Ботев (Пловдив) надви у дома Славия с 1:0 в мач от третия кръг на efbet Лига. Емануел Току (64) вкара единствения гол с удар от далечна дистанция, а Тодор Неделев се завърна в игра след близо 8-месеца извън терените, влизайки като резерва в 76-ата минута на мястото на Маркиньос.

Треньорът на "белите" Златомир Загорчич прави няколко промени в своя състав от мачовете срещу Левски и Царско село. Титуляр започва Мартин Атанасов, който е син на бившия нападател Чавдар Атанасов.

Домакините първи създадоха положение, но Илиев отправи неточен удар с глава след центриране на Рабей. След това гостите заиграха по-активно и последователно Макрилос, Соарес и Виячки не намериха целта. В 14-ата минута Славия създаде още едно добро положение. Австралиецът Питър Макрилос шутира по диагонала, но топката мина покрай вратата на домакините.

Славистите имаха инициативата, а "канарчетата" залагаха предимно на контраатаки и едва в 40-ата минута създадоха голова възможност. Маркиньос влезе опасно в наказателното поле на гостите, но защитниците се справиха и не позволиха на бразилеца да нанесе завършващ удар. В края на полувремето първо Бороан нанесе неточен удар със задна ножица, а след това Андреа Христов подложи главата си и спря топката след мощен шут на Соарес. Ударът в главата на Христов бе изключително тежък, което наложи по-дългата медицинска интервенция спрямо централния защитник.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Гостите продължиха да бъдат по-активни и в 50-ата минута при центриране от корнер Виячки свали топката с глава към непокрития Сораков, който от близка дистанция не намери очертанията на вратата. Две минути след това Стоев с отлично центриране намери Кирилов на втора греда и крилото отправи неточен удар.

В 64-ата минута "канарчетата" направиха бърза контраатака и резервата Кевин Янсон даде добър пас към Емануел Току, който се разписа за 1:0 с удар от дистанция. Четири минути след гола домакините имаха страхотен шанс да удвоят аванса си. Френският нападател Бароан не успя да се възползва от неразчетено излизане на Вуцов при центриране и стреля над вратата.

В 83-ата минута топката бе върната към Георги Аргилашки, който реши да печели време, наведе се, хвана топката, а реферът отсъди непряк свободен удар. Двама футболисти на Славия разиграха, Лудовик Суарес шутира с левия крак, но топката се удари в левия стълб и излезе в аут. Гостите търсеха изравняването, а в добавеното време Калоян Кръстев шутира над вратата.

След втората си победа за сезона Ботев има 6 точки в актива си, изравнявайки се по този показател с шампиона Лудогорец. Славия остава с 4 точки на своята сметка.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – СЛАВИЯ 1:0
1:0 Емануел Току (64)

Най-интересното от срещата по минути:
1- Начало на мача
4 - Рабей центрира в наказателното поле, където Илиев отправи неточен удар с глава
5 - Сораков получи в наказателното поле и намери Макрилос на дузпата, а австралиецът шутира, но след намеса на Работов топката излезе в корнер
6 - Стоев проби отдясно и центрира в наказателното поле, а Соарес шутира покрай вратата
10 - Стоев центрира от корнер и Виячки отправи неточен удар с глава
14 - Макрилос получи топката в наказателното поле и шутира по диагонала неточно
20 - Диагонален удар на Атанасов е блокиран и топката излиза в корнер
40 - Маркиньос влезе опасно в наказателното поле на гостите, но защитниците се справиха и не позволиха на бразилеца да нанесе завършващ удар
45 - Минков получи отляво и намери Бароан в наказателното поле. Нападателят овладя, и опита задна ножица, но топката не намери целта
45 - Мертенс намери Току, който се справи със Соарес и опита мощен удар в горния десен ъгъл, но Андреа Христов подложи главата си и спря топката
45+2 - Слаб и неточен удар на Рабей от далечна дистанция
45+3 - Край на първата част!
.............................................................
46 - Начало на второто полувреме
50 - След центриране от корнер Виячки свали топката с глава към непокрития Сораков, който от близка дистанция не намери очертанията на вратата
52 - Стоев с отлично центриране намери Кирилов на втора греда и крилото отправи неточен удар
54 - Маркиньос получи пред наказателното поле на Слави и шутира покрай вратата
64 - ГОООЛ за Ботев (Пловдив)! "Канарчетата" направиха бърза контраатака и резервата Кевин Янсон даде добър пас към Емануел Току, който отправи удар от дистанция и се разписа за 1:0
68 - Френският нападател Бароан не успя да се възползва от неразчетено излизане на Вуцов при центриране и стреля над вратата
83 - ГРЕДА за Славия! Топката бе върната към Георги Аргилашки, който реши да печели време, наведе се, хвана топката, а реферът отсъди непряк свободен удар. Двама футболисти на Славия разиграха, Лудовик Суарес шутира с левия крак, но топката се удари в левия стълб и излезе в аут
90+1 - Калоян Кръстев отправи неточен удар над вратата
90+3 - Удар и на Тони Иванов мина покрай вратата
90+5 - Край на мача! Ботев (Пловдив) победи Славия с 1:0 и след втория си успех за сезона събра 6 точки

Ботев (Пловдив): 1. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс (61 24. Кевин Янсон), 7. Маркиньос (76 8. Тодор Неделев), 9. Атанас Илиев, 10. Емануел Току, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен , 20. Антоан Бароан, 22. Реда Рабей, 25. Станислав Работов
Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 5. Марио Младеновски, 8. Тодор Неделев, 14. Бисер Бонев, 24. Кевин Янсон, 26. Мите Цикарски, 28. Филип Филипов
Треньор: Азрудин Валентич

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Андреа Христов, 4. Людовик Соарес, 17. Ерол Дост, 5. Мартин Атанасов (65 77. Георги Вълчев), 7. Питър Макрилос (75 88. Тони Тасев), 71. Емил Стоев , 10. Радослав Кирилов (82 19. Тони Иванов), 73 . Мартин Сораков (65 9. Калоян Кръстев)
Резерви: 1. Георги Петков, 22. Дарко Тасевски, 77. Георги Вълчев, 9. Калоян Кръстев, 88. Тони Тасев, 6. Костадин Велков, 19. Тони Иванов
Треньор: Златомир Загорчич

Пловдив, стадион в Коматево
Съдия: Георги Гинчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия