Ботев (Враца) сложи край на серията си от три поредни загуби, след като в мач от 10 кръг на efbet Лигата направи домакинско 2:2 с Локомотив (София). Врачани изтърваха аванс от два гола, а в края доиграха срещата с двама души по-малко. От друга Ботев продължи черната си поредица и вече шест мача няма победа в шампионата, докато „железничарите“ са в серия от пет поредни двубоя без поражение – два успеха и три равенства.

И четирите гола в срещата паднаха в първия половин час. Първо домакините набързо взеха аванс от 2:0. Дориан Бабунски се разписа още в осмата минута, когато засече центриране от фаул отдясно, а четири минути Антонио Георгиев беше точен с глава след подаване от корнер. И двете асистенции бяха на Юлиан Ненов.

В 20-ата минута Илия Димитров намали пасива на гостите. Той наказа грешка на вратаря на Красимир Костов, който не успя да улови топката след центриране. Десет минути по-късно Александър Александров изравни с краси гол, дошъл след удар от границата на наказателното поле.

Второто полувреме не представи толкова интересни ситуации. В 53-ата минута попадение на Мартин Николов за Ботев (Враца) беше отменено заради засада на Чавдар Ивайлов. В края на мача домакините получиха два червени картона в рамките на една минута. Красимир Тодоров беше изгонен заради удар с лакът в лицето на съперник, а Йоан Бауренски получи втори жълт картон и също напусна терена.

Ботев (Враца) и Локомотив (София) останаха съседи в класирането. Врачани са осми с 10 точки, докато „железничарите“ заемат седма позиция с 13 т., но и с мач по-малко. В следващия кръг Ботев гостува на Пирин (15 октомври), а Локомотив (София) приема Левски на 17 октомври.

Ботев (Враца) – Локомотив (София) 2:2
1:0 Дориан Бабунски (8), 2:0 Антонио Георгиев (12), 2:1 Илия Димитров (20), 2:2 Александър Александров (30)

Ботев (Враца): 76.Красимир Костов, 2.Валери Христов, 18.Илия Миланов, 88.Йоан Бауренски , 77.Мартин Николов, 6.Антонио Георгиев , 17.Чавдар Ивайлов (60-28.Красимир Тодоров ), 21.Сержиньо (69-30.Гонсало Виейра), 16.Матеус Касини (69-11.Виктор Василев), 94.Юлиан Ненов (60-15.Мирослав Маринов), 20.Дориан Бабунски  (88-9.Георги Николов)
Резерви: 1.Николай Кръстев, 24.Стефан Гаврилов, 15.Мирослав Маринов, 28.Красимир Тодоров, 11.Виктор Василев, 9.Георги Николов, 30.Гонсало Виейра
Треньор: Даниел Моралес

Локомотив (София): 24.Александър Любенов, 13.Селсо Рапосо , 22.Владимир Семерджиев, 89.Матеус Дуарте, 4.Мики Орачев , 26.Красимир Милошев, 44.Божидар Кацаров, 58.Октавио Мерло , 7.Александър Александров , 19.Илия Димитров  (82-9.Карим Бухмиди), 93.Виржил Пинсон (46-11.Раел Лолала)
Резерви: 1.Цветомир Витков, 10.Валентин Николов, 5.Георгиос Катсикас, 9.Карим Бухмиди, 11.Раел Лолала, 2.Стойчо Атанасов, 15.Лука Иванов
Треньор: Иван Колев

Враца, стадион „Христо Ботев“
Съдия: Ивайло Стоянов

По-интересното по минути
1 – Начало на мача
8 -  ГООЛ за Ботев (Враца)!! Дориан Бабунски открива резултата, след като задната греда с десния крак засече центриране от фаул на Юлиан Ненов. След удара на Бабунски топката мина между краката на Любенов
12 -  ГОООЛ!! Домакините удвоят аванса си. Антонио Георгиев бележи с глава след центриране на Ненов от корнер
17 - Далечен удар на Октавио Мерло, но право в ръцете на Красимир Костов
20 -  ГОООЛ! Илия Димитров върна един гол за Локо (София), след като наказа грешка на вратаря Красимир Костов
30 -  ГОООЛ! Локо (София) изравни! Александър Александров се завъртя на границата на наказателното поле, освободи се от пазача си и с прецизен удар прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Костов
39 - Юлиан Ненов стреля силно извън наказателното поле. Любенов плонжира и изби
43 -  Пропуск на Матеус Касини, който от непосредствена близост не успя да засече добре центриране на Бабунски и топката излезе в аут
45+1 -  Октавио от границата на вратарското поле плонжира, за да засече центриране на Илия Димитров, но топката мина встрани от вратата
45+2 - Край на първото полувреме
--------------------------
46 - Начало на второто полувреме
53 -  Отменен гол на Ботев (Враца). Мартин Николов прати топката във вратата на Локо (София), но преди да направи асистенция Чавдар Ивайлов е бил във засада
90 -  Красимир Тодоров от Ботев (Враца) е отстранен от игра заради удар с лакът в лицето на съперник.  Йоан Бауренски от Ботев (Враца) получава втори жълт картон и също е изгонен от терена
90+4 . Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия