Берое и Локомотив (София) завършиха 1:1 в Стара Загора мача им от третия кръг на efbet Лига. Абубакар Тунгара (32) даде аванс на домакините, а резервата Димитър Митков (86) донесе точката на "железничарите".

Срещата започна в мудно темпо може би заради жегата и двата тима не успяха да създадат чисти голови положения.

Едва в 32-ата минута бе отправен първия точен удар в мача и Берое поведе. Симеон Мечев центрира добре от пряк свободен удар на границата на на наказателното поле към Абубакар Тунгара, който изпревари вратаря Александър Любенов и с глава насочи топката в мрежата за 1:0.

Две минути след гола Лукас Мартинс получи дълго подаване на контраатака, напредна и шутира, но защитник на Локомотив се намеси и изби в корнер. В 36-ата минута Симеон Мечев пък видя празно пространство и стреля от дистанция, но доста неточно. Малко след това Карлос Франса получи топката на границата на вратарското поле, но защитник успя да я избие в корнер.

Winbet - победата е емоция! (18+)

И след почивката нямаше кой знае колко интригуващи положения, като високите температури отново си оказаха влияние. След час игра Илия Димитров получи центриране отляво и насочи топката с глава към вратата на Берое, но Иван Караджов спаси без проблеми.

Локомотив бе близо до изравнително попадение в 80-ата минута, когато Карлос Франса обаче не намери целта след удар с глава. Шест минути по-късно Селсо Рапосо центрира към Димитър Митков, който се озова сам срещу Иван Караджов и със силен удар изравни за 1:1.

В 90-ата минута вратарят на гостите Александър Любенов показа добър рефлекс и спаси мощен удар на Симеон Мечев от дистанция. В добавеното време домакините натиснаха, но не съумяха да стигнат до трите точки.

След първото си реми за сезона Берое има 4 точки. Локомотив (София) пък спечели втора точка за сезона.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:1
1:0 Абубакар Тунгара (32), 1:1 Димитър Митков (86)

Най-интересното по минути
1 – Начало на мача.
12 - Димитър Пиргов се намеси добре и предотврати опасност след удар на Илия Димитров от гостите.
32 - ГОООЛ за Берое! Симеон Мечев центрира добре от пряк свободен удар към Абубакар Тунгара, който изпревари Александър Любенов и с глава насочи топката в мрежата за 1:0.
34 - Лукас Мартинс получи дълго подаване на контраатака, напредна и шутира, но защитник на Локомотив се намеси и изби в корнер
36 - Симеон Мечев шутира от далечна дистанция покрай вратата на Александър Любенов.
39 - Карлос Франса получи топката на границата на вратарското поле, но защитник успя да я избие в корнер.
45+4 - Край на първата част!
..........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
60 - Иван Караджов спаси удар с глава на Илия Димитров.
67 - Димитър Стоянов елиминира бранител на гостите и стреля към вратата, но топката не намери целта.
80 - Локомотив (София) бе близо до изравнително попадение, след като Карлос Франса получи на изгодна позиция, стреля с глава, но не успя да натисне топката и я прати в аут.
86 - ГОООЛ за Локомотив (София)! Селсо Рапосо центрира към Димитър Митков, който се озова сам срещу Иван Караджов и със силен удар изравни за 1:1.
90 - Александър Любенов показа добър рефлекс и спаси мощен удар на Симеон Мечев от дистанция.
90+5 - Край на мача! Берое и Локомотив (София) завършиха 1:1 в Стара Загора.

Берое: 1. Иван Караджов, 2. Димитър Стоянов, 3. Димитър Пиргов (5114. Стилиян Николов), 7. Лукас Мартинс, 8. Серкан Юсеин, 10. Абубакар Тунгара , 11. Стив Траоре (614. Валентино Пулиезе), 15. Георги Динков (К), 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев (8977. Божидар Пенчев), 44. Николай Николаев
Резерви: 23. Иван Гошев, 4. Валентино Пулиезе, 14. Стилиян Николов, 18. Дамян Йорданов, 19. Тодор Жеков, 21. Ивайло Митев, 77. Божидар Пенчев
Треньор: Петър Хубчев

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 22. Ивайло Найденов (7910. Валентин Николов), 33. Алан Диас, 21. Камен Хаджиев, 4. Мики Орачев, 89. Матеус Дуарте, 26. Красимир Милошев (К), 13. Селсо Рапосо, 70. Димо Бакалов (7045. Димитър Митков ), 9. Илия Димитров (9018. Християн Чипев), 11. Карлос Франса
Резерви: 1. Дамян Дамянов, 3. Марио Петков, 5. Давид Малембана, 10. Валентин Николов, 18. Християн Чипев, 28. Борис Кръстев, 45. Димитър Митков
Треньор: Станислав Генчев

Стадион: "Берое", Стара Загора
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия