Арда победи Монтана с 3:0 у дома в двубой от 14-ия кръг на efbet лига.

Домакините поведоха в 29-ата минута с гол на Коконов (1:0), а в 40-ата гостите останаха с човек по-малко, а Ангелов беше изгонен с директен червен картон.

През втората част Арда окончателно реши всичко с попадения на Руменов (63) за 2:0 и Делев в 70-ата минута за 3:0. В самия край на двубоя Монтана можеше да отбележи почетен гол, но Йорданов удари напречната греда след удар с глава.

Арда вече е на трето място в класирането, с равен брой точки (по 24) с Локомотив (Пловдив), но и мач повече. Монтана пък остава в дъното с 12.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

АРДА - МОНТАНА 3:0
1:0 Иван Коконов (29'), 2:0 Румен Руменов (64'), 3:0 Спас Делев (69')

По-важното от мача по минути:

0' Минута мълчание в памет на починалия от COVID-19 преди дни треньор на гостите Никола Спасов.
1' Начало на срещата.
25  Удар на Лъчезар Котев бе отбит от Марин Орлинов, Иван Коконов се опита да направи добавка, но не успя.
29  ГОЛ за Арда! Иван Коконов получи извеждащо подаване и стреля отблизо към вратата на Марин Орлинов, който беше безпомощен.
40  ЧEРВЕН КАРТОН! Халфът на Монтана Янко Ангелов е изгонен заради груба игра срещу Румен Руменов.
45+1 - Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
50'  Минков падна пред наказателното поле на Арда след контакт с Крумов, но съдията остави играта да продължи.
64'  ГОЛ за Арда! Спас Делев получи топката по дясното крило и подаде успоредно на голлинията, където Руменов засече топката в мрежата за 2:0.
69'  ГОЛ за Арда! Спас Делев получи топката пред наказателното поле, залъга двама бранители и страня в близкия ъгъл за 3:0.
90'  ГРЕДА за Монтана! Йордан Йорданов удари напречната греда след удар с глава.
90+3 Край на мача!

ArdaАРДА: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев  (72'  33. Иван Тилев), 10. Светослав Ковачев (79'  7. Михаил Александров), 17. Иван Коконов , 19. Румен Руменов  (65'  37. Едимар Жуниор), 20. Деян Лозев, 24. Ребин Сулака  (46'  71. Пламен Крумов), 25. Матеус Леони, 80. Лъчезар Котев  (79'  15. Муса Адад)
Резерви: 36. Васил Симеонов, 11. Александър Георгиев
Треньор: Николай Киров

MontanaМОНТАНА: 1. Мартин Орлинов, 20. Димитър Илиев, 25. Александър Башлиев, 33. Стефан Цонков, 24. Енагнон Давид Кики, 5. Роян Сенхаджи, 6. Янко Ангелов , 8. Тони Тасев (72'  16. Николай Цветков), 9. Билал Бари (46' 13. Йордан Йорданов), 23. Сергей Георгиев (77'  21. Борислав Балджийски), 11. Николай Минков (86' 10. Владимир Айтов)
Резерви: 30. Благой Макенджиев, 15. Преслав Петров, 22. Стефан Каменов
Треньор: Светлан Кондев