Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

“Ботев” (Пловдив) победи Черноморец с 2:0 в мач от 3-ия кръг на “А” група. Двубоят се игра пред около 12-13 хиляди зрители на стадион “Христо Ботев” в Пловдив. Попаденията за “канарчетата” реализираха бразилецът Вандер Виейра и Иван Цветков. След успеха “Ботев” излезе на 3-о място в класирането с 6 точки след два успеха е една загуба. Черноморец остава на 14-а позиция само с 1 точка. Днешният двубой беше и между треньорите Ферарио Спасов и Димитър Димитров-Херо – двама от най-добрите и опитни специалисти в българския футбол. Феро и Херо работиха заедно в Литекс в първите години на отбора в елита, станаха и шампиони. След това единият постигна успехи в “Левски”, а Ферарио Спасов работи в ЦСКА.

Двубоят не започна добре за домакините. Треньорът Ферарио Спасов извърши принудителна смяна още в 11-ата минута. На мястото на контузения десен защитник Стефан Станчев в игра се появи Йордан Христов. В 18-ата минута Иван Цветков не успя да засече центриране. В 28-ата минута съдиите правилно отмениха гол на “Ботев”. След удар на Виейра топката влизаше във вратата, но Асен Караславов игра с нея, но беше в засада и попадението беше правилно отменено. В 43-ата минута “канарчетата” поведоха с 1:0. Тодор Неделев намери с хубаво центриране непокрития Виейра в наказателното поле и той с прекрасен удар откри резултата.

На полувремето треньорът на гостите Димитър Димитров-Херо реагира и пусна привлечения от “Левски” това лято Даниел Младенов, търсейки освежаване на атаката. Въпреки това “Ботев” вкара още един гол. В 55-ата минута Тодор Неделев направи втора асистенция, но този път Иван Цветков с десния крак прониза вратаря Стоян Колев. Последваха още няколко атаки за пловдивчани, Неделев продължи да играе добре и да раздава точни пасове към Виейра, Иван Цветков и Мариян Огнянов. В 73-ата минута Боли от състава на Черноморец нацели гредата след подаване на Балтанов. Шест минути след това голмайсторът Виейра засече топката, но Стоян Колев отрази почти сигурен гол. До края на двубоя домакините спокойно удържаха комфортната преднина и се поздравиха с успеха./БЛИЦ

"Ботев" (Пд) - Черноморец 2:0
1:0 Вандер Виейра (43), 2:0 Иван Цветков (55)

"БОТЕВ" (Пд): 23.Ернестас Шеткус, 89.Стефан Станчев (11- 11.Йордан Христов), 3.Асен Караславов, 5.Бобан Грънчаров, 26.Артур Енрике, 16.Томаш Иршак, 10.Рубен Паласуелос, 8.Тодор Неделев, 7.Мариян Огнянов (70- 6.Костадин Дяков), 9.Вандер Виейра (80- 90.Петър Атанасов), 19.Иван Цветков
Резерви: 1.Христо Иванов, 28.Лазар Марин, 90.Петър Атанасов, 14.Ангел Рахов, 11.Йордан Христов, 6.Костадин Дяков, 18.Станислав Костов
Треньор: Ферарио Спасов

ЧЕРНОМОРЕЦ:
12.Стоян Колев, 2.Траян Дянков, 3.Георги Терзиев, 6.Тодор Паланков, 22.Цветомир Цонков, 44.Венелин Филипов, 10.Венцислав Христов (46- 11.Даниел Младенов), 32.Исуф Утара, 37.Жереми Фо-Поре, 92.Гаел Нландулу (65- 30.Лъчезар Балтанов), 91.Яник Боли
Резерви: 43.Янко Георгиев, 9.Преслав Йорданов, 11.Даниел Младенов, 30.Лъчезар Балтанов, 20.Яни Пехливанов, 17. Крум Стоянов
Треньор: Димитър Димитров

Пловдив, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони:
Тодор Паланков (Черноморец), Йордан Христов ("Ботев")

Двубоят по минути с БЛИЦ

2- Шеткус избива силен шут на Венци Христов
3- Отново Венци Христов стреял опасно, но Шеткус избива
6- Виера падна в наказателното поле, но дузпа не бе отсъдена
11- smqna.jpg Смяна в състава на "Ботев" - Йордан Христов се появява на мястото на контузеният Стефан Станчев
18- Иван Цветков не успя да засече с глава топката пред вратата на Черноморец
28 - Отменен гол на "Ботев" (Пд)! Груба грешка на Асен Караславов, който реши да играе с топката, въпреки, че тя влизаше във вратата след удра на Виейра. Правилно отсъждане на съдията Станислав Тодоров
38- Венелин Филипов центрира от фланга, от другата страна е Уатара, Йордан Христов се намесва отлично и спира атаката
43- topka.jpg Гоол за "Ботев" (Пд)! Тодор Неделев намери с фантастичен пас непокрития Виера, който пое топката в наказателното поле и със страхотен шут откри резултата!
46- smqna.jpg Смяна в състава на Черноморец - Даниел Младенов влиза на мястото на Венцислав Христов
55- topka.jpg Гоол за "Ботев" (Пд)! Иван Цветков пронизва Стоян Колев, след като засече центриране на Тодор Неделев
63- Виера към Неделев, който центрира към Огнянов, но ударът му с глава излезе в аут