Ботев (Враца) победи Локомотив (Пловдив) с 4:2 като гост в среща от 19-ия кръг на Efbet лига.

Срещата на "Лаута" започна с опасен шут на Парвиз Умарбаев, но вратарят на гостите се справи. Само две минути след това Ботев получи дузпа, която Дориан Бабунски реализира за 1:0.

Последва натиск за Локо, но Димитър Илиев и Умарбаев се разминаха с изравнителното попадение. "Смърфовете" успяха да изравнят в 35-ата минута след гол с глава на Димитър Илиев.

Попадението не уплаши гостите и те показаха зъби в края на полувремето. Красимир Тодоров пропусна да вкара от 100%-ово положение в 40-ата минута, но две по-късно Юлиан Ненов изведе врачани за втори път в мача (2:1).

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Втората част започна страхотно за гостите и те увеличиха аванса си след гол на Бубунски (3:1), разписал се след по-малко от пет минути игра. Локомотив върна интригата в 56-ата минута с попадение на Георги Минчев (2:3), а малко след това "смърфовете" поискаха дузпа за фаул срещу Гомис.

Ботев (Враца) сякаш реши всичко в 67-ата минута, в която Илия Миланов се разписа за 4:2 след удар с глава. Локомотив натисна в следващите минути в опит да стопли аванса на гостите, но се отчете с няколко пропуска. Минути преди края и гредата спря домакините от това да вкарат трети гол в мача.

В последната минута Николай Николаев беше изгонен за втори жълт картон, получен в рамките на по-малко повече от 10 минути (84' и 96') след появата му в игра в 81-ата.

Победата е първа за Ботев (Враца) в осми мач за първенство с Локомотив (Пловдив) и позволи на тима да заеме десетото място в класирането с точка и мач повече от ЦСКА 1948. "Смърфовете" пък остават на шеста позиция с 25 точки, колкото има и Левски, но "сините" са с двубой по-малко.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - БОТЕВ (ВР) 2:4
0:1 Дориан Бабунски (10' дузпа), 1:1 Димитър Илиев (35'), 1:2 Юлиан Ненов (42'), 1:3 Дориан Бабунски (49'), 2:3 Георги Минчев (56'), 2:4 Илия Миланов (67')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
7'  Първи опасен удар в мача! Умарбаев стреля от границата на наказателното поле, но Костов се справи.
9'  ДУЗПА за Ботев! Вратарят на Локо фаулира Красимир Тодоров в наказателното поле и реферът посочи бялата точка.
10'  ГООООЛ за Ботев (Враца)! Дориан Бабунски бележи от дузпа.
17' Претенции за дузпа от страна на Локомотив, но реферът прецени, че играта с ръка на футболист на Ботев е неволна.
25'  Шанс за Локомотив! Топката стигна до Димитър Илиев, който стреля от точката за изпълнение на дузпа, но не уцели вратата.
28'  Още един опит на Локо! Умарбаев шутира, но право в ръцете на Костов.
35'  ГООООЛ на Димитър Илиев за Локо! Нападателят намери топката с глава и изравни.
40'  Късмет за Локо! Центриране отдясно, Красимир Тодоров стреля от движение, но право във вратаря Лукас Рейдър.
42'  ГООООЛ за Ботев! Юлиан Ненов беше изведен сам срещу вратаря и не сбърка за 2:1.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
49'  ГОООООЛ за Ботев! Бабунски беше изведен по дясното крило, премина излезлия да го пресрещне Рейдър и на празна врата се разписа за 3:1.
56'  ГООООЛ за Локомотив! Георги Минчев намали резултата след страхотна многоходова атака, преминала през Гомис, Умарбаев и Карагарен.
58' Играта е спряна! Мартин Паскалев беше ударен с коляно в тила, но след медицинска помощ се върна на терена.
63' Претенции за дузпа от страна на Локомотив за фаул срещу Гомис в наказателното поле. ВАР обаче репи, че няма нарушение.
67'  ГОООООЛ за Ботев (Враца)! Илия Миланов се промъкна в наказателното поле след корнер и вкара с глава.
69' Хубав удар на Емил Янчев пред вратата на гостите, но топката преминава встрани.
73' Невероятен пропуск пред вратата на Ботев (Враца). Първият удар беше спасен от вратаря, а вторият - блокиран от защитник.
75' Удар с глава на Гомис, но право в ръцете на Костов.
82'  Няколко смени в двата отбора.
87 ГРЕДА за Локомотив! Салинас отправи техничен шут към вратата на гостите, но топката се удари в сглобката на вратата!
90+4' Последен шанс за Локомотив! Томашевич опита удар с глава, но без резултат.
90+5' Край на мача.

Лок. ПловдивЛОКО (ПД): 71. Лукас Рейдър , 20. Милош Петрович (90+1  7. Иван Сулев), 5. Мартин Паскалев, 4. Кристиан Гомис, 6. Емил Янчев, 39. Парвиз Умарбаев (75  28. Айвън Ангелов), 33. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен  (81  44. Николай Николаев ), 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев  , 10. Георги Минчев
Резерви: 1. Илко Пиргов, 19. Александър Иванов, 15. Видол Сейменски, 34. Петър Витанов

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВР): 76. Красимир Костов , 5. Костадин Ничев, 18. Илия Миланов , 77. Мартин Николов ( 90+1  19. Никола Нейчев), 22. Диего Фераресо , 88. Йоан Бауренски, 6. Антонио Георгиев  (78 21. Сержиньо ) , 24. Стефан Гаврилов (77  23. Иван Митрев ) , 28. Красимир Тодоров (69  11. Виктор Василев), 94. Юлиан Ненов  (90+1  14. Антон Фасе), 20. Дориан Бабунски
Резерви: 33. Христо Георгиев, 2. Валери Христов

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Красен Георгиев
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия