емил Мартинов), 10. Георги Русев (46  7. Марио Топузов) , 33. Галин Иванов, 20. Ангел Бастунов, 9. Денислав Ангелов (58  98. Валентин Йосков)
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 64. Владимир Гогов, , 22. Димитър Илиев

АрдаАРДА: 2. Иван Караджов, 24. Алекс Петков , 71. Пламен Крумов, 11. Александър Георгиев, 8. Милен Желев, 80. Лъчезар Котев , 19. Румен Руменов (90+2  18. Слободан Рубежич), 33. Иван Тилев (56  77. Илия Юруков), 17. Иван Коконов, 9. Спас Делев , 37. Жуниньо (65  98. Тонислав Йорданов)
Резерви: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 81. Атанас Зехиров, 70. Христо Иванов

Съдия: Георги Кабаков
Стадион: "Васил Левски", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия