Берое успя да спечели с 1:0 домакинството си на ЦСКА 1948 от 24-ия кръг на Еfbet Лига. В герой за тима на Петър Хубчев се превърна Даниел Генов, който влезе като резерва и отбеляза единственото попадение.

С победата Берое прекъсна лошата си серия - 3 загуби и 1 равенство в последните си 4 мача. Отборът от Стара Загора се изкачи на седмо място във временното класиране с 32 точки. Осми с 31 е Локомотив (Пловдив), който вчера падна с 1:5 от Арда в Кърджали. ЦСКА 1948 остава близо до опасната зона с актив от 26 точки.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

През първото полувреме на мача в Стара Загора имаше по една ситуация пред двете врати. Нападателят на гостите Александър Колев пробва мерника си в 15-ата минута, когато Генадий Ганев не беше особено застрашен и спаси. В 38-ата минута Давиде Мариани стряля към вратата на ЦСКА 1948, пазена от бившия играч на Берое Иван Караджов, но без успех.

В 54-ата минута гостите останаха с 10 човека. Опитният защитник Венцислав Василев беше изгонен за втори жълт. До края Берое надигра тима на Николай Киров, а попадението във вратата на Караджов не закъсня. Вкара го Даниел Генов в 68-ата минута. Бързоногото крило влезе на смяна в 64-ата минута и само четири след това реализира. Алиун Фал комбинира с Генов, който технично се освободи от отбраната на ЦСКА 1948 и матира Караджов с точен удар по земя в далечния ъгъл - 1:0.

След паузата в първенството заради националните отбори Берое ще гостува на ЦСКА (2 aприл), а ЦСКА 1948 ще приеме Локомотив (Пловдив) на стадиона в Бистрица (3 април).

БЕРОЕ - ЦСКА 1948 1:0
1:0 Даниел Генов (68)

Най-интересното по минути:
1 - Начало на мача.
15 - Подаване към Александър Колев в наказателното поле на Берое, нападателят отправи удар, който обаче не затрудни Генадий Ганев.
38 - Първи точен удар във вратата на ЦСКА 1948, отправи го Давиде Мариани, Иван Караджов улови топката.
45 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
54  ЧЕРВЕН КАРТОН. Защитникът на ЦСКА 1948 Венцислав Василев е изгонен за втори жълт картон.
68  ГОЛ! 1:0 за Берое след попадение на появилия се на смяна Даниел Генов. Бързоногото крило получи извеждащо подаване от Кийлън Лебон, преодоля двама от ЦСКА 1948 и матира Иван Караджов с точен удар в далечния ъгъл.
82 - Шанс за Мартин Тошев, вратарят на домакините Генадий Ганев внимаваше и се справи.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Берое победи ЦСКА 1948 с 1:0.

Берое
БEРОЕ: 33.Генадий Ганев, 5.Сиам Бен Юсеф, 43.Джонатан Перейра, 15.Георги Динков (к), 20.Стив Фуртадо, 10.Серкан Юсеин, 18.Давиде Мариани (87  77.Божидар Пенчев), 21.Кийлън Лебон (90+3  3.Mирослав Енчев), 99.Умар Камара  (64  7.Даниел Генов ), 8. Абубакар Тунгара , 11.Алиун Фал
Резерви: 12.Иван Гошев, 26.Амит Битон, 77.Божидар Пенчев, 3.Мирослав Енчев, 4.Христо Митев, 5.Кевин Тапоко, 7.Даниел Генов
Треньор: Петър Хубчев

ЦСКА 1948
ЦСКА 1948: 12.Иван Караджов, 21.Венцислав Василев , 25.Георги Ангелов, 24.Лазар Марин , 22. Реян Даскалов  (75  15.Aлександър Александров), 18.Ивайло Чочев, 37.Емил Мартинов , 68.Васил Шопов (57  3.Димитър Пиргов), 10. Георги Русев (75  11.Денислав Александров), 33.Галин Иванов (к), 9.Александър Колев (64  90.Мартин Тошев)
Резерви: 29.Даниел Наумов, 15.Александър Александров, 11.Денислав Александров, 3.Димитър Пиргов, 8.Ивайло Климентов, 7.Марио Топузов, 90.Мартин Тошев
Tреньор: Николай Киров

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия