ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Арда (Кърджали) постигна лесна победа с 3:0 срещу последния Етър в двубой от 12-ия кръг на Еfbet Лига. Националът Преслав Боруков реализира два гола, а един добави Станислав Иванов.

За тима на Александър Тунчев това е пета поредна победа. Арда се изкачи на третото място с 22 точки, изпреварвайки Левски и ЦСКА, които предстои да изиграят мачовете си от кръга.

Етър остава на дъното със само 4 точки след четвъртата си поредна загуба без отбелязан гол. Днес "болярите" бяха водени от помощник-треньора Марин Стефанов след раздялата с Емануел Луканов. На трибуните в Кърджали беше Светослав Петров, който се очаква да бъде назначен в клуба от Велико Търново.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Още с първата интересна ситуация в мача домакините откриха резултата. Радослав Цонев центрира от корнер в седмата минута и Преслав Боруков реализира с глава - 1:0.

Малко по-късно "виолетовите" създадоха първото си положение. След разбъркване в наказателното поле, топката се озова на левия крак на Шахредин Букхолда, който обаче стреля неточно. В 32-ата минута Мартин Тошев изпълни пряк свободен удар, Анатолий Господинов улови. В 47-ата минута Тошев се оказа най-съобразителен в наказателното поле, успя да отправи удар от воле от близка дистанция, но топката премина на сантиметри от целта.

Отговорът на домакините бе с бърза атака. Станислав Иванов подаде на границата на наказателното поле на Иван Тилев, който продължи към Радослав Цонев. Халфът не се забави и стреля, но без успех.

В 58-ата минута Мартин Величков направи фрапантна грешкa, Станислав Иванов се възползва, надигра Мариян Иванов и реализира за 2:0.

В 68-ата минута момчетата на Тунчев организираха нова отлична атака. Станислав Иванов размени подавания с Мартин Стойчев, който продължи към Боруков, а националът от чиста позиция покачи на 3:0. Боруков вече има 6 попадения от началото на първенството.

До края падна и четвърто попадение, което обаче беше отменено. Иван Коконов се разписа, но беше маркирана засада и срещата приключи 3:0.

Еfbet Лига - сезон 2023/2024

Класирането в Efbet Лига

АРДА - ЕТЪР 3:0
1:0 Преслав Боруков (7), 2:0 Станислав Иванов (58), 3:0 Преслав Боруков (68)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
 ГОЛ! 1:0 за Арда след ранно попадение. Радослав Цонев изпълни корнер, а Преслав Боруков засече с глава и не остави шанс на Мартин Величков.
45+1 - Край на първото полувреме.
--------
46 - Начало на второто полувреме.
58  ГОЛ! 2:0 за Арда. Вратарят на гостите Мартин Величков допусна сериозна грешка и подари топката на Станислав Иванов, който финтира Мариян Иванов и с прецизен удар по земя в левия ъгъл удвои. Изстрелът му срещна страничната греда преди топката да попадне в мрежата.
68
 ГОЛ! Боруков с второ попадение - 3:0. Мартин Стойчев и Станислав Иванов направиха двойно подаване по дясното крило, а десният бек продължи към национала, който от чиста позиция засече в мрежата.
76  Отменен гол! Тонислав Йорданов бе изведен зад гърба на защитата, подаде на Иван Коконов, който се разписа в опразнената врата, но попадението беше отменено заради засада.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Арда победи Етър с 3:0.

Арда
АРДА: 1.Анатолий Господинов, 3.Умар Сако, 7.Абубакар Тунгара, 11.Мартин Стойчев (73  4.Милен Стоев), 20.Деян Лозев (62  32.Христо Митев), 18.Джелал Хюсеинов, 21.Радослав Цонев , 33.Иван Тилев (68  17.Иван Коконов), 80.Лъчезар Котев (к) (62  77.Илия Юруков), 99.Станислав Иванов , 9.Преслав Боруков  (68  19.Тонислав Йорданов)
Резерви: 24.Иван Дичевски, 4.Милен Стоев, 6.Пламен Крачунов, 8.Станислав Дюлгеров, 12.Ебенезер Принц Окезие, 17.Иван Коконов, 19.Тонислав Йорданов, 32.Христо Митев, 77.Илия Юруков
Tреньор: Александър Тунчев

ЕТЪР: 22.Мартин Величков, 77.Мартин Николов, 15.Георги Ангелов, 26.Мариян Иванов (к), 25.Крум Стоянов , 4.Георги Александров, 8.Мартин Моран , 28.Николай Янков (73  70.Димо Бакалов), 24.Шахредин Букхолда, 7.Кольо Станев (73  38.Владислав Найденов), 9.Мартин Тошев (79  14.Ивайло Димитров)
Резерви: 1.Ангел Мартинов, 6.Пламен Димов, 11.Илкер Будинов, 38.Владислав Найденов, 70.Димо Бакалов, 14.Ивайло Димитров, 10.Ловре Кнежевич, 19.Хавиер Бетегон
Треньор: Марин Стефанов

Кърджали, стадион "Арена Арда"
Съдия: Венцислав Митрев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!