Ботев (Пловдив) най-после успя да запише победа в новото първенство. В мач от осмия кръг на Efbet Лига "канарчетата" се наложиха с 3:1 срещу Септември (София) за радост на феновете си, които ги подкрепяха бурно в Коматево.

Точни за първата победа в официален двубой при новия треньор Желко Копич бяха Елвис Ману, Антоан Бароан и капитанът Виктор Генев. Симеон Александров отбеляза почетното попадение за столичния тим, воден от Славко Матич.

Въпреки победата, при "канарчетата" има горчилка, тъй като двама от играчите им се контузиха. След половин час игра Дилан Мертенс беше заменен принудително заради травма, а в началото на втората част тежка контузия получи Мохамед Брахими. Той беше изнесен с носилка от терена и качен в линейка, която го откара в болницата.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Ботев наложи домакински натиск още от първия съдийски сигнал. В седмата минута Мохамед Брахими опъна мрежата на Димитър Шейтанов, но съдията Георги Иванов отмени попадението, след като получи информация, че Елвис Ману, който направи асистенцията, е бил в засада. Последваха пропуски на Реда Рабей и Емануел Току.

В 26-ата минута логичното се случи и Ботев поведе. Бившият футболист на Лудогорец Елвис Ману направи отличен рейд, преодоля двама играчи на Септември, излезе сам срещу Шейтанов и вкара в долния му десен ъгъл - 1:0. До почивката нямаше други интересни ситуации.

В 51-ата минута появилият се на смяна за Септември Асен Чандъров отправи опасен удар от дистанция, вратарят на Ботев Хидайет Ханкич успя да спаси. В 65-ата много активният Ману удари греда.

В 73-ата минута "канарчетата" поведоха с 2:0. Рой Херман подаде на Антоан Бароан, който се пребори с Мартин Стойчев и Асен Георгиев и с удар по земя от десетина метра порази вратата на гостите. Три минути след това и Виктор Генев се разписа. Капитанът на Ботев вкара с глава, като първоначално попадението беше отменено, но след дълга проверка с ВАР се оказа, че всичко е редовно и домакините ликуваха.

Талантът Симеон Александров отбеляза почетен гол в 84-ата минута. За 18-годишния офанзивен халф това е четвърто попадение този сезон в Efbet Лига.

БОТЕВ (Пд) - СЕПТЕМВРИ (Сф) 3:1
1:0 Елвус Ману (26), 2:0 Антоан Бароан (73), 3:0 Виктор Генев (76), 3:1 Симеон Александров (84)

Най-интересното по минути:
1 - Начало на мача.
2 - Удар на Антоан Бароан, Димитър Шейтанов се справи.
7  Отменен гол! Мохамед Брахими засече топката във вратата на Септември след центриране на Елвис Ману отдясно. "Канарчетата" се радваха бурно, но след преглед с ВАР беше установено, че Ману е бил в засада и попадението не беше зачетено.
21 - Емануел Току стреля неточно към вратата на гостите.
26  ГОЛ! Елвис Ману се разписа за Ботев - 1:0. Бившият футболист на Лудогорец направи отличен рейд, преодоля двама играчи на Септември, излезе сам срещу Шейтанов и вкара в долния му десен ъгъл.
30  Дилан Мертенс се контузи и напусна терена.
32  Димитър Тонев влезе на мястото на Мертенс.
37 - Димитър Тонев изпълни пряк свободен удар, топката прелетя покрай вратата на Септември.
45+2 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
52  Силен изстрел на Асен Чандъров е спасен от Ханкич. Топката летеше право в долния десен ъгъл на стража на Ботев.
54  Оказва се медицинска помощ на Мохамед Брахими, който е получил контузия след фаул на Иван Арсов и лежи в центъра на терена.
55  Брахими е изнесен с носилка, Николай Минков влезе в игра.
65  ГРЕДА! Елвис Ману засече топката с глава след корнер, тя се отби в напречната греда.
73  ГОЛ! 2:0 за Ботев. Рой Херман подаде на Антоан Бароан, който се пребори с Мартин Стойчев и Асен Георгиев и с удар по земя от десетина метра порази вратата на гостите.
76
 Отменен гол! Виктор Генев се разписа, засичайки с глава центриране отдясно. Попадението обаче бе отменено заради засада. Ситуацията ще бъде прегледана с ВАР.
81  ГОЛ! Попадението на Генев е зачетено и Ботев повежда с 3:0.
84
 ГОЛ! Септември намали чрез Симеон Александров, който прониза Ханкич със силен изстрел от границата на наказателното поле.
90 - Добавеното време е 6 минути.
90+6 - Край на мача. Ботев (Пловдив) постигна първа победа в новото първенство - 3:1 над Септември (София).

БOTEВ (Пловдив): 13.Хидайет Ханкич, 2.Рой Херман, 4.Виктор Генев (к) , 6.Дилан Мертенс  (32  23.Димитър Тонев), 15.Джеймс Ето`о, 18.Самюел Супрайен, 22.Реда Рабей (85  24.Джаспър Ван Хертъм), 28.Елвис Ману , 11.Антоан Бароан  (85  14.Бисер Бонев), 7.Мохамед Брахими  (55  17.Николай Минков), 10.Емануел Току (85  9.Maртин Секулич)
Резерви: 1.Георги Аргилашки, 14.Бисер Бонев, 17.Николай Минков, 21.Точукву Ннади, 23.Димитър Тонев, 24.Джаспър Ван Хертъм, 9.Мартин Секулич
Треньор: Желко Копич

СЕПТЕМВРИ (София): 12.Димитър Шейтанов, 18.Красиан Колев (к) (63  6.Атанас Кабов), 7.Айкут Рамадан, 8.Александър Тодоров (46  10.Асен Чандъров ), 5.Асен Георгиев, 9. Димитър Костадинов (90+3  23.Йоан Гаврилов), 4. Иван Арсов , 11. Мартин Ачков, 22. Мартин Стойчев, 14. Мартин Стоянов (63  19.Реди Каса), 17. Симеон Александров
Резерви: 1. Иван Василев, 10. Асен Чандъров, 6. Атанас Кабов, 23. Йоан Гаврилов, 13. Мартин Николов, 25. Мирза Делимеджач, 19. Реди Каса
Tреньор: Славко Матич

Пловдив, "Футболен комплекс Ботев 1912"
Съдия: Георги Иванов

Легенда - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия