Арда (Кърджали) победи Ботев (Пловдив) с 2:0 като гост в среща от 17-ия кръг на Efbet лига и първи в шампионата за 2021 година. Пловдивчани влязоха в мача с нов треньор и куп попълнения, но за пореден път разочароваха и останаха в дъното, докато Арда се изстреля в челото.

Гостите откриха резултата в 12-ата минута, когато Спас Делев пусна къс пас към Жуниньо пред вратата и той от няколко метра направи 1:0. В края на полувремето Арда удари и напречната греда на Аргилашки след хубав удар на Лозев.

Втората част започна с гол за Арда, като Жуниньо отново се превърна в герой за кърджалийци с второто си попадение в мача, отбелязвайки за 2:0 в 53-ата минута.

Ботев записа най-добрата си възможност в 67-ата минута, в която Янсон удари напречната греда. Десет минути по-късно Арда можеше да води с 3:0, но опитът на останалия сам срещу вратаря Спас Делев да го прехвърли се превърна в подаване в ръцете на стража.

Гостите записаха трети пореден успех в срещите с "канарчетата" и се доближиха на точка и мач повече зад втория и третия в таблицата Локомотив (Пловдив) и ЦСКА. Ботев пък е на три точки и мач повече от последния Етър.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

БОТЕВ - АРДА 0:2
0:1 Жуниньо (12'), 0:2 Жуниньо (53')

По-важното от мача по минути:
1' Начало на срещата.
10' Първа по-сериозна възможност в мача! Реда Рабей от Ботев пробва да затрудни страна на Арда, но той се справи и изби топката в корнер.
12'  ГООООЛ! Арда откри резултата след попадение на Жуниньо, възползвал се от пас на Спас Делев.
30' Славчо Шоколаров опита мерника си от свободния удар, топката беше насочена към близкия на вратаря ъгъл, но излезе в аут
45'  ГРЕДА за Арда! Деян Лозев нацели напречната греда на вратата на Ботев, след като преди това Аргилашки спаси опасен удар на Делев.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
53'  ГООООЛ за Арда! Жуниньо се възползва от грешка на Шоколаров и от границата на наказателното поле матира Аргилашки.
67'  ГРЕДА за Ботев! Янсон удари напречния стълб след пряк свободен удар.
78'  НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК на Спас Делев! нападателят остана сам срещу Аргилашки и опита да го прехвърли, но не успя да копне топката и стреля право в ръцете му.
90+4 Край на мача.

Ботев ПловдивБОТЕВ: 33. Георги Аргилашки, 25. Станислав Работов (46  5. Марио Младеновски), 4. Виктор Генев, 24. Кевин Янсон, 28. Филип Филипов (46'  23. Димитър Тонев), 10. Славчо Шоколаров, 22. Реда Рабей, 3. Па Конате (68  17. Салиф Сисе), 18. Емануел Току (76  14. Бисер Бонев) , 26. Мите Цикарски , 9. Атанас Илиев
Резерви: 1. Янко Георгиев, 79. Атанас Чернев, 16. Георги Трифонов

АрдаАРДА: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев , 8. Милен Желев, 9. Спас Делев (90  7. Михаил Александров), 11. Александър Георгиев, 13. Никола Таравел , 17. Иван Коконов (81  33. Иван Тилев), 20. Деян Лозев, 27. Емил Мартинов, 37. Жуниньо  (86  98. Тонислав Йорданов), 71. Пламен Крумов
Резерви: 36. Васил Симеонов, 18. Георги Атанасов, 21. Мартин Костадинов, 22. Емануил Русакис

Стадион: "Ботев 1912", Пловдив
Съдия: Драгомир Драганов