Юношеските ни национали до 17 години съхраниха шансове за класиране на европейското първенство, след като постигнаха важна победа с 2:0 над Молдова в последния си мач от квалификационна Група 8. Попаденията за селекцията на Александър Димитров вкараха талантът от "Левски" Стивън Петков в 54-ата минута и капитанът на формацията Никола Попов от Литекс, който наказа домакините 5 минути по-късно.

Успехът е първи за "трикольорите", които в първата си евроквалификация в Молдова паднаха с 2:3 от Грузия, а след това измъкнаха 0:0 от Швеция. По този начин младите надежди на България събират актив от 4 точки, което ги нарежда на трета позиция в Група 8.

Директно за елитния кръг на квалификациите се класираха Швеция (със 7 точки) и Грузия (6), докато нашите национали ще трябва да изчакат изиграването на мачовете от останалите групи. При положение, че "трикольорите" са един от двата трети отбора с най-добри показатели, ще се класират напред към Европейското, което е следващото лято в Словения. Елитният кръг на квалификациите ще се проведе през пролетта. В него 28 отбора ще играят в 7 групи от по 4 тима. Първите ще се класират директно за финалите, заедно с домакина Словения.

МОЛДОВА - БЪЛГАРИЯ 0:2
0:1 Стивън Петков (54), 0:2 Никола Колев (60)

Съставът на България: 1.Георги Китанов, 2.Денислав Мицаков, 3.Любомир Илиев, 6.Александър Василев (47-11.Димитър Маймунков), 7.Стивън Петков (62-18.Серкан Юсеин), 8.Никола Колев (к), 9.Георги Минчев (78-13.Милчо Ангелов), 10.Станислав Дрянов, 14.Михаел Орачев, 16.Мики Орачев, 17.Петър Чобанов