Борещият се да не изпадне от Втора лига Витоша (Бистрица) завърши 1:1 с Дунав (Русе) в мач от 28-ия кръг. Голямата звезда Валери Божинов се появи на смяна за "тигрите" в 71-ата минута и доигра срещата. Също тогава за бистричани влезе и 42-годишният Емил Гъргоров.

40-годишният Деян Христов даде аванс на домакините в 19-ата минута, но след малко повече от десет минути друг ветеран - Мирослав Будинов, изравни. До края нови попадения не паднаха и срещата завърши 1:1.

Божинов се завърна, дебютира за 18-и тим

След ремито Витоша е на 16-ото място с 27 точки, колкото има и Созопол. Последен с 26 т. е Ботев II (Пловдив).

Воденият от Людмил Киров Дунав е на деветата позиция с 37 точки.

В същото време един от кандидатите за класиране в елита Спортист (Своге) се издъни у дома срещу Литекс - 1:1. Голмайсторът на тима на Петър Колев - Георги Николов, откри резултата в 67-ата минута, а малко преди края Евгени Игнатов донесе точката на ловчанлии с точно изпълнена дузпа.