Дубълът на Лудогорец постигна страхотна победа в първенството на Младежката група до 21 години. Талантите, водени от треньорите Веселин Бранимиров и Тодор Живондов, разбиха с 4:0 "Левски" при гостуването на "Герена" в мач от 30-ия кръг.  Успехът изкачи Лудогорец отново на първо място в класирането с 2 точки повече от Литекс. "Оранжевите" обаче са с мач по-малко - в сряда приемат Берое.

На "Герена" Лудогорец игра много силно и дори можеше да запише още по-голяма победа. При резултат 0:0 „сините“ имаха едно положение, при което топката срещна гредата. В 21-ата минута гостите откриха резултата чрез Георгиев и до края не изпуснаха инициативата. Мачът на практика бе решен 6 минути преди почивката, когато Денислав Александров вкара за 0:2.

В началото на второто полувреме гредата спаси "Левски" от трети гол след удар на Томас Цвятков. Той обаче падна в 51-ата минута, когато играещият като централен нападател Александър Василев (б.р. - младежкият национал е защитник) се разписа за 0:3. Отново той 22 минути по-късно оформи крайното 0:4.

„Момчетата изпълниха перфектно тактическите задачи. Имахме пълен контрол над събитията на терена. Победата ни е заслужена“, коментира треньорът Веселин Бранимиров, който преди време беше на работа в "Левски".

В следващия кръг Лудогорец може да направи сериозна крачка към спечелване на титлата и в Младежката група до 21 години. На 27 май в 18:00 часа в Разград момчетата на Бранимиров и Живондов приемат прекия конкурент Литекс.

Съставът на Лудогорец от победата над "Левски"
: Аргилашки, Витиня, Преслав Ивелинов Петров, Георгиев, Михайлов, Китов, Любомиров, Димитров, Цвятков, Александров, Василев (Кънчев, Кирилов ,Габриел)