Берое пропусна възможността да запише втора поредна победа, след като в мач от 15 кръг на efbet Лига направи домакинско 1:1 с Пирин. Старозагорци имаха превес в играта и създадените положения, но не успяха да реализират повече от едно попадение. Въпреки това тимът на Петър Колев спази традицията да е труден за побеждаване домакин и вече в шест поредни мача на своя стадион няма поражение.

Пирин беше съвсем близо до получаване на гол във вратата си малко преди почивката, но Николай Бодуров пред голлинията успя да изчисти удар на Мартин Камбуров. Пет минути след почивката обаче домакините поведоха в резултата, след като Абубакар Тунгара беше точен с глава.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Почти веднага след това вратарят на Берое Генадий Ганев се намеси добре при удар с глава на Преслав Йорданов. Седем минути преди края Пирин изравни. Станислав Манолев беше най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на Берое и прати топката във вратата на домакините.

До края на мача домакините се опитаха да стигнат до победно попадение, но не успяха да създадат сериозни голови опасности пред Ник Хенгелман.

Равенството позволи на Берое да събере актив от 21 точки и да се утвърди на шестото място в класирането. Пирин е на 11-а позиция с актив от 12 точки, но вече във втори пореден мач няма победа. В следващия кръг старозагорци гостуват на Славия (26 ноември). На следващия ден Пирин приема Локомотив (Пловдив).

БЕРОЕ – ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 1:1
1:0 Абубакар Тунгара (55), 1:1 Станислав Манолев (83)

Берое: 33.Генадий Ганев, 43.Джонатан Перейра (81-2.Джуней Али), 5.Омар Сако , 26.Камен Хаджиев, 19.Александър Василев, 6.Александър Цветков, 17.Реян Даскалов, 16.Симеон Мечев , 21.Кийлън Лебон  (90-10.Даниел Генов), 27.Абубакар Тунгара  (81-8.Илиян Стефанов), 9.Мартин Камбуров (90-7.Кукула)
Резерви: 1.Нордин Бакер, 2.Джуниет Али, 7.Кукула, 8.Илиян Стефанов, 10.Даниел Генов, 15.Георги Динков, 30.Серкан Юсеин
Треньор: Петър Колев

Пирин БлагоевградПирин: 12.Ник Хенгелман, 38.Александър Дюлгеров, 5.Николай Бодуров, 3.Петър Занев, 6.Юлиян Попев (67-29.Станислав Костов), 14.Стилиян Николов, 18.Светослав Дяков, 31.Красимир Станоев, 11.Станислав Манолев  (90+2-17.Спас Георгиев), 7.Мохамед Брахими  (76-71.Антон Карачанаков ), 9.Преслав Йорданов (90+1-44.Конър Хендерсън)
Резерви: 1.Марио Кирев, 73.Венцислав Бенгюзов, 44.Конър Хендерсън, 17.Спас Георгиев, 29.Станислав Костов, 45.Христофор Хубчев, 71.Антон Карачанаков
Треньор: Уорън Фийни

Най-интересното по минути
1 – Начало на мача
24 - Александър Василев се оказа в добра позиция в наказателното поле на Пирин, но стреля слабо и без проблем за Ник Хенгелман
40 -  Николай Бодуров изчисти топката пред голлинията на Пирин, след като Мартин Камбуров излезе сам срещу Хенгелман, финтира го и би в опразнената врата
45 - Джонатан стреля отблизо към вратата на гостите, но ударът му не представляваше проблем за стража на "орлетата"
45+1 Край на първото полувреме
----------------
 46 - Начало на второто полувреме
55 -  ГООООЛ!!! Берое открива резултата. Абубакар Тунгара бележи с глава, след като засече центриране отдясно
57 -  Преслав Петров от вратарското поле стреля с глава, но Генадий Ганев се справи
75 - Кийлън Лебон нахлу в наказателното поле, но от движение стреля високо над вратата
83 -  ГОООООЛ!!! Пирин изравни. Станислав Манолев се разписа, след като се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на Берое. При удара на бившия национал топката се удари в левия страничен стълб на вратата на Ганев и след това се спря в мрежата.
88 - Слаб удар на Камбуров с глава не се оказа никакъв проблем за Хенгелман
89 - Удар на Мечев извън наказателното поле мина над вратата на Пирин
90+4 - Край на мача

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Ивелин Занев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия