Берое записа домакински успех с 5:2 над Локомотив (Пловдив) в мач от 29 кръг, като „черно-белите“ изоставаха с три гола на почивката, но намалиха до 2:3. В началото на второто полувреме тимът от Стара Загора сякаш се отпусна с мисълта за предстоящия в сряда полуфинален реванш за Купата на България срещу ЦСКА, но в последните минути отново натисна съперника и стигна до нови два гола.

Отлично включване като резерва за „смърфовете“ направи и Веселин Марчев, който имаше важна роля в попаденията на гостите. Срещата беше и завръщане на наставника на Локомотив (Пловдив) Илиан Илиев под Аязмото. Както е известно, той е бивш треньор на Берое. Срещата беше предшествана от инцидента със собственика на „черно-белите“ Христо Крушарски, който катастрофира на път за Стара Загора.

Домакините взеха ранен аванс, след като още в десетата минута на вратарят на гостите Ясин ел Харуби първо подари топката на Том, а след това фаулира бразилеца в наказателното поле. Съдията Ангел Ангелов отсъди дузпа и показа червен картон на Ел Харуби. Елиаш не сбърка при изпълнението от бялата точка. В 18-ата минута Исмаил Иса удвои след асистенция на Спас Делев, който пък сам вкара третия гол в 26-ата минута. Малко след това Божилов удари греда.

В 52-ата минута Мартин Камбуров върна едно попадение за Локомотив (Пловдив), след като беше точен при добавката на удар на Веселин Марчев, отразен от Макенджиев. 20 минути по-късно Марчев спечели дузпа за „черно-белите“, която Камбуров превърна в гол. Домакините обаче успяха да отвърнат с два гола в края на мача. Резервата Станислав Костов се разписа във втори пореден двубой, след като беше точен в 87-ата минута, а три минути по-късно и Неманя Милисавлевич прати топката във вратата на „смърфовете“.

С този успех Берое излезе на трето място в класирането с 42 точки, на три пред Славия. Утре „белите“ приемат Пирин. Поражението сякаш слага край на амбициите на Локомотив (Пловдив) за участие в евротурнирите. „Черно-белите“ са пети с 31 точки, на три пред Ботев (Пловдив), а след седмица предстои градското дерби под тепетата.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ - ТУК

Берое – Локомотив (Пловдив) 5:2
1:0 Елиаш (13-дузпа), 2:0 Исмаил Иса (18), 3:0 Спас Делев (26), 3:1 Мартин Камбуров (52), 3:2 Мартин Камбуров (73-дузпа), 4:2 Станислав Костов (87), 5:2 Неманя Милисавлевич (90)

Берое: 22.Благой Макенджиев, 13.Емин Ахмед, 6.Иво Иванов, 24.Венцислав Василев jalt.jpg , 28.Веселин Пенев, 70.Том, 21.Елиаш ( smqna.jpg 65-8.Георги Сърмов), 11.Неманя Милисавлевич , 14.Георги Божилов ( smqna.jpg  88-87.Бенджамин Морел), 77.Спас Делев ( smqna.jpg  62-9.Станислав Костов ), 10.Исмаил Иса
Резерви: 23. Илко Пиргов, 71.Илия Миланов, 15.Георги Динков, 8.Георги Сърмов, 87.Бенджамин Морел, 17.Педро Маркес, 9.Станислав Костов
Треньор: Пламен Липенски

Резултат с изображение за локомотив пловдивЛокомотив (Пловдив): 16.Ясин Ел Харуби Червен картон , 71.Пламен Крумов, 3.Александър Тунчев, 15.Иван Иванов jalt.jpg , 25.Крум Стоянов, 77.Стефан Велев, 18.Мартин Райнов (smqna.jpg 46-10.Веселин Марчев), 9.Дани Кики jalt.jpg , 20.Пауло Телес ( smqna.jpg  83-23.Емил Гъргоров), 19.Димитър Велковски ( smqna.jpg 12-12.Александър Витанов), 11.Мартин Камбуров jalt.jpg
Резерви: 12.Александър Витанов, 6.Кирил Котев, 7.Георги Вълчев, 17.Ванчо Траянов, 23.Емил Гъргоров, 10.Веселин Марчев, 21.Бирсент Карагарен
Треньор: Илиан Илиев