ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Черно море и Арда завършиха 1:1 на стадион "Тича" във втория мач от 14-ия кръг на efbet Лига. "Моряците" поведоха с попадение на Закария Беншаа (28), но в 61-ата минута Виктор Попов си вкара автогол и така те не успяха да запишат трета поредна победа на свой терен. Кърджалийци пък регистрираха трето поредно реми при гостуване.

След равностойното начало играчите на Илиан Илиев взеха инициативата и доминираха през първата част, в която гостите не застрашиха нито веднъж сериозно вратата на Георги Георгиев.

Велислав Василев отправи първия точен удар в 6-ата минута, но не затрудни Анатолий Господинов. Последваха пропуски на Босанчич и Беншаа, който в 24-ата минута нацели и напречната греда. Четири минути по-късно обаче Закария Беншаа се реваншира и след извеждащ пас на Виктор Попов преодоля Господинов за 1:0.

Малко след изтичането на половин час игра Мимито сгреши в средата на терена и топката се озова в краката на Светослав Ковачев, който проби мощно в противниковата половина. Той стигна до наказателното поле на "моряците" и стреля, но топката мина покрай левия страничен стълб на пазената от Георги Георгиев врата. До края на първата част пропуски за домакините направиха Мимито, Беншаа и Кета.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Арда опита да вземе инициативата в началото на второто полувреме, но домакините се защитаваха добре и не допускаха опасни положения пред Георги Георгиев.

В 61-ата минута Светослав Ковачев намери Али на дясното крило и последва центриране в наказателното поле, където Петар Босанчич не се намеси добре и топката стигна до резервата Жозе Жуниор. Той стреля много нескопосано, но притичалият Виктор Попов се вкара автогол за 1:1.

"Mоряците" се хвърлиха в атака и в 68-ата минута Велислав Василев стреля опасно с левия крак, но топката мина покрай вратата. Осем минути преди края на редовното време след корнер топката стигна до Николай Златев, който върна към границата на наказателното поле, откъдето Петар Бусанчич шутира, но топката рикошира в купа от играчи и не застраши вратата на гостите, които удържаха ремито до края.

След равенството Черно море събра 24 точки и се изравни по този показател със Славия, Локомотив (София) и Левски, като всички те са на точка зад ЦСКА и Локомотив (Пловдив), на две след Лудогорец и на три от лидера ЦСКА 1948. Арда заема девета позиция с 22 точки.

ЧЕРНО МОРЕ – АРДА 1:1
1:0 Закария Беншаа (28), 1:1 Виктор Попов (61-автогол)

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача.
6 - Велислав Василев отправи първия точен удар в мача, но не затрудни вратаря на гостите Анатолий Господинов.
14 - Петар Босанчич шутира над вратата на Господинов.
18 - Закария Беншаа изпревари Умар Сако при центриране отляво и с глава прати топката над вратата на Арда.
24 - ГРЕДА за Черно море! Закария Беншаа получи топката от Васил Панайотов в наказателното поле и стреля, но топката рикошира зловещо в напречната греда.
28 - ГОООЛ за Черно море! Виктор Попов получи топката от Мади Кета и изведе Закария Беншаа в наказателното поле, а нападателят преодоля Господинов за 1:0.
31 - Светослав Ковачев, който проби мощно в противниковата половина. Той стигна до наказателното поле на "моряците" и стреля, но топката мина покрай левия страничен стълб на пазената от Георги Георгиев врата.
36 - Мимито отправи точен удар, но Господинов се намеси с вещина.
38 - Господинов излезе и хвана топката пред погледа на Беншаа, който надбяга Алекс Петков и се оказа сам срещу вратаря.
41 - Мади Кета навлезе в наказателното поле и шутира, а Господинов отново спаси.
45+1 - Край на първата част!
..............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
51 - Гостите се опитват да натиснат, но не успяват да притеснят Георги Георгиев.
59 - Велислав Василев навлезе в наказателното поле на Арда, но бе блокиран и топката излезе в корнер.
61 - АВТОГОЛ на Черно море! Резервата Жозе Жуниор получи топката в наказателното поле след центриране на Джунейт Али и шутира неточно, а Виктор Попов от непосредствена близост си вкара автогол за 1:1.
65 - Васил Панайотов центрира и Жозе Жуниор изби топката в корнер.
68 - Велислав Василев стреля опасно с левия крак, но топката мина покрай вратата.
75 - "Моряците" натискат, а Господинов хвана топката след поредното центриране в наказателното поле.
77 - Жозе Жуниор се контузи и няма да може да продължи мача.
82 - Николай Златев върна към границата на наказателното поле, откъдето Петар Бусанчич шутира, но топката рикошира в купа от играчи в наказателното поле.
90+5 - Край на мача! Черно моред и Арда завършиха 1:1 и "моряците" задминаха Славия на петата позиция.

Черно море: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов , 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов (к), 10. Велислав Василев (7219. Матиас Курьор), 20. Мади Кета, 11. Алекс Фернандес (5539. Николай Златев), 88. Мимито, 31. Закария Беншаа (858. Мазир Сула)
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 32. Мартин Дичев, 19. Матиас Курьор, 77. Стефан Велев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 8. Мазир Сула
Треньор: Илиан Илиев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джунейт Али (854. Милен Стоев), 3. Умар Сако, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 18. Ласана Н’диайе, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев (5817. Иван Коконов), 70. Христо Иванов (5897. Жозе Жуниор (809. Тонислав Йорданов)), 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (к)
Резерви: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов, 17. Иван Коконов, 29. Слав Петков, 97. Жозе Жуниор
Треньор: Александър Тунчев

Стадион: "Тича", Варна
Съдия: Иво Андреев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия