Арда се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на България след успех в София с 1:0 над ЦСКА 1948 и продължава да няма загуба от столичани в петте мача помежду им досега.

Двубоят започна добре за домакините, които на два пъти бяха близо до откриването на резултата след удари на Бастунов и Чочев, но при първия път попадението беше отменено заради засада, а при втория вратарят на Арда Иван Караджов се справи отлично.

Арда отвърна с няколко атаки на Спас Делев и удар от дистанция на Иван Тилев, но така и не стигна до гол.

Кърджалийци започнаха по-добре втората част и Спас Делев беше близо до това да вкара от корнер в 53-аа минута, а две по-късно откри резултата с глава след центриране на Тонислав Йорданов 1:0.

ЦСКА 1948 опита да промени развоя на срещата и понатисна гостите. Опасен удар на Лясков с глава беше спасен в 65-ата минута, а десет преди края Серкан Юсеин също опита да вкара на два пъти, но със същия успех.

Арда е вторият отбор след Лудогорец, който се за 1/2-финалите на турнира за Купата. По-късно тази вечер играят Славия и Левски, а утре от 17:00 часа ЦСКА и Ботев (Враца) ще определят последния участник.

efbet - 1000 лв. Нов Онлайн Казино Бонус

ЦСКА 1948 - АРДА 0:1
0:1 Спас Делев (55')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
8'  Ангел Бастунов вкара гол с глава след центриране отдясно, но попадението е отменено заради засада.
12'  Още една добра възможност за ЦСКА 1948! Ивайло Чочев стреля опасно с глава, но Караджов плонжира и отби в корнер.
18' Първа възможност за Арда в мача. Спас Делев центрира в наказателното поле от фаул, но Наумов улови без проблем.
22' Спас Делев тръгна опасно към наказателното поле, но Венцислав Василев се намеси и му изби топката.
36'  Хубав удар на Иван Тилев от дистанция, но Наумов се справи.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
53'  Опасно центриране от корнер на Спас Делев, топката се насочи опасно към вратата, но Наумов се намеси и изби.
55'  ГОООЛ за Арда! Тонислав Йорданов центрира отляво и Спас Делев заби топката в мрежата с глава за 1:0!
65' Добра възможност за ЦСКА 1948! Ангел Лясков стреля с глава, но над вратата.
75' Димитър Митов получи хубав пас в наказателното поле, но отбраната на Арда се справи.
78' Спас Делев нахлу отляво и пусна успореден пас към Лъчезар Котев, но той се замота и не успя да нанесе удар.
81' Удар на Серкан Юсеин от статично положение, но право в ръцете на Караджов.
83' Още един опасен удар на Юсеин, но отново без резултат.
90+3' Край на мача.

ЦСКА 1948ЦСКА 1948:  29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 4. Ангел Лясков , 3.Димитър Пиргов, 18. Ивайло Чочев, 26. Серкан Юсеин, 33. Галин Иванов, 10. Васил Шопов (55  9. Димитър Митков). 11. Денислав Александров (55 70. Георги Русев) , 20. Ангел Бастунов.
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 28. Емануил Личев, 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин, 27. Борислав Дамянов

АрдаАРДА: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев , 17. Иван Коконов (88  77. Мартин Костадинов), 20. Деян Лозев , 24. Алекс Петков, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев (65  19. Румен Руменов), 71. Пламен Крумов, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов (74  18. Георги Атанасов)
Резерви: 36. Васил Симеонов, 13. Никола Таравел, 22. Емануел Русакис, 25. Радослав Узунов

Съдия: Валентин Железов
Стадион: "Васил Левски", София