Берое и Ботев (Пловдив) не излъчиха победител в Битката за Тракия, след като двата отбора завършиха при резултат 1:1 в мач от 21 кръг на efbet Лигата. Головете паднаха в края на двете полувремена, а двата отбора не създадоха много възможности пред вратите и поднесоха една постна продукция на феновете.

Равенството затвърди традицията от последните години, според която нито един от двата отбора не записва две поредни победи в рамките на един сезон. Припомняме, че през есента „канарчетата“ спечелиха с 2:1в Пловдив.

Начален Бонус до 1500 лв. за онлайн казино игри от efbet

Берое имаше повече възможности за гол и в 43-ата минута откри резултата, когато бившият играч на „жълто-черните“ Джонатан Перейра наказа бившия си тим при разбъркване в наказателното поле.

През втората част имаше предимно далечни удари към двете врати. Малко преди края на мача гостите организираха атака, при която след пас с пета Реда Рабей се оказа на чиста позиция и прати топката точно в долния ляв ъгъл на вратата на Генади Ганев.

Освен попадението на Джонатан във вратата на бившия си тим, другият забележителен момент в срещата беше завръщането на Давиде Мариани в българския футбол. Бившият играч на Левски се появи в игра за Берое в 70-ата минута.

Спечелената точка позволи на Берое да събере актив от 29 пункта, с което заема седмо място, но с равен актив с Левски с петия Левски и шестия Славия. Ботев (Пловдив) остава трети с 36 точки, на четири пред Черно море и на девет зад ЦСКА.

БЕРОЕ – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:1
1:0 Джонатан Перейра (43), 1:1 Реда Рабей (84)

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Сиам Бен Юсеф, 10. Серкан Юсеин , 11. Алиун Фал (85-6. Кевин Тапоко), 15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон (59-94. Илиян Стефанов ), 27. Абубакар Тунгара, 43. Джонатан Перейра , 99. Омар Камара  (70-18. Давиде Мариани)
Резерви: 12. Иван Гошев, 4. Христо Митев, 3. Мирослав Енчев, 18. Давиде Мариани, 94. Илиян Стефанов, 6. Кевин Тапоко, 10. Даниел Генов
Треньор: Петър Хубчев

Ботев (Пловдив): 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев , 8. Тодор Неделев (57-6. Дилан Мартенс), 9. Мохамед Брахими (58-23. Димитър Тонев), 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Етоо  (59-17. Николай Минков), 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей  (89-17. Лъчезар Балтанов), 24. Роберто Пунчец (71-28. Филиф Филипов)
Резерви: 23. Димитър Тонев, 25. Станислав Работов, 6. Дилан Мартенс, 17. Лъчезар Балтанов, 33. Георги Аргилашки, 28. Филип Филипов, 17. Николай Минков

33 - Емануел Току стреля към вратата на Берое, но право в ръцете на Ганев
43 -  ГОООЛ за Берое! Джонатан Перейра се разписа срещу бившия си отбор при разбъркване в наказателното поле на Ботев (Пловдив)
45+2 - Край на първото полувреме
--------------
46 - Начало на второто полувреме
63 - Алиун Фал стреля право в ръцете на Ханкич
66 - Симеон Мечев опита далечен удар, но топката излезе в аут
84 -  ГОООЛ! Ботев изравни. Реда Рабей се озова сам срещу вратаря след пас с пета и прати топката право в долния ляв ъгъл на вратата на Ганев
90+4 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия