Черно море победи Локомотив (София) с 3:0 като гост в мач от 21-ия кръг на Efbet лига.

Обилен снеговалеж над столицата забави началото на срещата с няколко минути и дори постави провеждането му под съмнение. Заради снега не беше използвана системата ВАР.

Гостите от Варна поведоха още в четвъртата минута, в която Матиас Курьор се възползва от прострелно центриране и откри резултата (1:0). Десет минути по-късно Локомотив получи дузпа, която Илия Димитров пропусна и стана първият, пропилял 11-метров удар в съперничеството между двата отбора.

Черно море удвои резултата малко преди изтичането на половин час игрово време. Украинецът Евгений Сердюк остана сам срещу вратаря на Локомотив (София) и го преодоля за 2:0, след което отправи послание за мир заради нахлуването на Русия в родината му.

Началото на втората част не беше никак обещаващо и през първия четвърт час двата тима не създадоха нищо особено на заснежения терен.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Гостите от Варна все пак се разписаха за 3:0 в 58-ата минута, когато украинецът Евгений Сердюк се възползва от грешка в отбраната и се разписа на празна врата.

До края не се случи нищо, което да промени резултата и Черно море си тръгна с трите точки след класически успех.

"Моряците" са четвърти в класирането, като дръпнаха с три точки на петия Левски и са на една зад третия Ботев (Пловдив). Локомотив пък е сред последните в таблицата с 19 точки.

ЛОКО (СОФИЯ) - ЧЕРНО МОРЕ 0:3
0:1 Матиас Курьор (4'), 0:2 Евгений Сердюк (28'), 0:3 Евгений Сердюк (68')

По-важното от мача по минути:

0' Стартът на мача се забави с няколко минути заради снеговалеж в София.
1' Начало на срещата. ВАР системата няма да се използва днес.
4'   ГОООЛ за Черно море! Матиас Курьор се възползва от прострелно центриране и отблизо вкара топката в мрежата.
10' Кратка пауза за почистване на линиите на терена.
14'  ДУЗПА за Локомотив (София) за игра с ръка на футболист на гостите.
16'  ПРОПУСК за Локо (София)! Илия Димитров не успя да се разпише от бялата точка, след като Иван Дюлгеров отрази удара му в левия ъгъл.
28'  ГОООЛ за Черно море! Евгений Сердюк беше изведен зад отбраната на домакините и преодоля вратаря с техничен удар.
45'  Страхотен шанс за Черно море! Курьор стреля, но покрай вратата.
45+3' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
60' Нищо особено пред двете врати през първия четвърт час от мача.
68'  ГООООЛ за Черно море! Евгений Сердюк се разписа на празна врата, след като вратарят и защитник на Локо (София) не се разбраха и изчистиха топката в тялото на Васил Панайотов.
90' Край на мача.

Локомотив СофияЛОКО (СФ): 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо , 5. Георгиос Катсикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев - К, 44. Божидар Кацаров, 14. Дейвид Малембана , 58. Октавио (58'  45. Димитър Митков) , 9. Илия Димитров , 7. Александър Александров, 93. Виржил Пинсон
Резерви: 1. Дамян Дамянов, 10. Валентин Николов, 22. Владимир Семерджиев, , 2. Стойчо Атанасов, 15. Лука Иванов, 16. Денис Стефанов
Треньор: Иван Колев

Черно мореЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 23. Пабло Гарсия (90  32. Мартин Дичев) , 71. Васил Панайотов (90  , 27. Даниел Димов – К, 19. Матиас Курьор  (85  7. Родриго Вилела) , 10. Велислав Василев, 9. Евгений Сердюк   (73  16. Денислав Ангелов)
Резерви: 22. Георги Георгиев, 39. Николай Златев, , , 8. Мазир Сула, , 77. Стефан Велев.
Треньор: Петър Костадинов

Съдия: Георги Давидов
Стадион: "Васил Левски", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия