Един от най-важните футболисти на ЦСКА е под въпрос за поредното издание на вечното дерби. Капитанът на "армейците" Валентин Илиев се контузи по време на контролата с Локомотив (Сф), завършила с победа с 3:1 в "Надежда". В края на първата част защитникът на "железничарите" Люк-Кристофър Матютю влезе остро в краката на Илиев и се наложи да бъде оказана медицинска помощ на пострадалия. Непосредствено преди края на първото полувреме лидерът на ЦСКА напусна терена заради силни болки в коляното.

Веднага след това защитникът се отправил за преглед с ядрено-магнитен резонанс. Прегледът показал разтегнати връзки, научи БЛИЦ. Диагнозата означава, че бившият национал ще пропусне със сигурност поне следващите два мача. В 32-ия кръг, на 10 април (четвъртък), “червените” приемат “Ботев” (Пд), после гостуват на “Лаута” на 13 април. Илиев до последно ще бъде под въпрос за вечното дерби, което най-вероятно ще се състои на Разпети петък - 18 април.