Ботев (Пловдив) победи Локомотив (София) с 2:0 в двубой от 26-ия кръг на Efbet лига, последен преди разделението на тимовете на първа шестица и две четворки.

"Канарчетата" започнаха вихрено и откриха резултата още в петата минута с гол на Емануел Току (1:0). Атаката обаче се оказа единствената по-опасна за домакините през цялата първа част, за сметка на пет за Локо (София), като при най-опасната от тях Октавио пропусна.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

През втората част двата отбора продължиха да имат малко, но далеч по-качествени и чисти положения. Симеон Славчев можеше да вкара невероятен гол с удар от въздуха в 52-ата минута, но вратарят на Ботев спаси, а четвърт час по-късно голмайсторът за "канарчетата" Емануел Току не уцели вратата с глава от добра позиция.

Четвърт час преди края Джеймс Етоо се възползва от грешка в отбраната на Локо и с техничен удар се разписа за 2:0.

Победата позволи на Ботев (Пловдив) да изпревари Черно море и да започне битките в топ 6 от трета позиция. Локомотив пък остава на 12-о място в таблицата с 25 точки и ще се бори в последната четворка.

БОТЕВ (ПД) - ЛОКОМОТИВ (СФ) 2:0
1:0 Емануел Току (5'), 2:0 Джеймс Етоо (75')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5'  ГООООЛ за Ботев! Емануел Току получи топката на границата на наказателното поле, залъга бранител и прати топката в мрежата.
27'  ШАНС за Локо (София)! Октавио стреля от дистанция, но право в ръцете на Георги Аргилашки.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
52'  КАКЪВ ПРОПУСК за Локомотив! Симеон Славчев можеше да вкара страхотен гол с удар от въздуха, но Аргилашки успя да избие топката.
68' СТРАХОТНА ВЪЗМОЖНОСТ за Ботев! Току намери топката с глава след хубаво центриране, но я насочи над вратата.
75'  ГООООЛ за Ботев! Джеймс Етоо получи топката след грешка на отбраната на Локомотив. Залъга няколко бранители и с елегантен удар преодоля Дамянов за 2:0.
90' Край на мача.

Ботев Пловдив БОТЕВ (ПД): 1. Георги Аргилашки – 24. Роберто Пунчец, 18. Самюел Супрайен , 4. Виктор Генев – 15. Джеймс Етоо , 22. Реда Рабей (87 21. Точукву Ннади) , 6. Дилан Мертенс, 10. Емануел Току  , 3. Па Конате (84  17. Николай Минков)– 8. Тодор Неделев (87 23. Димитър Тонев) , 9. Мохамед Брахими (78  26. Джак Лейн)
Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 25. Станислав Работов, 28. Филип Филипов
Старши треньор: Азрудин Валентич

Локомотив СофияЛОКО (СФ): 1. Дамян Дамянов – 13. Селсо Рапосо (45 89. Матеус Дуарте) , 5. Георгиос Катсикас , 6. Пламен Крачунов , 4. Мики Орачев – 26. Красимир Милошев , 22. Владимир Семерджиев (45  45. Димитър Митков), 44. Божидар Кацаров – 58. Окатавио (80  10. Валентин Николов), 8. Симеон Славчев – 9. Илия Димитров (67   93. Вирджил Пинсон)
Резерви: 24. Александър Любенов, 25. Франк Циряк, 15. Лука Иванов
Старши треньор: Иван Колев

Съдия: Ивайло Ненков
Стадион: Футболен комплекс "Ботев 1912" (Пловдив)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия