Генералната репетиция на Арда преди подновяването на първенството завърши с категорична победа с 3:0 над Марица (Пловдив). Двубоят се игра на стадиона в Момчилград пред сериозно присъствие на феновете на отбора от Кърджали.

През цялото време избраниците на Стамен Белчев доминираха. Спас Делев пропусна в осмата минута, а малко след това и Светослав Ковачев. В 23-ата Румян Ховсепян се озова на един метър пред вратаря на Марица, но прати топката над напречната греда. Секунди по-късно Делев изведе отлично Ради Василев, който хладнокръвно прокара топката покрай вратаря за 1:0. Последваха опасни удари на Руменов, Делев и Василев. В 38-ата Руменов покачи на 2:0.

В началните секунди на втората част Спас Делев вкара за 3:0. В 55-ата Илиша Сам беше точен, правейки резултата 4:0. До края на мача с опасно удари се отчетоха Ахмед Осман и Александър Георгиев.

Съставът на Арда: Караджов, Атанасов, Хасани, Гаич, Леони, Ховсепян, Мартинов, Руменов, Делев, Ковачев, Василев

БЛИЦ представя: Зимна подготовка 2020
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020