Ботев (Пловдив) направи 2:2 с втородивизионния Марица в последната си контрола преди началото на пролетния дял от шампионата. Двубоят се игра на клубната база на „канарчетата“ в Коматево.

В 18-ата минута Ботев излезе напред в резултата. Джеймс Ето'о стреля от далечно разстояние, а Илия Николов не се намеси по най-добрия начин и допусна лек гол. Малко след това Па Конате имаше добра възможност да удвои, но този път вратарят на Марица спаси.

Седем минути след почивката Марица спечели дузпа, а Мариян Тонев не сбърка при изпълнението и изравни. В 56-ата минута Дилан Мертенс отново даде аванс на Ботев, след като се разписа с удар от границата на наказателното поле.

19 минути преди края ветеранът Валери Домовчийски отново изравни резултата. В заключителните минути на срещата Ботев беше близо до победно попадение, но играч в жълто-черно не успя да нанесе добър удар и в крайна сметка се стигна само до корнер.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – МАРИЦА 2:2
1:0 Ето'о (18), 1:1 Тонев (53-дузпа), 2:1 Мертенс (56), 2:2 Домовчийски (71)

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Аргилашки, 3. Конате, 4. Генев (К), 6. Мертенс, 10. Току, 15. Ето’о, 17. Минков, 18. Супрайен, 22. Рабей, 25. Работов, 28. Филипов

МАРИЦА: 86. Николов, 66. Лазов, 19. Газиев, 24. Грънчов, 7. Вешев, 29. Ангелов, 8. Праматаров, 9. Атанасов, 21. Маламов, 17. Домовчийски, 87. Тонев