В мач от 14-ия кръг на efbet Лига Ботев Пловдив победи Пирин Благоевград като гост с 1:0. Победното попадение дойде в 21-ата минута, а негов автор стана Тодор Неделев.

Домакините започнаха напористо срещата и още в 4-ата минута Манолев получи възможност да реализира, но не сполучи. Гостите от Пловдив отвърнаха с опасен шут на Ето`о, но топката мина встрани от вратата.

Начален Бонус до 1000 лв. за онлайн казино игри от efbet

В 21-ата минута отлична атака на "канарчетата" позволи на Тодор Неделев да се разпише и даде аванс на Ботев. До края на първата част Пирин тръгна да търси изравняването, в 41-ата минута Бароан фаулира в наказателното поле Карачанаков, последва дузпа, но от бялата точка Станоев не съумя да вкара.

През втората част и двата тима търсеха попаденията. В 59-ата минута Бароан пропусна да реализира втория гол за тима си. Пирин пробва да стигне до изравняването в последните 20-ина минути, но натискът им не даде резултат.

След този успех момчетата на Валентич заемат второто място в класирането с актив от 25 точки, но от 14 мача, а Пирин е на 11-ото място с 11 точки.

ПИРИН БЛАГОЕВГРАД - БОТЕВ ПЛОВДИВ 0:1
0:1 Тодор Неделев (21)

По-интересното от мача по минути:
1 - Старт на мача
4 - Точен удар на Манолев
12 -  Шут на Ето`о, който получи добър пас от съотборник, топката прелетя далеч от вратата
21 -  ГОЛЛЛЛЛЛЛЛ за Ботев! След отлична атака отляво по атаката на Ботев топката попадна в краката на Неделев и той не сбърка.
38 - Опасен шут на Йорданов, Аргилашки спаси с вещина
41 - Пропусната дузпа от Пирин. Карачанаков беше повален от Бароан в наказателното поле на Ботев, последва дузпа, която Красимир Станоев пропусна, но заслугата е на Аргилашки, който спаси с вещина.
45 - Край на първото полувреме
------------------------
59 - Пропуск на Антоан Бароан
79 - Нов пропуск пред вратата на Пирин, Хосе Мартинс, който от няколко метра не намери целта
90 - Край на мача

Пирин БлагоевградПИРИН:  12. Ник Хенгелман, 38. Александър Дюлгеров , 3. Петър Занев , 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев (87 - 5. Николай Бодуров) , 71. Антон Карачанаков (81- 17 Спас Георгиев), 31. Красимир Станоев, 7. Мохамед Брахими ( 89 - 8. Орлин Старокин),  9. Преслав Йорданов, 11. Станислав Манолев, 29. Станислав Костов
Резерви: 1. Марио Кирев, 73. Венцислав Бенгюзов, 44. Конър Хендерсън, 5. Николай Бодуров, 8. Орлин Старокин, 17. Спас Георгиев, 26. Иван Тасев
Треньор: Уорън Фийни

Ботев ПловдивБОТЕВ: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мартенс, 7. Хосе Мартинс - Маркиньос (89 - 26. Мите Цикарски), 8. Тодор Неделев, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето`о ( 83 - 25. Станислав Работов), 18. Самюел Супрайен, 24. Кевин Янсон
Резерви:  13. Хидайет Ханкич, 17. Николай Минков, 25. Станислав Работов, 26. Мите Цикарски, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов, 34. Пламен Цончев
Треньор: Азрудин Валентич

Благоевград, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Георги Димитров
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия