ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ботев (Пловдив) срази лидера ЦСКА 1948 с 2:0 в мач от десетия кръг на efbet Лига на Спортен комплекс „Ботев 1912“ в Коматево. Антоан Бароан (45+2-дузпа, 48) вкара и двата гола в края на първото и началото на второто полувреме, а попадение на Дилан Мертенс в 77-ата минута не бе зачетено заради засада на Елвис Ману.

Домакините бяха по-активни през първата част и в 21-ата минута пропуснаха златен шанс да поведат в резултата. Рой Херман шутира от границата на наказателното поле и топката се отклони от Антоан Бароан, след което Даниел Наумов се намеси и изби в корнер. В следващите минути темпото спадна и до положения до двете врати не се стигна, а в последната минута на първото полувреме "канарчетата" получиха дузпа за нарушение на Стив Фуртадо срещу Мохамед Брахими. Антоан Бароан реализира хладнокръвно от бялата точка и даде аванс на Ботев (Пловдив).

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Три минути след почивката Елвис Ману бе изведен сам срещу Даниел Наумов и подаде към Антоан Бароан, който на празна врата удвои аванса на домакините. Шест минути по-късно Реян Даскалов сгреши при изнасянето на топката и Антоан Бароан му отне, след което остана очи в очи с Даниел Наумов, не не успя да запише хеттрик.

В 65-ата минута Дани Наумов отрази много добър удар на Елвис Ману, който бе останал сам срещу него, а малко след това Ивайло Чочев можеше да намали с глава, но Ханкич изби в корнер. В 69-ата минута Наумов спаси далечен удар на Джеймс Ето'о, а Мохамед Брахими пое топката и стреля, но вратарят на гостите отново показа класа. В 77-ата минута Дилан Мертенс изведе Елвис Ману, който върна на нидерландеца и той вкара на празна врата, но попадението не бе зачетено заради засада.

До края на мача нямаше други попадения и така Ботев (Пловдив) записа втора победа за сезона, събирайки 7 точки на 12-ата позиция. ЦСКА 1948 остава на върха във временното класиране с 20 точки преди останалите срещи от кръга.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА 1948 2:0
1:0 Антоан Бароан (45+2-дузпа), 2:0 Антоан Бароан (48)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5 - Хидайет Ханкич отрази удар на Парвиз Умарбаев от гостите.
6 - Роберто Пунчец върна топката неубедително към Хидайет Ханкич, но стражът на "канарчетата" успя да изчисти.
13 - Парвиз Умарбаев шутира отдалеч и след рикошет топката излезе в корнер.
16 - Удар на Рой Херман от границата на наказателното поле бе блокиран.
21 -  Златен шанс за Ботев (Пд)! Рой Херман шутира отдалеч и топката се удари в неподвижния Антоан Бароан, но Даниел Наумов внимаваше и изби в корнер.
26 - Парвиз Умарбаев центрира от ъглов удар, стигна се до разбъркване в наказателното поле, Ангел Бастуов стреля от непосредствена близост, но не уцели вратата.
40 - Футболисти и фенове Ботев (Пд) се ядосаха на главния съдия Драгомир Драганов, който се забави с решението си да отсъди нарушение срещу Джеймс Ето'о, а в крайна сметка треньорът на вратарите на "канарчетата" бе изгонен.
45 - ДУЗПА за Ботев (Пд)! Виктор Генев центрира и Антоан Бароан не успя да отправи удар от чиста позиция, след което Стив Фуртадо закъсня и фаулира Мохамед Брахими в наказателното поле, а ВАР потвърди решението на Драгомир Драганов да посочи бялата точка.
45+2 - ГОООЛ за Ботев (Пд)! Антоан Бароан реализира хладнокръвно дузпата за 1:0.
45+4 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - ГОООЛ за Ботев (Пд)! Елвис Ману бе изведен сам срещу Даниел Наумов, но подаде към Антоан Бароан, който на празна врата реализира втория си гол за 2:0.
53 - Реян Даскалов сгреши при изнасянето на топката и Антоан Бароан му отне, след което остана очи в очи с Даниел Наумов, като бе близо до хеттрик, но Наумов спаси.
55 - Парвиз Умарбаев центрира от корнер, Ивайло Чочев се оказа на пътя на топката и стреля с глава, но право в ръцете на Хидайет Ханкич.
65 - Даниел Наумов отрази много добър удар на останалия сам срещу него Елвис Ману.
66 - Ивайло Чочев отправи удар с глава и Ханкич изби в корнер.
69 - Джеймс Ето'о нанесе тежък удар от дистанция, но Наумов отново отрази, както и удар на Мохамед Брахими след това.
77 - Дилан Мертенс изведе Елвис Ману, той чукна топката към нидерландеца, който вкара на празна врата, но попадението не бе зачетено заради засада на Ману.
81 - Денислав Александров центрира отдясно за Александър Колев, който игра с глава, но Ханкич улови без проблеми.
90+6 - Край на мача! Ботев (Пловдив) срази ЦСКА 1948 с 2:0 и записа втора победа за сезона.

Ботев (Пловдив): 13. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман, 4. Виктор Генев (К) (8817. Николай Минков), 6. Дилан Мертенс (7723. Димитър Тонев), 7. Мохамед Брахими , 11. Антоан Бароан (7124. Джаспър ван Хертъм), 15. Джеймс Етоо, 18. Самуел Супрайен, 22. Реда Рабей, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец
Резерви: 1. Георги Аргилашки, 9. Мартин Секулич, 10. Емануел Току, 14. Бисер Бонев, 17. Николай Минков, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър ван Хертъм
Треньор: Желко Копич

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов , 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 14. Елитон, 4. Ангел Лясков (499. Александър Колев ), 18. Ивайло Чочев, 39. Парвиз Умарбаев (6258. Октавио Мерло), 6. Карлос Охене, 10. Георги Русев (497. Марио Топузов), 20. Ангел Бастунов (492. Джонатан Перейра), 99. Радослав Кирилов (6811. Денислав Александров)
Резерви: 33. Генадий Ганев, 58. Октавио Мерло, 7. Марио Топузов, 24. Лазар Марин, 2. Джонатан Перейра, 11. Денислав Александров, 9. Александър Колев
Треньор: Любослав Пенев

Стадион: Спортен комплекс "Ботев 1912" в Коматево
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия