Ботев (Пловдив) надви Арда с 2:1 в последния мач от седмия кръг на efbet Лига. Двубоят бе официален дебют за Георги Чиликов начело на гостите от Кърджали. Бившият нападател пое тима, след като Димитър Димитров напусна само няколко часа, след като бе представен за на старши треньор. Маркиньос (9, 36) вкара и двата гола за "канарчетата", които завършиха в намален състав след червения картон на Реда Рабей в 61-ата минута. Веднага след това капитанът им Тодор Неделев бе заменен и напусна терена ядосан, хвърляйки капитанската лента на земята. В добавеното време и Пламен Крумов от гостите бе изгонен след втори жълт и червен картон, а голът за тях реализира Тонислав Йорданов (55).

Двата тима започнаха доста предпазливо мача, но в 9-ата минута домакините поведоха. Тодор Неделев открадна топка в центъра на терена и веднага пусна подаване към Антоан Бароан. Французинът овладя добре в наказателното поле и намери Маркиньос, а бразилецът не сгреши фронтално срещу вратата и прати топката в мрежата за 1:0. Малко след гола стражът на гостите Иван Караджов трябваше да се намесва след опасен удар от границата на наказателното поле. В 12-ата минута домакините стигнаха до второ попадение, но след намесата на ВАР не бе зачетено. Тодор Неделев с пета намери Па Конате, който се пребори с Милен Желев и подаде към Антоан Бароан в наказателното поле, а французинът шутира силно под гредата и не остави никакви шансове на Караджов. Ситуацията бе разгледана с ВАР, след като се появиха съмнения за нарушение на Конате срещу Желев. Съдията  Драгомир Драганов гледа на монитора край терена и реши, че фаул има и не зачете гола.

"Канарчетата" продължиха да имат инициативата, а гостите разчитаха повече на контраатаки, които обаче не водеха до опасности пред вратата на Георги Аргилашки. В 36-ата минута Реда Рабей напредна добре в полето на гостите и подаде към Тодор Неделев на границата на наказателното поле. Българският национал намери Маркиньос, който с премерен удар прати топката в мрежата за 2:0. Две минути след гола гостите отправиха първия си точен удар.  Кърджали дойде в 38-ата минута. Спас Делев шутира от разстояние, но не успя да затрудни Георги Аргилашки. В последната минута на първата част Ботев можеше да вкара и трети гол, след като Па Конате се оказа на добра позиция в наказателното поле и стреля, но в тялото на бранител.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

След почивката в 53-ата минута Тодор Неделев изведе добре Маркиньос в наказателното поле, но в последния момент Пламен Крумов изби в корнер. След центрирането от корнера Маркиньос отправи неточен удар с глава. Две минути след това Илия Юруков центрира в пеналта на домакините, където Тонислав Йорданов с едно докосване прати топката в мрежата за 2:1. Голът бе разгледана с ВАР заради съмнения за засада, но се оказа, че такава няма. След час игра домакините останаха с човек по-малко. Реда Рабей влезе грубо в краката на Лъчезар Котев и първо получи само жълт картон. Ситуацията обаче бе разгледана с ВАР, а съдията промени промени решението и изгони играча на "канарчетата". Веднага след това Тодор Неделев бе заменен от Филип Филипов и напусна ядосан хвърляйки капитанската лента на земята. Съотборниците му обаче не спряха да търсят гола и след центриране в наказателното поле Виктор Генев свали топката с глава към Супрайен, който шутира мощно и прати топката в напречната греда. В ответната атака Тонислав Йорданов отклони топка към Жуниньо, който стреля много силно, но покрай десния страничен стълб.

В 74-ата минута Маркиньос изведе добре Николай Минков по дясното крило и той подаде остро в наказателното поле на Арда, където обаче Емануел Току не успя да засече топката. Две минути преди края на редовното време Лъчезар Котев шутира силно от далечено разстояние, но топката прелетя високо над напречната греда на Аргилашки. Във втората минута от добавеното време и Пламен Крумов от гостите бе изгонен, след като получи втори жълт и съответно червен картон.

След успеха си Ботев (Пловдив) събра 14 точки и се изравни със Славия на втората позиция, изоставайки на точка от шампиона и лидер Лудогорец. Арда е на 11-о място с едва 5 точки.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - АРДА 2:1
1:0 Маркиньос (9), 2:0 Маркиньос (36), 2:1 Тонислав Йорданов (55)

Най-интересното по минути:
1 - Начало на мача.
9 - ГОООЛ за Ботев (Пд)! Тодор Неделев открадна топка в центъра на терена и веднага пусна подаване към Антоан Бароан. Французинът овладя добре в наказателното поле и намери Маркиньос, а бразилецът не сгреши фронтално срещу вратата и прати топката в мрежата за 1:0
10 - Иван Караджов трябваше да се намесва след опасен удар от границата на наказателното поле
36 - ГОООЛ за Ботев (Пд)! Тодор Неделев получи топката от Реда Ребей и намери Маркиньос, който с премерен удар прати топката в мрежата за 2:0
38 - Спас Делев шутира от разстояние, но не успя да затрудни Георги Аргилашки
45 - Па Конате се оказа на добра позиция в наказателното поле и стреля, но в тялото на бранител на гостите
45+1 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме
53 - Тодор Неделев изведе добре Маркиньос в наказателното поле, но в последния момент Пламен Крумов изби в корнер. След центрирането от корнера Маркиньос отправи неточен удар с глава.
55 - ГОООЛ за Арда! Илия Юруков центрира в пеналта на домакините, където Тонислав Йорданов с едно докосване прати топката в мрежата за 2:1. Голът бе разгледана с ВАР заради съмнения за засада, но се оказа, че такава няма.
60 - Реда Рабей влезе грубо в краката на Лъчезар Котев и първо получи само жълт картон. Ситуацията обаче бе разгледана с ВАР, а съдията промени промени решението и изгони играча на "канарчетата"
61 - Тодор Неделев бе заменен от Филип Филипов и напусна ядосахм хвърляйки капитанската лента на земята
70 - ГРЕДА за Ботев! След центриране в наказателното поле Виктор Генев свали топката с глава към Супрайен, който шутира мощно и прати топката в напречната греда
71 - Тонислав Йорданов отклони топка към Жуниньо, който стреля много силно, но покрай десния страничен стълб
74 - Маркиньос изведе добре Николай Минков по дясното крило и той подаде остро в наказателното поле на Арда, където обаче Емануел Току не успя да засече топката
88 - Лъчезар Котев шутира силно от далечено разстояние, но топката прелетя високо над напречната греда на Аргилашки
90+2 - Пламен Крумов от гостите е изгонен след втори жълт и червен картон
90+6 - Край на мача! Ботев (Пловдив) надви Арда с 2:1 и се изравни със Славия на втората позиция

Ботев (Пловдив): 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс (46 24. Кевин Янсон), 7. Маркиньос (90+5 25. Станислав Работов), 8. Тодор Неделев - к (61  28. Филип Филипов) , 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей
Резерви: 90. Хидайет Ханкич, 24. Кевин Янсон, 25. Станислав Работов, 26. Мите Цикарски, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов, 30. Пламен Цончев
Треньор: Азрудин Валентич

Арда:12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев (83 25. Давид Кики), 17. Иван Коконов (46 37. Жуниньо), 19. Румен Руменов (46 77. Илия Юруков ), 24. Алекс Петков , 33. Иван Тилев, 71. Пламен Крумов - к , 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов , 9. Спас Делев
Резерви: 23. Месут Юсуф, 4. Милен Стоев, 18. Слободан Рубежич, 25. Давид Кики, 37. Жуниньо, 77. Илия Юруков, 81. Атанас Зехиров
Треньор: Георги Чиликов

Стадион на базата в Коматево, Пловдив
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия