Ботев (Враца) надви у дома последния Спартак (Варна) с 1:0 в последния мач от шестия кръг на efbet Лига и задмина Левски на деветата позиция, но "сините" са с три срещи по-малко. Браян Переа (17-дузпа) вкара единствения гол във вратата на "соколите", които остават на дъното във временното класиране.

Домакините натиснаха от самото начало и още в 4-ата минута вратарят на гостите Иван Дичевски се намеси отлично след изстрел на Мирослав Маринов. Десетина минути по-късно Генади Луго направи нарушение срещу Фераресо и врачани получиха дузпа, а в 17-ата минута Браян Переа бе точен от бялата точка за 1:0.

Натискът на домакините продължи и след гола, а Дичевски изби опасен изстрел с глава на Даниел Генов и след това удар от воле на Мирослав Маринов, след който топката срещна и гредата.

В 27-ата минута гостите удариха греда. Менди проби отляво и центрира в наказателното поле, където Васев се измъкна от защитата на Ботев и отправи удар с глава, пращайки топката в напречната греда. До края на първата част нямаше други голови положения.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

След почивката Спартак опита да натисне в търсене на изравнителен гол, но вратарят Красимир Костов не допусна да го изненадат.

В 59-ата минута Жан Пиер Да Силва центрира в наказателното поле на гостите, където Браян Мендоса стреля с глава, но топката се отби в напречната греда. Две минути след това Дичевски отрази силен изстрел на Жан Пиер Да Силва.

Играта се накъса с множество нарушения, а в 80-ата минута Дичевски с една ръка изби в корнер коварен изстрел на Даниел Генов от пряк свободен удар. Седем минути по-късно Браян Переа излезе на чиста позиция и изпусна страхотен шанс за втори гол.

След втората си победа за сезона Ботев (Враца) събра 7 точки и измести Левски от деветата позиция, като "сините" са с точка и три мача по-малко. "Соколите" допуснаха пето поражение и остават на дъното само с една точка.

БОТЕВ (ВРАЦА) - СПАРТАК (ВАРНА) 1:0
1:0 Браян Переа (17-дузпа)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
4 - Вратарят Иван Дичевски се намеси отлично след удар на Мирослав Маринов от домакините.
15 - ДУЗПА за Ботев (Враца)! Генади Луго направи нарушение срещу Фераресо, и съдията посочи бялата точка.
17 -  ГОООЛ за Ботев (Враца)! Браян Переа реализира дузпата за 1:0.
20 -   ГРЕДА за Ботев (Враца)! Маринов отправи удар от границата на наказателното поле и прати топката в гредата.
27 - ГРЕДА за Спартак (Варна)! Проспер Менди проби отляво и центрира в наказателното поле, където Васев отправи удар с глава и топката срещна напречната греда.
45+1 - Край на първата част!
............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Красимир Костов изби с една ръка удар на футболист на гостите.
53 -  Мартин Тошев центрира, но право в ръцете на Краси Костов.
59 -   ГРЕДА за Ботев (Враца)! Жан Пиер Да Силва центрира в наказателното поле, където Браян Мендоса стреля с глава, но топката се отби в напречната греда.
61 - Иван Дичевски отрази силен изстрел на Жан Пиер Да Силва.
80 - Дичевски с една ръка изби в корнер коварен изстрел на Даниел Генов от пряк свободен удар.
87 -   Браян Переа пропусна златен шанс да удвои аванса на врачани.
90+4 - Край на мача! Ботев (Враца) надви Спартак (Варна) с 1:0 и записа втора победа за сезона.

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 4. Луис Соарес , 8. Диего Фераресо, 24. Стефан Гаврилов (586. Антонио Георгиев), 14. Мартин Атанасов, 15. Мирослав Маринов (6610. Сантиаго Монтоя), 9. Даниел Генов, 19. Браян Переа , 21. Жан Пиер Да Силва
Резерви: 34. Федерико Рубио, 6. Антонио Георгиев, 11. Виктор Василев, 20. Меси Биатумусока, 22. Петър Кепов, 10. Сантиаго Монто
Треньор: Росен Кирилов

Спартак (Варна): 21. Иван Дичевски, 23. Проспер Менди, 19. Никола Борисов, 22. Сами Анаби, 12. Генади Луго (773. Ибрям Ибрям), 10. Янчо Андреев (7724. Лиандро Мартис), 17. Цветан Илиев,, 8. Ивайло Климентов (86 20. Николай Иванов), 11. Виктор Митев (869. Мехмед Сабри), 30. Божидар Васев, 90. Мартин Тошев
Резерви: 67. Християн Христов, 20. Николай Иванов, 3. Ибрям Ибрям, 13. Руслан Черненко, 71. Георги Чукалов, 24. Лиандро Мартис, 9. Мехмед Сабри
Треньор: Георги Иванов

Стадион: "Христо Ботев"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия