Арда удари Берое и диша във врата на ЦСКА ВИДЕО

Тимът от Кърджали се доближи на две точки от третата позиция

снимка: Антон УЗУНОВ
1 от 1

Арда надви у дома Берое с 1:0 в среща от 24-ия кръг на efbet Лига и се доближи на две точки от третия ЦСКА. Тонислав Йорданов (69) донесе успеха на тима от Кърджали, а гостите от Стара Загора можеха да изравнят минути преди края, но Алиун Фал пропусна дузпа.

Още в 5-ата минута домакините създадоха първото по-сериозно положение в мача. Лъчезар Котев овладя на гърди след центриране на Деян Лозев, а след това отправи силен шут, но Генадий Ганев хвана топката.

Румен Руменов и Деян Лозев шутираха неточно в следващите по-опасни атаки на домакините, а Еривалдо от гостите бе изведен на добра позиция в 27-ата минута, но прати топката право в Иван Караджов.

В 41-ата минута Макута изведе Еривалдо по дясното крило и той даде успореден пас на голлинията към Алиун Фал, но нападателят не успя да засече топката във вратата на Иван Караджов. Три минути след това Лебон проби отляво и шутира силно, но Крумов блокира. Топката остана във французина, който намери коридор и нанесе неточен удар.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

След почивката двата тима започнаха в спокойно темпо и без положения за гол. В 60-ата минута Лозев напредна с топката и реши да комбинира с Алексадър Георгиев, който отправи силен удар от около 15 метра, но вратарят на гостите Ганев с отлична намеса изби в корнер.

Берое се опита да натисне, но центриранията на играчите в зелено към наказателното поле на Арда не доведоха до нищо опасно пред вратата на Иван Караджов.

В 89-ата минута гостите получиха 11-метров наказателен удар, след като Лозев фаулира Фал при центриране, а потърпевшият отправи слаб удар от бялата точка и Караджов спаси.

До края на мача резултатът остана непроменен и Арда се утвърди на четвъртото място с 42 точки, като има 6 повече от Берое, който остава на петата позиция.

АРДА - БЕРОЕ 1:0
1:0 Тонислав Йорданов (69)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5 -   Лъчезар Котев овладя на гърди след центриране на Лозев, а след това отправи силен шут, но Генадий Ганев хвана топката
12 - Румен Руменов проби през центъра и шутира от около 20 метра, но топката премина над вратата
25 - Иван Тилев подаде към Деян Лозев, който шутира неточно
27 - Еривалдо бе изведен на добра позиция от Гаюс Макута, но шутира право в Иван Караджов и вратарят изби топката в корнер
41 - Макута изведе Еривалдо и той даде успореден пас на голлинията към Алиун Фал, но нападателят не успя да засече топката във вратата на Иван Караджов
44 - Лебон проби отляво и шутира силно, но Крумов блокира. Топката остана във французина, който намери коридор и нанесе удар, но неточно покрай вратата.
45+1 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме
57 - Арда започна контраатака чрез Румен Руменов, но пасът на халфа към Тонислав Йорданов не бе точен
60 - Лозев напредна с топката и реши да комбинира с Алексадър Георгиев, който отправи силен удар от около 15 метра, но Ганев с отлична намеса изби в корнер
69 - ГОООЛ за Арда! Румен Руменов центрира от свободен удар и Тонислав Йорданов насочи с глава топката във вратата на Ганев за 1:0
89 - ПРОПУСНАТА ДУЗПА от  Берое! Гостите получиха 11-метров наказателен удар, след като Лозев фаулира Фал при центриране, а потърпевшият отправи слаб удар от бялата точка и Караджов спаси

Съставите
Арда: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев , 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов (90 4. Милен Стоев), 20. Деян Лозев , 24. Алекс Петков, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев (79 77. Мартин Костадинов), 71. Пламен Крумов -к, 80. Лъчезар Котев , 98. Тонислав Йорданов (90+2 18. Георги Атанасов)
Резерви: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 13. Никола Таравел, 18. Георги Атанасов, 25. Радослав Узунов, 77. Мартин Костадинов
Треньор: Николай Киров

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг , 10. Гаюс Макута , 11. Алиун Фал, 18. Илиас Хасани , 19. Александър Василев (79 23. Кукула), 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон (70 27. Крум Стоянов), 22. Октавио Мантека , 25. Георги Ангелов - к, 29. Еривалдо (70 7. Димо Бакалов)
Резерви: 1. Християн Василев, 2. Джунейт Али, 7. Димо Бакалов, 9. Мартин Камбуров, 23. Кукула, 27. Крум Стоянов, 73. Иван Минчев
Треньор: Димитър Димитров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация