Закъсалият във Втора лига Бдин (Видин) отстрани Розова долина след успех с 1:0 в предварителния кръг от турнира за Купата на България. Единственото попадение в мача в Казанлък реализира Винисиус Белоти. Бразилецът се разписа в 22-ата минута, когато беше изведен сам срещу вратаря на "розите".

След почивката имаше ситуации и пред двете врати, но нов гол не падна. Домакините, водени от треньора Атанас Апостолов, бяха много близо до изравняване в 90-ата минута, когато топката срещна гредата след удар на Иван Чергев.

Резултати от предварителния кръг на Купата на България:

5 септември, вторник, 16:00 ч.:
Кюстендил - ДУНАВ (Русе) 3:5 след дузпи (1:1 в ред. време и след прод.)
1:0 Виктор Атанасов (30), 1:1 Йордан Димитров (80)

6 септември, сряда, 16:00 ч.:
Розова долина (Казанлък) - БДИН (Видин) 0:1
0:1 Винисиус Белоти (22)

Металург (Перник) - ЧЕРНОМОРЕЦ (Балчик) 0:1
0:1 Георгиев (22)

ВИХРЕН - Марек 4:3
1:0 Методи Костов (60), 1:1 Даниел Гогов (13), 2:1 Александър Якимов (23), 3:1 Християн Димитров (29), 3:2 Веселин Любомиров (37), 4:2 Християн Димитров (52), 4:3 Даниел Гогов (58-дузпа)

Светкавица (Търговище) - ЛИТЕКС 1:4
0:1 Евгени Игнатов (9), 0:2 Павел Жабов (16), 0:3 Александър Ангелов (33), 1:3 Цветан Илиев (41-дузпа), 1:4 Павел Жабов (89)

8 септември, петък, 19:00 ч.: