Мъжкият национален отбор на България попадна в група А от втората фаза на световното първенство по футбол за бездомни хора. Нашите ще играят с Бразилия, Босна и Херцеговина, Франция, Унгария и Украйна. Българите ще играят за местата от 1 до 24 на шампионата, след като завършиха на трета позиция в крайното класиране на групата си от първия етап на турнира. Националите започнаха отлично участието си в турнира и победиха последователно Южна Корея, Камбоджа и САЩ. Въпреки отличната си игра последва загуба от световния шампион Чили с 5:10. Българите играха равностойно на силния си съперник и дори поведоха на два пъти в резултата. Загубата обаче се отрази негативно на състезателите и три часа по-късно не играха особено успешно срещу състава на Южна Африка. Срещата започна със сериозен натиск на африканците, които поведоха с 3:0 още в първите минути на двубоя. След  по-оспорвано второ полувреме България загуби двубоя с 3:8. Първият мач на България от втората групова фаза е днес срещу Босна и Херцеговина./БЛИЦ