Черно море записа убедителна победа в последната си контрола от зимната подготовка. “Моряците” надиграха Добруджа с 6:0 на стадион “Тича” във Варна.

Преди началото на двубоя имаше официално представяне на състава на Черно море за пролетния дял от шампионата. Неофициален дебют с фланелката на варненци записа последното ново попълнение Юлиус Каспаравичус, който се появи в игра през втората част.

Черно море откри резултата в 13-ата минута. Пабло Гарсия с прецизен пас изведе Матиас Курьор зад гърба на защитата на Добруджа, и нападателят на варненци с обръщането си прати топката в далечния ъгъл за 1:0.

В 35-ата минута Матиас Курьор центрира от фаул в наказателното поле, а Живко Атанасов с глава вкара за 2:0. Минута преди почивката отново Атанасов с глава направи резултата класически след центриране на Велислав Василев.

В 60-ата минута Сула покачи на 4:0 с удар от около 25 метра. Шест минути по-късно Евгений Сердюк бе фаулиран в наказателното поле и самият той реализира отсъдената дузпа за 5:0. Пет минути преди края на мача Павел Георгиев центрира в наказателното поле, където Сердюк с глава направи резултата 6:0.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров (46-Георги Георгиев), Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Пабло Гарсия, Стефан Велев (46-Васил Панайотов), Сула, Велислав Василев (46-Евгений Сердюк), Родриго Вилела, Матиас Курьор.