ЦСКА 1948 и Берое завършиха при резултат 2:2 мача си от 30-ия кръг на efbet Лига (втора осмица, първа група). Попадението за 1:0 реализира Колев от дузпа в 44-ата минута. В рамките на две минути през втората част двата тима си размениха по 1 гол, Мечев се разписа за гостите, Чочев за домакините. Мечев центрира отлично, а Фал се разписа, за да изравни резултата в 90-ата минута. След спечелената точка тимът от Стара Загора е седми с 38 точки, а ЦСКА 1948 е с 37 точки.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Футболистите на ЦСКА 1948 имаха добра възможност за гол в 17-ата минута, когато центриране на Георги Русев от корнер предизвика страхотно меле пред Ганев. С общи усилия обаче защитата на Берое се справи и изчисти топката далеч от своята врата.

Пет минути след това добра атака на старозагорци изведе Алиун Фал на отлична позиция в наказателното поле на съперника, но нападателят предпочете да играе за дузпа вместо да опита да преодолее стража на домакините Даниел Наумов. Логично футболистът на Берое получи жълт картон за симулацията си.

В 30-ата минута домакините пропуснаха отличен шанс да поведат в резултата. Мартин Топузов намери оставения непокрит Галин Иванов фронтално срещу вратата на Берое, но ударът на опитния футболист бе избит по блестящ начин от Генадий Ганев.

Алекс Колев откри резултата в 44-ата минута от дузпа.

Тимът от Стара Загора изравни резултата с попадение на Мечев в 55-ата минута, но две по-късно Чочев върна преднината на тима си.

В 67-ата минута Берое остана с човек по-малко, след като Тунгара беше изгонен. В 79-ата минута Даскалов отправи отличен удар, но топката нацели напречната греда, след като и Наумов се намеси добре. Берое натисна съперника си, независимо от намаления си числен състав, но и Наумов бдеше на вратата.

Фал изравни резултата, след като засече перфектно центриране на Мечев отляво при изпълнение на пряк свободен удар в 90-ата минута на двубоя.

ЦСКА 1948 - Берое 2:2
1:0 Колев (44-дузпа), 1:1 Мечев (55), 2:1 Чочев (57), 2:2 Фал (90)

Съставите на двата отбора:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (к), 15. Александър Александров, 87. Симеон Петров , 22. Реян Даскалов, 4. Ангел Лясков (81  24. Лазар Марин), 37. Емил Мартинов , 18. Ивайло Чочев , 10. Георги Русев (81  11. Данислав Александров) , 33. Галин Иванов, 7. Марио Топузов, 9. Александър Колев   (75  90. Мартин Тошев)

резерви: 12. Иван Караджов, 68. Васил Шопов, 21. Венцислав Василев, 11. Денислав Александров, 8.  Ивайло Климентов, 24. Лазар Марин, 90. Мартин  Тошев

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 20. Стив  Фуртадо, 5. Сиам  Бен Юсеф, 15. Георги Динков (к), 2. Джуниет Али, 10.  Серкан Юсеин (78  6. Кевин Тапоко) , 16. Симеон Мечев , 8. Абубакар Тунгара , 18. Давиде Мариани (87  77. Божидар Пенчев), 7. Даниел Генов (90  4. Христо Митев) , 11. Алиун Фал

резерви: 12. Иван Гошев, 3. Мирослав Енчев, 4.  Христо Митев, 6. Кевин Тапоко, 77. Божидар Пенчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

Най-интересното от мача по минути:

1- Старт на мача
44 -  Гол за ЦСКА 1948! Колев се разписа от дузпа!
45 - Край на първата част
46 - Старт на второто полувреме
55 -  Гол за Берое! Симеон Мечев с фантастичен удар от 25 метра забоде топката в паяжината на Даниел Наумов
57 -  Гол за ЦСКА 1948! Ивайло Чочев с техничен удар матира Ганев
90 -  Гол за Берое! Фал изравни резултата, след като засече перфектно центриране на Мечев отляво при изпълнение на пряк свободен удар