Арда победи Берое с 1:0 в среща от 22-ия кръг на Ефбет лига.

Кърджалийци отбелязаха първия си гол в официален мач през 2022 година, докато заралии продължават да нямат успех срещу съперника в историята на досегашните им официални двубои - 7 мача, в които записват 6 загуби и равенство. Поражението пък е първо за Петър Хубчев след завръщането му начело на Берое.

Срещата започна по-силно за домакините, които пропиляха първата си голова възможност в третата минута. Берое отвърна с опасен удар в 23-ата на Абубакар Тунгара, оказал се единствен за заралии през първата част. Арда натисна съперника и между 26-ата и 29-ата имаше две добри възможности, които обаче бяха пропуснати.

Тонислав Йорданов откри резултата в 37-ата минута с хубав удар от дистанция (1:0), отбелязвайки първия гол за кърджалийци в официален мач през 2022 година. В края на полувремето Арда можеше да удвои, но Ковачев пропусна.

Берое имаше реален шанс да изравни в 59-ата минута, когато Алиун Фал се измънка и стреля с глава, но Мартин Луков улови топката на голинията.

След това положение възможностите за гол значително намаляха, а играта се накъса. Гостите опитаха натиск в последните минути, но така и не успяха да изравнят. Дори можеха да допуснат гол в продължението, когато Христо Иванов изпусна сам срещу него.

Берое остава на седмо място с 29 точки, докато Арда вече е на девето място с 25.

АРДА - БЕРОЕ 1:0
1:0 Тонислав Йорданов (37')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3'  Първа възможност в мача! Светослав Ковачев от Арда опита удар от дистанция, но покрай лявата греда на Генадий Ганев.
23'  Шанс и за Берое! Абубакар Тунгара засече топката с глава от границата на вратарското поле, но право в ръцете на Мартин Луков.
26'  Опасна атака на Арда! Ковачев нанесе силен изстрел от дъгата пред наказателното поле, но украинският страж на гостите изби в ъглов удар.
29'  Поредна добра възможност за Арда! Тонислав Йорданов беше изведен отдясно в наказателното поле и нанесе изстрел по тревата, но Ганев улови.
37'  ГООООЛ за Арда! Тонислав Йорданов откри резултата с хубав удар от границата на наказателното поле.
44'  Ковачев отново пробва изстрел от солидна дистанция, но право в ръцете на вратаря.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
49'  Шанс за домакините! Иван Тилев бе изведен отляво, но си поведе твърде дълго топката, която отиде в ръцете на Ганев.
59'  Страхотен шанс за Берое! Мартин Луков закова топката на голлинията след удар с глава на Фал.
90'  Огромен пропуск за Арда! Христо Иванов не успя да се разпише, останал сам срещу Луков.
90+3' Край на мача.

АрдаАРДА: 71. Мартин Луков, 4. Милен Стоев , 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов  (89'  19. Румен Руменов), 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов (К) (71'  70. Христо Иванов), 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики , 33. Иван Тилев (80' 11. Александър Георгиев) , 77. Илия Юруков , 80. Лъчезар Котев
Резерви: 1. Християн Василев, 5. Петко Ганев, 29. Георги Атанасов, , 80. Атанас Зехиров
Треньор: Стамен Белчев

БероеБЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 5. Сиам Бен Юсеф, 7. Даниел Генов (55'  99. Умар Камара), 10. Серкан Юсеин (84  , 11. Алиун Фал, 15. Георги Динков (К), 16. Симеон Мечев, 18. Давиде Мариани (55' 77. Божидар Пенчев) , 20. Стив Фуртадо , 27. Абубакар Тунгара , 43. Джонатан Перейра
Резерви: 12. Иван Гошев, 3. Мирослав Енчев, 4. Христо Митев, 21. Кийлън Лебон, 26. Амит Битон,
Треньор: Петър Хубчев

Стадион: "Арена Кърджали", Кърджали
Съдия: Волен Чинков
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия