Ботев (Пловдив) изненадващо загуби у дома от Арда (Кърджали) с 0:2 в мач от третия кръг на efbet Лига и продължава да е единственият тим без спечелена точка от началото на сезона. Иван Тилев (36) и Ласана Н'диайе (54) вкараха головете за втория пореден успех на водения от Александър Тунчев отбор, който в миналия кръг излъга Берое с 1:0 на свой терен.

Преди началото на мача легендата на домакините Иван Занев бе награден, получавайки фланелка на „канарчетата“.

След спокойни първи минути играчите на Азрудин Валентич взеха инициативата и притиснаха гостите, а в 15-ата минута Мартин Секулич отправи първия точен удар, след като бе изведен от дълбочина от Джеймс Ето'о. Хърватинът овладя топката на гърди и веднага шутира, но вратарят Васил Симеонов спаси.

Арда отговори с удар на Светослав Ковачев в 23-ата минута, когато пък другият страж Георги Аргилашки хвана топката. Четири минути след това Николай Минков се оказа на добра позиция, но стреля с неудобния си крак и не успя да насочи топката към вратата.

В 36-ата минута гостите изненадващо поведоха, след като Иван Тилев бе изведен зад защитата от Светослав Ковачев и хладнокръвно реализира за 0:1. Страничният съдия бе вдигнал флага си, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР голът бе зачетен. Шест минути по-късно Тилев стреля от границата на наказателното поле и след рикошет топката излезе в корнер.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Домакините натиснаха след почивката и в 50-ата минута Ето'о центрира от корнер вляво от вратата на Васил Симеонов. На близката греда Мохамед Брахими стреля с глава, но парти топката над вратата. Минута по-късно удар от дистанция на Емануел Току мина покрай вратата.

В 54-ата минута гостите удвоиха аванса си, след като Тилев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където оставеният непокрит Ласана Н'диайе си нагласи топката и близка дистанция вкара за 0:2. Така във втори пореден мач преотстъпеният от ЦСКА (Москва) футболист се разписва за тима от Кърджали. В 63-ата минута Джеймс Етоо центрира отдясно към далечната греда и Николай Минков отправи удар, а топката кацна на напречната греда на Симеонов.

До края на срещата нямаше кой знае колко интересни положения. Валентич вкара офанзивни футболисти в игра за Ботев, но Арда се отбраняваше много добре и опитваше контраатаки към вратата на Аргилашки.

В следващия кръг от шампионата Ботев Пловдив ще търси първа победа за сезона при гостуването си на Локомотив (София) в неделя (31 юли), от 18:30 часа, а Арда ще домакинства на Септември (София) ден по-късно в същия час.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – АРДА 0:2
0:1 Иван Тилев (36), 0:2 Ласана Н'диайе (54)

Най-интересното по минути
1 – Начало на мача.
7 - Домакините са по-активни в началото, но няма сериозни положения.
12 - След центриране от корнер топката стигна до Мохамед Брахими, който шутира от дистанция и след рикошет се стигна до нов ъглов удар.
15 - Джеймс Ето'о намери с дълъг пас Мартин Секулич, който овладя с едно докосване и веднага шутира, но Васил Симеонов отрази първия точен удар.
23 - Светослав Ковачев си освободи място от капитана на Ботев Виктор Генев и стреля с десния крак, но Георги Аргилашки улови без проблеми.
27 - Николай Минков се оказа на добра позиция, но не успя да насочи топката към вратата.
31 - Иван Тилев стреля от пряк свободен удар вдясно по диагонала от вратата на Аргилашки, но стражът на "канарчетата" спаси с лекота.
36 - ГОООЛ за Арда! Иван Тилев бе изведен зад защитата от Светослав Ковачев и прати топката в мрежата за 0:1. Страничният съдия вдигна флага си за засадата, но след разглеждане на ситуацията с ВАР се видя, че Роберто Пунчец я покрива и голът бе признат.
42 -  Тилев стреля от границата на наказателното поле и след рикошет топката излезе в корнер.
45+4 - Край на първата част!
............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Ето'о центрира от корнер и Мохамед Брахими стреля с глава, но парти топката над вратата.
51 - Удар от дистанция на Емануел Току мина покрай вратата.
54 - ГОООЛ за Арда! Гостите изпълниха пряк свободен удар, получи се рикошет и топката попадна в Ласана Н'диайе, който от няколко метра преодоля Аргилашки за 0:2.
63 - ГРЕДА за Ботев (Пд)! Джеймс Етоо центрира отдясно към далечната греда и Николай Минков стреля, като топката кацна на напречната греда на Симеонов.
68 - Джеймс Ето'о шутира право в ръцете на Васил Симеонов
72 - Брахими стреля от дистанция, но встрани от целта.
85 - Тонислав Йорданов изведе друга от резервите на Арда - Ел Мами Тетах, който се оплете и падна на земята.
90+1 - Точукву Ннади стреля от пряк свободен удар, но изпълнението му бе много разочароващо и топката мина високо над вратата.
90+5 - Димитър Тонев се пребори за топката в наказателното поле, но след това Юго Ази извърши фал срещу Милен Стоев и така опропасти атаката.
90+5 - Край на мача! Арда спечели с 2:0 при визитата си на Ботев (Пловдив) и го остави последен без точки.

Ботев (Пловдив): 1. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев (к), 18. Самюел Супрайен, 44. Роберто Пунчец (4623. Димитър Тонев), 6. Дилан Мартенс (5121. Точукво Нади), 22. Реда Рабей (7130. Юго Ази), 17. Николай Минков (8727. Атанас Чернев), 15. Джеймс Ето'о, 10. Емануел Току, 7. Мохамед Брахими , 9. Мартин Секулич (7114. Бисер Бонев)
Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 27. Атанас Чернев, 30. Юго Ази, 14. Бисер Бонев, 23. Димитър Тонев, 21. Точукву Нади, 24. Джаспър Ван Хертъм
Треньор: Азрудин Валентич

Арда: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов , 10. Светослав Ковачев (8326. Ел Мами Тетах), 11. Александър Георгиев, 18. Ласана Н'диайе (809. Тонислав Йорданов), 20. Деян Лозев, 33. Иван Тилев (71 17. Иван Коконов ), 70. Христо Иванов (808. Милен Желев), 77. Илия Юруков , 80. Лъчезар Котев (к)
Резерви: 1. Анатолий Господинов, 2. Джунейт Али, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов, 17. Иван Коконов, 24. Алекс Петков, 26. Ел Мами Тетах
Треньор: Александър Тунчев

Стадион на база "Коматево"
Съдия: Ивайло Ненков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия