В мач от 19-ия кръг на efbet Лига Ботев Пловдив победи Царско село с 2:1. За "канарчетата" точни бяха Бароан и Рабей, за гостите Балтанов. На няколко пъти и гредите спираха устрема на пловдивчани. След успеха Ботев вече има 32 точки, колкото и Черно море. Царско село е на дъното с 11.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Ботев Пловдив откри резултата в 10-ата минута. След хубаво разиграване от ъглов удар между Тодор Неделев и Маркиньос, бразилецът стреля мощно и принуди Янко Георгиев да избива в гредата, но при добавката Бароан не сгреши. След намеса на ВАР попадението беше зачетено.

Един от най-сериозните пропуски в мачовете от есента в елитното ни първенство направи Па Конате, който от няколко метра вместо в опразнената врата стреля над нея в 28-ата минута.

Маркиньос също се отчете с пропуск в 35-ата минута като Георгиев се справи с удара. Царско село съумя да изравни в 42-ата минута. Лукас Диас центрира от корнер, а Балтанов оставен без опека матира Аргилашки.

Ботев удари греда в 44-ата минута, когато Генев засече центриране на Неделев, но топката не влезе в мрежата.

В 57-ата минута отново гредата се оказа верен помощник за гостите след удар на Току, който от точката на дузпата не сполучи. Димитър Тонев отправи сериозен удар в 77-ата минута на мача, Георгиев я отклони и тя се чукна в гредата.

В 90-ата минута на срещата Ботев стигна и до победния гол, след като Реда Рабей се възползва от пас отдясно, изпревари бранител на гостите и се разписа.

Ботев Пловдив - Царско село 2:1
1:0 Бароан (10), 1:1 Балтанов (42), 2:1 Рабей (90)

Ботев Пловдив: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мартенс, 7. Маркиньос, 8. Тодор Неделев, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан  ( 70 - 23. Димитър Тонев), 15. Джеймс Ето`о, 18. Самюел Супрайен , 22. Реда Рабей

Царско село: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански, 8. Ален Стеванович, 9. Милчо Ангелов (71 - 29. Миси Мезу), 10. Лъчезар Балтанов , 12. Лукас Диас, 21. Венцислав Василев, 22. Милан Йокич, 25. Александър Александров, 77. Луи Нганиони, 80. Карлос Охене ( 17 - 88. Никола Колев)

съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия