Берое си гарантира място в топ 6 след реми с последния ВИДЕО

Тимът от Стара Загора си тръгна с точка от Монтана в първия мач без Херо

снимка: LAP.bg
1 от 1

Монтана и Берое завършиха 1:1 в мач от 26-ия кръг на efbet Лига и последен за тях от редовния сезон. Гостите от Стара Загора поведоха с гол на бившия футболист на домакините Иван Минчев (40), а Владимир Айтов (62) изравни. След равенството заралии, водени от Петър Колев, който бе асистент на напусналия Димитър Димитров - Херо, си гарантираха място в топ 6 на елита.

Още в 3-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка на Алиун Фал пред голлинията. Изненадващо съдията Георги Николов не показа червен картон на Фал. Зад топката застана Тони Тасев, но Душан Перниш спаси удара от бялата точка. Повторенията показаха, че Перниш не бе стъпил на голлинията при изпълнението на Тасев и по всички правила на играта дузпата трябваше да бъде изпълнена отново, но и това не се случи.

В 7-ата минута реферът показа само жълт картон за изключително грубо нарушение на Янко Ангелов срещу футболист на Берое. Шест минути след това Тони Тасев шутира от далечна дистанция, но Перниш изби топката. В 28-ата минута Иван Минчев изпълни пряк свободен удар и прехвърли стената, но Макенджиев спаси. Десетина минути преди почивката Тони Тасев центрира и Владимир Айтов отправи удар с глава, а топката премина на сантиметри покрай вратата на Перниш.

В 40-ата минута бившият футболист на Монтана Иван Минчев даде преднина на гостите с удар от средна дистанция. Топката стигна до него след пробив на Стив Фуртадо и неуспешен пас към Мартин Камбуров.

Малко след почивката Макенджиев спаси вратата след удар на връхлетелия в наказателното поле Иван Минчев, който бе изведен с чудесен пас от Алиун Фал.

В 62-ата минута Кики центрира отляво в наказателното поле и при получилото се разбъркване резервата Сергей Георгиев успя да чукне топката от легнало положение към Владимир Айтов, който се разписа за 1:1.

Берое се опита да отвърне на удара и в 76-ата минута Иван Минчев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на домакините и Мартин Камбуров игра с глава, но прати топката в аут. Гостите натиснаха и в 87-ата минута Мартин Камбуров изведе Еривалдо на добра позиция, но Макенджиев успя да отрази удара.

След равенството воденият от Петър Колев тим се върна на петата позиция с 37 точки и си гарантира участие в плейофната фаза на първата шестица. Монтана остана на последното място с 20 точки и ще се бори за своето оцеляване в елита.

МОНТАНА - БЕРОЕ 1:1
0:1 Иван Минчев (40), 1:1 Владимир Айтов (62)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3 - ДУЗПА за Монтана! Тони Тасев пропусна да се разпише от бялата точка, а дузпата бе отсъдена за игра с ръка на Алиун Фал пред голлинията след удар с глава на капитана на домакините Иван Михов
7 - Янко Ангелов фаулира грубо съперник, но получи само жълт картон за действията си
13 - Тони Тасев отправи далечен удар и Душан Перниш спаси
22 - Алиун Фал центрира към Мартин Камбуров, но защитник на домакините изби топката в корнер
28 - Иван Минчев изпълни пряк свободен удар и прехвърли стената, но Макенджиев спаси
35 - Тони Тасев центрира добре от пряк свободен удар, а Владимир Айтов засече с глава, но топката премина покрай вратата
40 - ГОООЛ за Берое! Стив Фуртадо проби по дясното крило и подаде към Камбуров в наказателното поле, но защитниците успяха да пресекат паса, а топката стигна до Иван Минчев и бившият футболист на Монтана разочарова някогашните
45+1 Край на първата част!
.........................................................
48 - Тони Тасев центрира от фаул към далечната греда, а Иван Михов отправи неточен удар с глава
49 - Алиун Фал изведе връхлитащия Иван Минчев, чийто удар бе спасен от Макенджиев
59 - Николай Минков проби по лявото крило и бе фаулиран от Илиас Хасани на границата на наказателното поле до аутлинията, но от прекия свободен удар не последва нищо опасно
61 - Александър Цветков центрира отлично за Алиун Фал, който с глава прати кълбото в ръцете на Макенджиев
62 - ГОООЛ за Монтана! Кики центрира отляво в наказателното поле и при получилото се разбъркване резервата Сергей Георгиев успя да чукне топката от легнало положение към Владимир Айтов, който се разписа за 1:1
73 - Еривалдо нахлу опасно по дясното крило и центрира в наказателното поле на домакините, където защитниците успяха да се справят и да изчистят топката
76 - Иван Минчев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на домакините и Мартин Камбуров игра с глава, но прати топката в аут
87 - Мартин Камбуров изведе Еривалдо на добра позиция, но Макенджиев успя да отрази шута му
90+3 - Край на мача! Монтана и Берое поделиха по точка, която гарантира място в топ 6 на тима от Стара Загора.

Съставите
Монтана: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев (81 2. Валери Христов), 33. Стефан Цонков, 24. Давид Кики, 3. Иван Михов -к, 13. Йордан Йорданов (46 23. Сергей Георгиев ), 6. Янко Ангелов , 8. Тони Тасев (90+2 19. Росен Кръстев), 10. Владимир Айтов , 22. Стефан Каменов, 11. Николай Минков
Резерви: 1. Марио Кирев, 2. Валери Христов, 5. Раян Сенхаджи, 17. Адам Буджамаа, 19. Росен Кръстев, 26. Стоян Предев, 23. Сергей Георгиев
Треньор: Атанас Атанасов

Берое: 12. Душан Перниш - к, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров (90+2 - 23. Кукула), 11. Алиун Фал , 18. Илиас Хасани (72 29. Еривалдо), 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов (56 22. Октавио), 73. Иван Минчев , 94. Илиян Стефанов
Резерви: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 7. Димо Бакалов, 15. Георги Динков, 22. Октавио, 23. Кукула, 29. Еривалдо
Треньор: Петър Колев

Монтана, стадион "Огоста"
Съдия: Георги Николов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация