Ботев (Пловдив) победи завърналия се в елита Пирин (Благоевград) с 2:1 в среща от първия кръг на Efbet лига.

"Канарчетата" започнаха по-добре срещата и поведоха в 19-ата минута с гол на Па Конате, който се разписа с глава, оставен сам в наказателното поле. По-малко от десет минути след това отново той можеше да удвои, но не успя да преодолее пресрещналия го вратар на Пирин.

Втори гол във вратата на "орлетата" все пак падна и той бе дело на Маркиньос, който подобно на Па Конате в 26-ата минута, остана сам срещу Петър Петров, но стреля покрай него за 2:0.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Десет минути след подновяването на играта след почивката гостите от Благоевград стигнаха до гол. Стилиян Николов се възползва от разбъркване в наказателното поле и насочи топката в мрежата за 1:2.

Минута-две след това Па Конате можеше да вкара трети гол за Ботев, но пропусна от добра позиция.

До края домакините не позволиха на Пирин да помисли за равенство и осъществиха няколко бързи атаки, но до нов гол в мача не се стигна.

БОТЕВ (ПД) - ПИРИН 2:1
1:0 Па Конате (19'), 2:0 Маркиньос (42'), 2:1 Стилиян Николов (54')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
19' ГООООЛ за Ботев! Центриране по дясното крило, топката стига до вратарското поле, където Па Конате я насочи в мрежата с глава за 1:0.
26'  Голмайсторът Па Конате изскочи зад отбраната на Пирин, излезе сам срещу Петър Петров, но стражът на Пирин се справи.
42'  ГООООЛ за Ботев! Маркиньос вкара за 2:0. За пореден път играч на "канарчетата" остана сам срещи Петров и този път го преодоля.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
54'  ГООООЛ за Пирин! Стилиян Николов се възползва от разбъркване в наказателното  поле на Ботев и отблизо намали резултата.
56'  Невероятен пропуск за Ботев! Па Конате достигна до отбита от вратаря топка, но не успя да я насочи в мрежата.
75' Хубав удар от фаул на Станислав Манолев, но над вратата.
90+3' Край на мача.

Ботев ПловдивБОТЕВ (ПД): 1. Георги Аргилашки , 3. Па Конате , 4. Виктор Генев (к), 6. Дилан Мартенс, 7. Маркиньос  (89  18. Самюел Супрайен), 9. Атанас Илиев (71  20. Антоан Бароан), 10. Емануел Току, 17. Николай Минков , 22. Реда Рабеѝ (90+3'  24. Кевин Янсон), 25. Станислав Работов, 28. Филип Филипов
Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 5. Марио Младеновски, 8. Тодор Неделев, 26. Мите Цикарски

Пирин БлагоевградПИРИН: 99. Петър Петров, 71. Антон Карачанаков (73  7. Мохамед Брахими), 31 Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров (к), 8. Орлин Старокин, 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов (51  25. Гурам Гощелиани), 18. Светослав Дяков, 17. Спас Георгиев (87  29. Станислав Костов), 11. Станислав Манолев, 14. Стилиян Николов
Резерви: 1. Димитър Шейтанов, 73. Венцислав Бенгюзов, 44. Конър Хендерсън, 6. Юлиян Попев

СтадионФутболен Комплекс "Ботев 1912", Пловдив
Съдия: Георги Димитров
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия