Царско село и Ботев (Враца) завършиха 1:1 в мач от 28-ия кръг на efbet Лига (втора осмица). Ботев откри резултата още във втората минута чрез Переа. В 37-ата минута Петрис получи втори жълт картон, а това остави домакините с човек по-малко. Врачани също останаха с 10 души на терена, след като Антонио Георгиев си изработи две предупреждения в рамките на 12 минути между 53-ата и 65-ата минута. Царско село изравни в 89-ата минута от дузпа, която беше реализирана от Венци Христов. След тази точка врачани са с 23 точки на 13-ото място, а столичани са на последната позиция с 20.

Треньорът на Левски Станимир Стоилов изгледа срещата в търсене на потенциални попълнения за "сините". Мъри се настани в ложите на комплекс „Царско село“ до собственика на Септември (София) Румен Чандъров.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Вратарят на Царско село Ндиае изчисти кълбото напред, то попадна в Переа, който овладя елегантно и с прехвърлящ удар матира стража на домакините още във втората минута. Гостите бяха по-активният тим в първите 15-ина минути на срещата.

В 18-ата минута на двубоя от изгодна ситуация Ненов изпълни пряк свободен удар, но до нов гол във вратата на Царско село така и не се стигна. Шест минути по-късно Венцислав Христов изстреля много неточно топката при изпълнение на свободен удар от изгодна ситуация.

Реди Каса имаше отлична възможност да тормози вратаря на гостите с изпълнение на свободен удар, но в 43-ата минута не сполучи да изравни резултата.

Царско село създаде интересна ситуация пред вратата на Ботев, след като в 54-ата минута Пламен Крумов засече центриране на Венци Христов от пряк свободен удар, но топката не намери целта.

Ботев (Враца) също остана с 10 души на терена, след като в 65-ата минута Антонио Георгиев получи втория си жълт картон и напусна терена. Първият му такъв дойде в 53-ата минута.

Ненов изпълни добре пряк свободен удар за врачани в 68-ата минута, но топката беше уловена с вещина от вратаря на домакините. Пулиезе пробва мерника си в 80-ата минута, но топката не застраши Костов.

В 89-ата минута Царско село получи дузпа, а от бялата точка Венцислав Христов изравни резултата. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Ничев срещу Лукас Мартинс.

Царско село - Ботев (Враца) 1:1
0:1 Браян Переа (2), 1:1 Христов (89-дузпа)

Съставите на двата отбора:

Царско село: 22. Хадим Ндиае, 3. Мартин Кавдански, 4. Валентино Пулиезе, 7. Джереми Петрис , 8. Айуб Батас  (60 20. Фелипе Ронкети ) , 10. Реди Каса  (46  23. Седрик Каломбо), 14. Артур Крачун, 19. Лукас Мартинс, 66. Давиде Витурини (69 17. Давиде Масела) , 71. Пламен Крумов, 91. Венцислав Христов

резерви: 99. Иван Дерменджиев, 9. Юсуфа Яфа, 16. Алесандро Копола, 44 Николай Николаев

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов , 18. Илия Миланов (54  5. Костадин Ничев), 77. Мартин Николов, 24. Стефан Гаврилов , 6. Антонио Георгиев , 19. Браян Переа  , 3. Луис Фелипе Соарес , 2. Валери Христов , 28. Красимир Тодоров (67 88. Йоан Бауренски ), 94. Юлиан Ненов, 11. Виктор Василев (90+4 20. Мохамед Бентахар)

резерви: 33. Христо Георгиев, 10. Теодор Георгиев, 8. Митко Панов, 22. Диего Фераресо

съдия: Иво Андреев
стадион: Царско село

Най-интересното по минути:

1 - Старт на мача
 - Гол за Ботев Враца! Ндиае изчисти една топка напред, тя попадна в Переа, който овладя отлично и с прехвърлящ удар не остави шансове на вратаря на домакините
32  - Юлиан Ненов овладя топката и стреля към вратата на "царете", но стражът на домакините отрази
45 - Край на първото полувреме
46 - Старт на второто полувреме
54  - Пламен Крумов изпрати топката малко встрани, засичайки центриране на Венци Христов от свободен удар
68  - Ненов изпълни добре пряк свободен удар, но вратарят на домакините се справи със ситуацията
89  - Венцислав Христов се разписа от дузпа
90 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия