Ботев Пловдив победи Арда с 2:0 като гост в мач от 20-ия кръг на първенството в efbet Лига. В 75-ата минута резервата Бароан откри за пловдивчани. Дълбоко в добавеното време на двубоя автогол си отбеляза Милен Стоев, а това сложи и точка на спора.

След този успех "канарчетата" заемат 3-ото място в класирането с актив от 35 точки и мач повече от Черно море, а Арда е на 9-ото с 22. Това беше и второ поражение на тима от Кърджали, след като в отложения двубой срещу Лудогорец у дома също загуби.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Двата тима започнаха предпазливо срещата, но все пак в 16-ата минута Току опита мерника си, но топката отлетя далеч от вратата на домакините. Три минути по-късно Тонислав Йорданов поиска дузпа за игра с ръка на играч на "канарчетата", но съдията остави играта да продължи. В 32-ата минута Кики опита да намери в наказателното поле Йорданов, но бранител на Ботев изчисти в корнер.

Джеймс Ето`о отправи доста опасен удар в 34-ата минута по посока вратата на Арда, но топката не намери целта. В 42-ата минута дойде и първият точен удар по посока една от двете врати. Дилан Мертенс стреля, но Василев спаси без големи усилия. В добавеното време на първата част Тилев опита мерника си, но топката мина над напречната греда.

В 53-ата минута на мача Конате и Тилев се сдърпаха около страничната линия, а съдията ги декорира в жълто за разправията. Две минути по-късно Йорданов излезе на голова позиция, но отигра много несериозно ситуацията.

Ботев откри резултата в 75-ата минута, след като двете резерви на пловдивчани Тонев и Бароан бяха на върха на атаката и последния се разписа. Светослав Ковачев направи невероятен пропуск като от няколко метра стреля много встрани от вратата. Светослав Ковачев опита мерника си от далечно разстояние, но ударът му мина малко встрани от вратата на Ботев.

Дълбоко в добавеното време на двубоя Стоев си отбеляза автогол и фиксира крайния резултат.

Арда Кърджали - Ботев Пловдив 0:2
0:1 Бароан (75), 0:2 Стоев (90+4-автогол)

Най-интересното по минути:
1 - Старт на мача
42 - Удар на Мертенс, Василев улови
45 -  Край на първото полувреме
46 - Начало на второто полувреме
64  - Руменов пропусна отлична ситуация за Арда, след като от няколко метра не намери целта
75  - ГОЛ за Ботев! Бароан се разписа след пас на Тонев

90+4  - Автогол на Стоев оформи крайния резултат в полза на Ботев
90+5 - Край на мача

Съставите на двата отбора:
Арда: 1. Християн Василев, 81. Атанас Зехиров (87 - 27. Мартин Костадинов) , 4. Милен Стоев, 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков (80 - 80. Лъчезар Котев),  19. Румен  Руменов (87 - 29. Георги Атанасов), 17. Иван Коконов-к, 9. Тонислав Йорданов, 33. Иван Тилев  (66- 10. Светослав Ковачев)

Резерви: 23. Месут Юсуф, 5. Петко Ганев, 11. Александър Георгиев

Ботев Пд: 13. Хидайет Ханкич, 25. Станислав Работов (62 - 17. Николай Минков),  4. Виктор Генев, 24. Роберто Пунчец, 9. Мохамед Брахими, 22. Реда Рабей, 6. Дилан Мертенс (71 - 23. Димитър Тонев), 3. Па Конате , 10. Емануел Току (85 - 28. Филип Филипов), 8. Тодор Неделев-к (71 - 11. Антоан Бароан), 15. Джеймс Ето'о

Резерви: 84. Християн Славков, 20. Лъчезар Балтанов,  27. Атанас Чернев

Съдия Димо Димов, Сливен

Стадион "Арена Арда", Кърджали
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия