ЦСКА разгроми Локомотив (Пловдив) насред “Лаута” с 5:0. Така след дълги години на неубедителни изяви на “червените” в Пловдив, днес възпитаниците на Любо Пенев бяха повече от категорични. Два гола за успеха отбеляза Иван Стоянов, а по един добавиха Кирил Котев, Руи Мигел и Тодор Тимонов. Дебют с червената фланелка направи талантливият юноша Благой Пасков. Гостите от София завършиха двубоя в намален състав, след като за два жълти картона в 71-ата минута бе изгонен Павел Виданов.

Любо Пенев започна с Руи Мигел и Маркиньос в атака, като бе оставил на резервната скамейка Тимонов, а изненадващо извън групата бе Дормушали Саидходжа. ЦСКА поведе още в 7-ата минута, след като Котев засече с глава центриране от корнер. В 23-ата минута Маркиньос центрира от корнер, защитниците на Локомотив не действаха по най-добрия начин, но и Иван Иванов не бе съобразителен и не засече топката. В 44-ата минута Иван Стоянов можеше да вкара, но пропусна след удар от границата на наказателното поле.

В края на полувремето домакините имаха две чисти положения. Иван Караджов спаси сигурен гол след удар на играч на Локо, а след това Иван Иванов изчисти от главата на Димитър Илиев, който се гласеше да прати топката с глава във вратата на “червените”. В ответната контраатака Иван Стоянов получи топката на ъгъла на наказателното поле, справи се с Мечечиев и с диагонален удар направи 2:0.

Домакините започнаха много добре второто полувреме и създадоха две чисти голови положения. В 48-ата минута Трифонов намери Димитър Илиев, който със страничен удар шутира, но Иван Караджов изби в корнер. В следващата минута “смърфовете” изпълниха корнер и след разбъркването Сингбо получи топката на задна греда, но стреля покрай левия страничен стълб. В 53-ата минута Иван Стоянов направи резултата класически в полза на ЦСКА, след като бе точен от дузпа. Съдията посочи бялата точка за нарушение на Кюмюрджиев срещу Руи Мигел. До края на двубоя “червените” правеха на терена каквото си поискат, организираха хубави атаки и стигаха без проблем до вратата на съперника. В 61-ата минута Маркиньос влезе отдясно в наказателното поле, подаде на Руи Мигел, който на празна врата прати топката за четвърти път във вратата на “черно-белите”.

В 63-ата минута Любо Пенев направи две смени, като на терена се появи юношата Благой Пасков. Роденият през 1991 година талантлив нападател изигра първи мач с “червената” фланелка. В 70-ата минута Павел Виданов от ЦСКА получи втори жълт и съответно червен картон. В 77-ата минута Дани Кики уцели гредата, а при добавката Марчев стреля, но вратарят на “червените” спаси. Минута по-късно Тимонов оформи крайното 5:0, след като получи топката от юношата Пасков, мина през няколко бранители на Локомотив и без проблем реализира. В 79-ата минута Маркиньос пропусна да вкара шести гол, след като бе останал сам срещу Акалски, а в 87-ата минута Иван Стоянов също можеше да реализира, но би от движение и пропусна./БЛИЦ

Локо (Пд) - ЦСКА 0:5
0:1 Котев (7), 0:2 Иван Стоянов (45), 0:3 Иван Стоянов (53-д), 0:4 Руи Мигел (61), 0:5 Тимонов (78)