Ботев (Враца) спечели с 5:3 при визитата си на Пирин (Благоевград) в зрелище от последния кръг в долната четворка от втората осмица на efbet Лига и се класира за бараж за спасение на 28 май срещу Етър, завършил четвърти във Втора лига. В другата среща Царско село завърши 1:1 с Локомотив (София) и изпадна от елита.

Юлиан Ненов (30, 42, 49) избухна с хеттрик и асистенция за успеха на гостите от Враца, а по веднъж се разписаха добавиха Йоан Бауренски (59) и Стефан Гаврилов (87). Вячеслав Велев (11) и Васил Христов (45+4) вкараха головете за „орлетата“ от Благовевград, в чийто редици последните мачове в своите кариери изиграха Станислав Манолев и Светослав Дяков, заменени в минутите на техните номера на екипите.

Гостуващата агитка хвърли няколко бомбички на терена още след първия съдийски сигнал и се образува димна завеса, което доведе до прекъсване на срещата за няколко минути. След десетина минути игра Станислав Манолев шутира директно от пряк свободен удар, но вратарят на гостите успя да избие топката. Казуки Такахаши центрира от корнера и оставеният непокрит Вячеслав Велев се разписа с глава за 1:0.

Малко след гола феновете на стадион „Христо Ботев“ станаха на крака, след като от игра бе изваден Станислав Манолев, за когото това бе последен мач в професионалния футбол. В 18-ата минута запалянковците сториха същото и в чест на Светослав Дяков, който също приключи кариерата си и ще остане на ръководен пост в клуба. И двамата футболисти бяха заменени в минутите на номерата, с които играеха на гърба си.

В 22-ата минута влезлият като резерва Красимир Станоев даде отличен пас към появилия се също скоро в игра Васил Христов, който се забави и ударът му бе блокиран. Осем минути по-късно Юлиан Ненов получи топката от Браян Переа в наказателното поле и със силен удар разстреля Марио Кирев за 1:1, но получи травма и му бе оказана медицинска помощ извън терена.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В 42-ата минута Браян Варгас нацели напречната греда, а Юлиан Ненов направи добавка отблизо за пълния обрат - 1:2. В четвъртата от петте минути добавено време на първата част обаче Юки Айзо центрира отдясно и Васил Христов изравни за 2:2 с първия си гол в професионалния футбол.

Четири минути след почивката Юлиан Ненов получи топката в наказателното поле и от малък ъгъл преодоля Марио Кирев за 2:3, записвайки хеттрик в мача. В 59-ата минута Ненов се отличи и с асистенция, след като получи топката от Браян Переа и изведе Йоан Бауренски, който се разписа на празна врата за 2:4.

След четвъртото попадение за Ботев (Враца) темпото на мача спадна, като атаките към двете врати намаляха и отборите предпочитаха да играят на сигурно. Все пак в 87-ата минута Стефан Гаврилов вкара красиво попадение с удар от средна дистанция за 2:5. Във втората минута от добавеното време Даниел Иванов се разписа с глава и оформи крайния резултат.

Така врачани събраха 28 точки и ще играят бараж срещу четвъртия от Втора лига Етър за място в елита. Пирин завърши сезона с 33 точки и остава в efbet Лига.

ПИРИН - БОТЕВ (ВРАЦА) 3:5
1:0 Вячеслав Велев (11), 1:1 Юлиан Ненов (30), 1:2 Юлиан Ненов (42), 2:2 Васил Христов (45+4), 2:3 Юлиан Ненов (49), 2:4 Йоан Бауренски (59), 2:5 Стефан Гаврилов (87), 3:5 Даниел Иванов (90+2)

Maчът по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на срещата.
2 - Съдията Иво Андреев спря срещата за няколко минути, тъй като гостуващата агитка хвърли няколко бомбички на терена, в резултат на което се образува димна завеса
10 - Станислав Манолев шутира директно от пряк свободен удар, но вратарят на гостите успя да избие топката
11 - ГОООЛ за Пирин! Казуки Такахаши центрира от корнера и оставеният непокрит Вячеслав Велев се разписа с глава за 1:0
12 - Станислав Манолев бе заменен в последния си мач като професионален футболист и бе аплодиран от трибуните
18 - Светослав Дяков също напусна игра в заключителния двубой в кариерата си и също получи аплодисменти
22 - Красимир Станоев намери отлично Васил Христов, чийто удар от точката на дузпата бе блокиран
30 - ГОООЛ за Ботев (Враца)! Браян Переа изведе Юлиан Ненов, който пое топката в наказателното поле и с мощен удар изравни за 1:1
31 - Юлиан Ненов се контузи при удара за гола и напусна терена за медицинска помощ
42 - ГОООЛ за Ботев (Враца)! Браян Варгас нацели гредата, топката попадна в непокрития Юлиан Ненов, който направи добавка отблизо за 1:2
45+4 - ГООЛ за Пирин! Юки Айзо центрира отдясно и Васил Христов изравни за 2:2 с първия си гол в професионалния футбол
45+5 - Край на първата част!
.............................................................
46 - Начало на второто полувреме
49 - ГОООЛ за Ботев (Враца)! Юлиан Ненов получи топката в наказателното поле и от малък ъгъл оформи хеттрика си за 2:3
59 - ГОООЛ за Ботев (Враца)! Йоан Бауренски получи извеждащ пас от Юлиан Ненов и на празна врата се разписа за 2:4
74 - Атаките към двете врати намаляха и тимовете заиграха на сигурно
85 - Казуки Такахаши шутира неточно към вратата на врачани
87 - ГОООЛ за Ботев (Враца)! След центриране от корнер Бентахар овладя топката и я подаде на Стефан Гаврилов, който с удар от средна дистанция вкара за 2:5
90+2 - ГОООЛ за Пирин! Даниел Иванов се разписа с глава за 3:5 след центриране от статично положение
90+3 - Край на мача! Ботев (Враца) спечели с 5:3 срещу Пирин в Благоевград и е на бараж срещу Етър на 28 май

Пирин: 1. Марио Кирев, 2. Юки Айзо, 38. Александър Дюлгеров, 25. Илиан Костов, 19. Вячеслав Велев , 18. Светослав Дяков (1831. Красимир Станоев), 11. Станислав Манолев (к) (1144. Васил Христов (6815.Николай Николов)), 10. Казуки Такахаши, 26. Иван Тасев, 20. Даниел Иванов , 21. Мариян Вангелов (467.Лазар Еринин )
Резерви: 76. Максим Ковальов, 31. Красимир Станоев, 7. Лазар Еринин, 23. Ивайло Тодоров, 15. Николай Николов, 16. Христо Петров, 44. Васил Христов
Треньор: Радослав Митревски

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 2. Валери Христов, 3. Луиз Соарес, 37. Мартин Николов (6611.Виктор Василев), 6. Антонио Георгиев, 10. Юлиан Ненов (к) (6920.Мохамед Бентахар), 19. Браян Переа, 7. Чавдар Ивайлов, 24. Стефан Гаврилов, 22. Диего Фераресо, 88. Йоан Бауренски (8228.Красимир Тодоров)
Резерви: 33. Любомир Василев, 18. Илия Миланов, 28. Красимир Тодоров, 11. Виктор Василев, 20. Мохамед Бентахар, 8. Митко Панов, 14. Асен Русинов
Треньор: Дженаро Иедзо

Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Съдия: Иво Андреев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия