Берое победи с 4:2 Дунав (Русе) във втората си и последна контрола от предсезонната подготовка. Проверката беше репетиция за вицешампионите преди гостуването на Атлантас в Литва от първия квалификационен кръг на Лига Европа.

Елиаш вкара първите два гола във вратата на Дунав - в 12-ата и 15-ата минути с глава. Отново с глава в края на първата част се разписа и Жуниор Мапуку. Две от попаденията бяха след асистенции на Неманя Милисавлевич, а центрирането за първия гол дойде от Спас Делев.

Един гол добави Станислав Костов в 80-ата минута след мълниеносна контраатака за Берое.

Динко Станчев вкара за Дунав в 88-ата, а Николай Колев добави един гол в 90-ата - 4:2.

Следващият четвъртък Берое гостува в Клайпеда на Атлантас.

БЕРОЕ - ДУНАВ (Русе) 4:2
1:0 Елиаш (12), 2:0 Елиаш (15), 3:0 Жуниор Мапуку (43), 4:0 Станислав Костов (80), 4:1 Динко Станчев (88), 4:2 Николай Колев (90)

Вижте головете - ТУК!

БЕРОЕ: 22. Благой Макенджиев (46′ – 23. Илко Пиргов) – 24. Венцислав Василев (71′ – 25. Емин Ахмед), 6. Иво Иванов (к) (66′ – 16. Кирил Личев), 3. Владимир Зафиров (46′ – 24. Венелин Филипов), 28. Веселин Пенев (46′ – 11. Антон Огнянов) – 27. Игор Джоман (41′ – 8. Самир Аясс (78′ – 9. Станислав Костов)), 21. Елиаш (54′ – 15. Георги Динков) – 14. Георги Божилов (46′ – 18. Атанас Зехиров), 77. Спас Делев (54′ – 18. Иван Коконов), 20. Неманя Милисавлевич (46′ – 70. Дамян Трифкович) – 10. Жуниор Мапуку (46′ – 7. Георги Андонов); старши треньор: Петър Хубчев

ДУНАВ: 92. Радосвет Христов, 14. Николай Парнаров, 44. Петър Патев, 28. Атанас Атанасов, 11. Диян Димов (к), 8. Ивайло Раденцов, 17. Андреас Васев, 22. Михаил Милчев, 10. Георги Чакъров, 22. Диян Лозев, 9. Преслав Будинов (92. Мартин Луков, 20. Йордан Димитров, 12. Светослав Читаков, 7. Николай Колев, 19. Динко Станчев, 15. Юлиян Ненов, 3. Марио Петков); старши треньор: Веселин Великов

Стадион: Спортна база „Берое“ – помощен терен, Стара Загора
Съдия: Валентин Станчев
Жълт картон: Георги Чакъров (Дунав)