Арда удари у дома Берое с 1:0 в среща от последния 32-и кръг на efbet Лига. Светослава Ковачев (10) още в в началото вкара единствения гол. Въпреки загубата си в Кърджали тимът от Стара Загора завърши първи в горната четворка на втората осмица на шампионата и като седми в крайното класиране с 41 точки ще играе бараж срещу Ботев (Пловдив) за място в Лигата на конференциите. Това стана факта, след като в другата среща Локомотив (Пловдив) и ЦСКА 1948 завършиха 1:1, а ремито остави столичани осми заради по-лошите показатели в двубоите с беройци. Арда приключи на 10-о място с 35 точки на сметката си.

Още в първите секунди се включиха пръскачките на терена и мачът бе прекъснат, докато те бъдат изключени. В 10-ата минута домакините поведоха, след като Светослав Ковачев направи индивидуален пробив, преодоля Бен Юсеф и с удар от границата на наказателното поле вкара за 1:0.

След гола гостите взеха инициативата и търсеха изравняване. В 20-ата минута удар с глава на Бен Юсеф прати топката в ръцете на Васил Симеонов. Пет минути след това Абубакар Тунгара бе изведен отдясно на наказателното поле, но вратарят на домакините излезе и изчисти топката с крак. В 29-ата минута Йорданов центрира добре отдясно, като Иван Коконов стреля с глава, но Ганев спаси с вещина и бе отсъдена засада.

В 38-ата минута хората Алиун Фал бе изведен на дясното крило и центрира остро, но във вратарското поле нямаше негов съотборник. Топката стигна до Абубакар Тунгара на границата на наказателното поле, но неговият удар бе неточен.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Малко след почивката Джонатан Перейра направи грешка в средата на терена и предостави топката на Светослав Ковачев, който проби към наказателното поле на Берое, но защитник успя да пресече подаването му към Тонислав Йорданов. В 55-ата минута Серкан Юсеин стреля отдалеч, но покрай левия страничен стълб.

Гостите от Стара Загора продължаваха да атакуват в търсене на изравнителното попадение, но в 66-ата минута имаше съмнения за дузпа в полза на Арда за нарушение на Георги Динков срещу Ковоачев. Георги Кабаков прецени, че защитникът на гостите е играл чисто при опита си за изчистване на топката. В 75-ата минута Тунгара бе оставен съвсем сам на далечната греда и с глава засече центриране отдясно на Бен Юсеф, но Васил Симеонов с една ръка изби топката. Две минути след това Кабаков прегледа с ВАР ситуация, при която Петко Ганев задържа Бен Юсеф в наказателното поле и посочи бялата точка. Симеон Мечев пропусна дузпата в 79-ата минута, след като нацели напречната греда. Малко след това Кабаков сложи ред след спор между играчите на двата тима за нарушение на Джонатан Перейра срещу Лъчезар Котев.

До края резултатът остана непроменен и така Берое завърши седми, а Арда на 10-ата позиция.

АРДА - БЕРОЕ 1:0
1:0 Светослав Ковачев (10)

Maчът по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на срещата.
1 - Мачът е прекъснат за кратко заради включени пръскачки на терена
10 - ГОООЛ за Арда! Безобидно хвърляне на тъч донесе множество главоболия на беройци, след като Арда проведе нова атака отдясно, при която Светльо Ковачев демонстрира индивидуална класа, мина лесно през Бен Юсеф и с удар от границата на наказателното поле вкара за 1:0
20 - Бен Юсеф отправи удар с глава в ръцете на Васил Симеонов
29 - Иван Коконов стреля с глава и Ганев спаси с вещина
38 - Абубакар Тунгара шутира неточно от границата на наказателното поле
45+1 - Край на първата част!
..........................................................
46 - Начало на второто полувреме
48 - Джонатан Перейра направи грешка в средата на терена и предостави топката на Светослав Ковачев, който проби към наказателното поле на Берое, но защитник успя да пресече подаването му към Тонислав Йорданов
55 - Серкан Юсеин стреля отдалеч, но покрай левия страничен стълб
66 - Имаше съмнения за дузпа в полза на Арда за нарушение на Георги Динков срещу Ковоачев, но съдията Георги Кабаков не посочи бялата точка
75 - Васил Симеонов спаси след удар с глава на Абубакар Тунгара
77 - ДУЗПА за Берое! Кабаков прегледа с ВАР ситуация, при която Петко Ганев задържа Бен Юсеф в наказателното поле и посочи бялата точка
79 - Симеон Мечев прати топката в напречната греда и пропусна дузпата
83 - Ел Мами Тетах се измъкна от Бен Юсеф, но ударът му по диагонала мина встрани от левия страничен стълб
90+5 - Край на мача! Арда излъга Берое с 1:0 и въпреки това тимът от Стара Загора завърши седми

Арда: 36. Васил Симеонов - 8. Милен Желев, 4. Милен Стоев, 5. Петко Ганев, 25. Давид Кики - 77. Илия Юруков (82 - 70. Христо Иванов ), 80. Лъчезар Котев  -  10. Светослав Ковачев  (93 11. Александър Георгиев), 33. Иван Тилев (64  22. Ел Мами Тетах), 17. Иван Коконов (к) - 9. Тонислав Йорданов
Резерви: 71. Мартин Луков, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов, 22. Ел Мами Тетах, 27. Мaртин Костадинов, 29. Георги Атанасов, 70. Христо Иванов
Треньор: Емил Кременлиев

Берое: 33. Генадий Ганев - 20. Стив Фуртадо, 5. Сиам Бен Юсеф, 15. Георги Динков (к), 43. Джонатан Перейра - 16. Симеон Мечев, 10. Серкан Юсеин (85 6. Кевин Тапоко ) - 8. Абубакар Тунгара, 7. Даниел Генов, 18. Давиде Мариани - 11. Алиун Фал
Резерви: 12. Иван Гошев, 2. Джуниет Али, 3. Мирослав Енчев, 4. Христо Митев, 6. Кевин Тапоко, 77. Божидар Пенчев
Треньор: Петър Хубчев

Стадион: "Арена Арда", Кърджали
Съдия: Георги Кабаков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия