Левски загуби с 1:2 домакинството си на Арда от 15-ия кръг на efbet Лига и скочи на третото място. Матеус Леони даде преднина на гостите от Кърджали в 41-ата минута, а в края паднаха още две попадения. В 89-ата Паулиньо изравни, а веднага след подновяването на играта Иван Коконов прониза Николай Михайлов и донесе победата на тима на Николай Киров. Така Арда събра 27 точки, с колкото е и Локомотив (Пловдив). Лидер в момента с 29 е Лудогорец. Левски остава чак на десетото място с 14 точки.

Тази вечер "сините" записаха седмата си загуба в първенството този сезон. Домакинското поражение от Арда дойде само дни след победното начало при Славиша Стоянович - 1:0 над Локомотив (Пловдив). Днес "сините" бяха неубедителни в представянето си и позволиха на Спас Делев и компания да ги надиграват в по-голямата част от двубоя.

Мачът започна с много единоборства, като двата тима така и не успяваха да стигнат до чисти голови положения. Чак в 39-ата минута имаше голова ситуация. Спас Делев отправи удар, който бе избит с глава от защитника Алекс Петков. В 41-ата Арда поведе чрез Матеус Леони. Делев изпълни пряк свободен удар, Николай Михайлов успя да избие топката, но в заформилото се меле пред него най-съобразителен беше Леони, който я прокара зад голлинията и даде преднина на гостите - 0:1. "Сините" обаче претендираха за засада и реагираха бурно срещу решението на съдията Ивайло Стоянов.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

През втората част Левски започна по-активно, като играчите на Славиша Стоянович набързо създадоха ситуации пред вратата на Иван Караджов, който обаче не беше сериозно застрашен. В 62-ата минута Ивайло Найденов беше изведен добре от Мартин Райнов, но Караджов улови топката. Малко по-късно Здравко Димитров опита удар от далечно състояние, мерникът му обаче изневери. Арда отговори с изстрел на Светослав Ковачев, който премина покрай лявата греда.

В 67-ата в игра за Левски се появи Станислав Иванов, който в последните месеци беше само зрител на мачовете на "сините" заради негов провален трансфер.

В 75-ата минута Найджъл Робърта бе изведен добре в наказателното поле на гостите и подаде успоредно на голлинията, като топката стигна до Райнов, но той не успя да я продължи за свой съотборник и Караджов улови.

В 89-ата минута домакините изравниха. Резервата Валери Божинов подаде на Паулиньо, който нахлу вляво в наказателно поле на Арда и стреля силно, Караджов не реагира добре и топката премина между краката му, за да се озове в мрежата му - 1:1. В ответната атака Иван Коконов прониза Николай Михайлов, след като беше изпуснат от защитата на "сините" и се озова сам срещу стража - 1:2. До края гостите не се пропукаха и заслужено измъкнаха трите точки от "Герена".

В сряда (9 декември) на Левски предстои гостуване на Берое - от 17:30 часа, а Арда приема ЦСКА 1948 на 11 декември.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЛЕВСКИ - АРДА 1:2
0:1 Матеус Леони (41), 1:1 Паулиньо (88), 1:2 Иван Коконов (90)

Срещата по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
18 - Oпит на Светослав Ковачев да стреля към вратата на Левски, ударът му е блокиран.
21 - Халфът на Левски Патрик-Габриел Галчев получи проблеми след единоборство, което наложи влизането на медицинския екип.
27 - Здравко Димитров центрира към Галчев, ударът на младока прелетя встрани от вратата на Арда.
35 - Светослав Ковачев напредна по десния фланг и подаде към Спас Делев, който обаче не успя да догони топката.
39  Спас Делев стреля от пряк свободен удар, Алекс Петков изчисти топката.
41  ГОЛ! Арда поведе с попадение на Матеус Леони. Делев отново изпълни пряк свободен удар, Михайлов успя да избие топката, но в заформилото се меле пред него най-съобразителен беше Леони, който я прокара зад голлинията и даде преднина на тима на Николай Киров.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.
----
46 - Начало на второто полувреме.
62  Първият точен удар за Левски в срещата. Ивайло Найденов по-скоро опита центриране, което обаче завърши право в ръцете на Иван Караджов.
66 - Неточен удар на Найджъл Робърта.
67  Славиша Стоянович извършва две смени. Помилваният Станислав Иванов се завръща в игра. Паулиньо също влиза на терена. Заменени са Здравко Димитров и Илия Юруков.
71  Матеус Леони отправи мощен изстрел към Михайлов, топката премина встрани от вратата.
75 - Райнов получи подаване от Робърта, стреля, Караджов улови топката.
82  Валери Божинов и Орлин Старокин също влизат в игра, излизат Насиру Мохамед и Патрик-Габриел Галчев.
83  Румен Руменов заменя Пламен Крумов.
85  Играта отново е спряна. Лъчезар Котев излиза, Милен Желев влиза на терена.
86  Ивайло Найденов е заменен от Стивън Петков.
89  ГОЛ! Левски изравни - 1:1. Паулиньо отбеляза с далечен изстрел, при който Караджов не успя да спаси след рикошет в Милен Желев и топката се озова в мрежата му.
90  ГОЛ! Арда веднага си връща преднината - 1:2. Иван Коконов прониза Михайлов само секунди след изравнителното попадение на "сините". Емил Мартинов пусна подаване в коридор към откъсващия се Коконов, който овладя топката и с мощен изстрел не остави шанс за стража на Левски.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+6 - Край на мача. Левски загуби с 1:2 от Арда.

ЛЕВСКИ: 13.Николай Михайлов (к), 22.Патрик-Габриел Галчев (82  66.Орлин Старокин), 2.Алекс Петков, 3.Живко Атанасов, 6.Ивайло Найденов (86  9.Стивън Петков), 4.Мартин Райнов , 28.Тома Даске, 11.Здравко Димитров (67  7.Паулиньо ), 77.Илия Юруков (67  99.Станислав Иванов), 18.Насиру Мохамед (82  85.Валери Божинов), 17.Найджъл Робърта
Резерви: 12.Николай Кръстев, 41.Георги Александров, 66.Орлин Старокин, 85.Валери Божинов, 7.Паулиньо, 9.Стивън Петков, 99.Станислав Иванов
Треньор: Славиша Стоянович

Arda
АРДА: 12.Иван Караджов, 4.Милен Стоев, 24.Ребин Сулака, 71.Пламен Крумов (к) (83  19.Румен Руменов), 25. Матеус Леони , 27. Емил Мартинов, 80.Лъчезар Котев  (85  8.Милен Желев ), 20. Деян Лозев, 17. Иван Коконов  , 9. Спас Делев, 10. Светослав Ковачев
Резерви: 36. Васил Симеонов, 7. Михаил Александров, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов, 33. Иван Тилев, 37. Едимар Жуниор
Треньор: Николай Киров

София, стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов"
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация